بدترین شوخی‌های زن و شوهری که نباید انجام داد

881
بدترین شوخی‌های زن و شوهری که نباید انجام داد

بدترین شوخی‌های زن و شوهری که نباید انجام داد

بدترین شوخی‌های زن و شوهری : متأسفانه برخی رفتارها فقط ظاهرشان شبیه شوخی است اما در صورت تکرار و با گذر زمان، شادی و گرمی خانه را کم رنگ می کند . برخی موضوعات بسیار ریز در زندگی وجود دارد که اگر از جانب همسران رعایت نشود ، روابط زناشویی را تخریب می کند . شوخی مردان با زنان گاهی جنبه ی آزار و اذیت به خود می بیند.

بدترین شوخی‌های زن و شوهری که نباید انجام داد
بدترین شوخی‌های زن و شوهری که نباید انجام داد

مردان گاهی شوخی های فیزیکی و یا لفظی با همسرشان انجام می دهند که به هیچ وجه برای پایداری عشق و روابط زناشویی آنها مناسب و مطلوب نخواهد بود . بعضی از آقایان برای خنده مدام از زن دوم و یا شوخی با خانواده ی همسرشان استفاده می کنند که این به مرور زمان زن را نسبت به مرد گستاخ و سرد می کند .

در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم بدترین شوخی‌های زن و شوهری که نباید انجام داد را مورد بررسی قرار دهیم . لطفا همراه ما باشید .

 

بدترین شوخی‌های زن و شوهری

بدترین شوخی‌های زن و شوهری که نباید انجام داد
بدترین شوخی‌های زن و شوهری که نباید انجام داد

۱ – استفاده مکرر از واژه طلاق

به نظر یک روان شناس، یکی از این موارد استفاده مکرر از واژه «طلاق» است . مثلاً در پاسخ همسرمان زمانی که با شوخی می پرسد « اگر یک ماه آشپزی نکنم، چه کار می کنی؟ » اصلاً صحیح نیست که با شوخی بگوییم «طلاقت می دهم» ، چون ممکن است او را ناراحت کنیم و در برابر همین یک شوخی ساده، با جنجال مواجه شویم.

۲ – به همسرتان بی جنبه نگویید

عواطف زن و مرد با یکدیگر متفاوت است و هیچ کدام از ما حق نداریم در برابر ناراحتی دیگران لفظ «بی جنبه» را به کار ببریم. در واقع، گاهی با یک حرف ساده زمینه استرس و اضطراب همسرمان را فراهم می کنیم و اصلاً اهمیتی نمی دهیم که ته مانده های همین دلخوری می تواند موجبات شکل گیری سایر اختلاف ها را فراهم کند. البته نباید یک شوخی کوچک همه چیز را به هم بریزد اما تکرار و عادت به این نوع از شوخی ها، می تواند زندگی زناشویی را سرد کند.

۳ – پای زن دوم را هرگز وسط نکشید

گاهی برخی مردها در پاسخ به این که « چرا اینقدر دیر آمدی؟ » می گویند «خانه زن دومم بودم» و با خود فکر می کنند که شوخی بسیار جالب و شیرینی با همسرشان داشته اند. در حالی که تکرار جملاتی با این مضمون می تواند ناخودآگاه زن را به احتمال خیانت سوق دهد و پس از مدتی جای خود را به اضطراب، ترس از جدایی و بهانه گیری بدهد. یا این که مرد با کوچک ترین مشکل کاری به همسرش می گوید «همین امروز و فرداست که با مأمور بیایند دنبالم» و خودش می خندد. اما نمی داند که همین یک شوخی ساده چقدر می تواند برای محیط خانه استرس آور باشد.

بدترین شوخی‌های زن و شوهری که نباید انجام داد
بدترین شوخی‌های زن و شوهری

۴ – فحش و تمسخر ممنوع است

همچنین شوخی های تمسخرآمیز و حاوی فحش نیز اصلاً برای روابط زناشویی گرم، مناسب نیست، چون ممکن است پس از مدتی حرمت ها را از میان ببرد. مثلاً وقتی زن به همسرش می گوید «اگر مشکلی برایمان پیش آمد، پدرم کمکمان می کند» مرد نباید با شوخی بگوید «پدرت از پس اقساط خودش برنمی آید»، چون این قبیل حرف ها به احساس حقارت، دلخوری و کاهش اعتماد به نفس منجر می شود. علاوه بر این، تمسخر قد، هیکل و لهجه همسر ممکن است در ظاهر حکم شوخی را داشته باشد اما روی تمایل او به ادامه روابط زناشویی تأثیر زیادی می گذارد و ممکن است باعث شود فردی که مورد شوخی قرار گرفته در لاک خود فرو رود و حتی علایم افسردگی را بروز دهد. در واقع، هیچ چیزی نمی تواند به اندازه ابراز محبت و شوخی های دوستانه و عاشقانه، موجب استحکام زندگی مشترک شود.

۵ – شوخي هاي فيزيکي با همسر

يک سري شوخي هايي هست که ما در فضاي دوستانه خودمان انجام مي دهيم ، مثلا با بيل مي زنيم توي سر رفيقمان و به مدت نيم ساعت با هم مي خنديم ! يا دوستمان با لگد ما را سه متر جلوتر پرتاب مي کند ! خب اينها در فضاي مردانه همه نشانه محبت و دوست داشتن است ! ولي هرگز از اين شوخي ها با همسرتان نکنيد ، خانم ها احساسات بسيار قوي اي دارند، مثلا وقتي شما همسر خود را نوازش مي کنيد خيلي براي او لذت بخش است، و برعکس وقتي به شوخي به او ضربه اي مي زنيد به همان اندازه برايش دردآور و ناراحت کننده است. پس از اين شوخي ها هم اصلا نکنيد. با يکي از دوستانم بيرون رفته بوديم ، به بهانه اي يک خودکار به همسرش داد، تا خانم خودکار را گرفت ناگهان از جايش پريد و دوستم زد زير خنده، ظاهرا خودکار برقي بود و يک برق چندولت خفيف همسرش را گرفته بود، اين هم جزء شوخي هاي فيزيکي محسوب مي شود که به هيچ وجه، تاکيد مي کنم به هيچ وجه نبايد مرتکب شويد.

 

بدترین شوخی‌های زن و شوهری که نباید انجام داد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

بررسی

ژنتیکی بودن طلاق تا چه میزان حقیقت دارد

ژنتیکی بودن طلاق تا چه میزان حقیقت دارد آیا طلاق ارثی است؟ آیا ژنی وجود دارد که موجب بروز …