بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری

220
بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری

بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری

مدت زمان فاصله بین دو بارداری سوال بسیاری از خانم های جوانی است که می خواهند صاحب فرزند دوم شوند . بدن مادر به طور طبیعی نیاز به سه سال فاصله زمانی برای بچه بعدی دارد . اما با این حال باید بررسی کرد که بدن مادر چه زمانی از نظر سلامت جسمی و روحی آماده پذیرش یک نوزاد دیگر را با ویژگی های سالم را دارد . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم در مورد بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری صحبت کنیم لطفا همراه ما باشید .

بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری
بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری

بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری

هنگامی که نوزادی متولد می شود، نگرانی های مختلفی به سراغ مادر می آیند . از جمله این نگرانی ها ترس از بارداری مجدد است و این عامل مربوط به پدر و مادر می شود که بخواهند در چه زمانی فرزند دوم خود را به دنیا بیاورند . متخصصین زنان و زایمان معتقدند که مادر باید مدت زمانی را بگذراند تا بدنش دوباره تاب و توان تحمل فرزند دیگر را داشته باشد . در گذشته خانواده ها به مدت زمان و فاصله بین دو بارداری توجه نداشتند، اما پس از آگاهی خانواده ها از برنامه تنظیم خانواده و اطلاع از اینکه فاصله سنی تا حد زیادی بر روابط کودکان تاثیر می گذارد ، این موضوع و فاصله زمانی مورد توجه همه قرار گرفت .

بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری
بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری

فاصله در بین دو بارداری باید درست باشد ، یعنی مدت کم و مدت زمان زیاد فاصله بین دو بارداری هر دو مشکلاتی را به همراه خواهند داشت، به این دلیل آشنایی با بهترین زمان برای بارداری دوم از اهمیت خاصی برخوردار است . اگر فاصله بین دو بارداری بیشتر از ۵۹ ماه یا ۵ سال باشد ، خطر تولد نوزاد نارس بیشتر می شود . علاوه بر آمادگی جسمانی، آمادگی روحی و روانی نیز برای فرزند بعدی مورد توجه قرار می گیرد . مادر و پدر در سال های اول و دوم تولد کودک به شدت خسته هستند و توانایی تربیت و رسیدگی به دو کودک را با هم ندارند . مثلا فرض کنید مادری در حال شیر دادن به نوزادش است و فرزند بعدی با فاصله زمانی کم، دچار گریه و یا هزاران نوع مشکل دیگر شده است ، مادر نمی تواند در عین حال به هر دو برسد . از این رو پشت سر هم بچه دار شدن که در قدیم رواج داشته است در زندگی امروزی ما یک فاجعه محسوب می گردد .

محققان و پزشکان می گویند که هنگامی که جنینی در رحم است و همچنین فرزندی در حال شیر خوردن است این عامل منجر می شود تا به سه نفر آسیب برسد، زیرا جنین در حال رشد در رحم نیز باید مواد غذایی ضروری به آن برسد که به دلیل شیردهی ممکن است این مواد ضروری به جنین منتقل نشود . همچنین مادر باردار باید به استراحت کافی داشته باشد ولی به دلیل بودن کودک کم سن و مراقبت و نگه داری از آن، نمی تواند به استراحت خود و جنین خود برسد .

بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری
بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری

از دلایل دیگر برای افزایش فاصله بارداری ها این است که مادر در اواخر بارداری سنگین می شود و کودک اول انتظار دارد تا او را به آغوش بگیرد ، راه ببرد و به طور کلی به او برسد که این کار با حال مادر غیر ممکن است و برای مادر عذاب آور می شود . اکثر والدین به همین دلیل ترجیح می دهند که فاصله بین دو فرزند خود را افزایش دهند تا فرزند اول کاملا مستقل شود و تمامی کارهایش را خودش انجام دهد .

باید توجه داشت فاصله زیاد نیز برای آوردن فرزند بعدی مانند فاصله کم مضرات و مشکلاتی را برای فرزند دوم به وجود می آورد . طبق اطلاعاتی که در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است، معتقد بودند که اگر فاصله بین دو کودک کمتر از ۱۸ ماه یا بیشتر از ۵۹ ماه باشد، ممکن است مشکلات متعددی را برای فرزند دوم به وجود آورد . آن ها بر این باورند که فاصله زمانی کمتر از ۱۸ ماه برای بارداری فرزند دوم ممکن است خطر نارس بودن جنین و همچنین کم بودن وزن جنین را افزایش دهد .

 

بهترین زمان و فاصله بین دو بارداری نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =

بررسی

مواد غذایی که مانع باردار شدن می شوند

مواد غذایی که مانع باردار شدن می شوند مواد غذایی که مانع باردار شدن می شوند : اگر میخواهید…