استفاده از کفش در خانه چه عوارضی می‌تواند داشته باشد

405
استفاده از کفش در خانه

استفاده از کفش در خانه چه عوارضی می‌تواند داشته باشد

این بحث که مناسبتر است در محیط خانه با کفش بیرون راه نرویم، موضوع تازه‌ای نیست. از زمان‎های گذشته این مورد به اغلب مردم گوشزد شده و در فرهنگ ایرانی‌ها کمتر خانواده‌ها با کفش وارد خانه می‎شوند ولی پژوهش‌های اخیر نشان داده ورود به منزل با کفش بیرون مضراتی بیشتر از کثیف شدن کف خانه دارد. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا بررسی نماییم استفاده از کفش در خانه چه عوارضی می‌تواند داشته باشد.

  • جذب باکتری‌ها

طبق پژوهش‌های صورت گرفته کف هر کفش در حدود ۵۰۰ هزار باکتری مضر برای سلامتی انسان وجود دارد. این باکتری‌ها بقدری کوچک هستند که شاید حتی کف کفش دیده نشوند.

  • جذب سموم توسط کفش‌ها

درصورتی‌که روی چمن راه رفته باشید، کود ویژه‌ی چمن و انواع سمومی که به درخت‌ها زده شده و روی چمن و زمین ریخته به کفش شما انتقال پیدا می‌کند. این مواد شیمیایی برای سلامتی انسان بشدت مضر هستند.

  • آسیب زدن به کفپوش خانه

فشاری که پاشنه کفش درزمان قدم برداشتن به زمین وارد می‎کند، جهت آسیب زدن به کفپوش و به‌ویژه از بین بردن رنگ آن شدیدا زیاد است. پوشیدن کفش درخانه موجب بدتر شدن ظاهر کف خانه می‎شود.

استفاده از کفش در خانه
استفاده از کفش در خانه
  • صرفه‎جویی در زمان

این مورد می‌توان گفت احتیاجی به تحقیق و پژوهش ندارد. هنگامی‌که کفشتان را بیرون از خانه دربیاورید، یقینا داخل خانه دیرتر کثیف می‌‏شود و تمیز کردن آن کار راحتی است. در غیر این صورت جدا از تمیز کردن باید زمانی را هم صرف ضدعفونی کردن کف خانه کنید.

نوجه داشته باشید

درصورتی‌که تمایل دارید در خانه کفش به پا داشته باشید واز آلوده شدن خانه و ابتلا به بیماری هم نگرانید پیشنهاد متخصصان بهداشت به شمااین است که کفش داخل خانه داشته باشید و به محض ورود به خانه کفش بیرون و داخل خانه را تعویض نمایید. با این کار هم کف پای شما بازمین تماسی برقرار نمی‎کند (اتفاقی که بسیاری آن‌ها را دوست ندارند) و هم خانه آلوده نمی‎شود.

همچنین این عمل موجب می‎شود از سرمای زمستان هم در امان باشید. به همین خاطر توصیه می‌شود خودتان در خانه کفش نپوشید و اگر مهمانی قصد ورود به خانه با کفش را داشت بخواهید کفشش را با کفش راحتی داخل خانه تعویض کنند.

 

استفاده از کفش در خانه چه عوارضی می‌تواند داشته باشد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 18 =

بررسی

راهنمای تمیز کردن کفش چرم جیر در ۴ مرحله ساده

راهنمای تمیز کردن کفش چرم جیر در ۴ مرحله ساده درصورتی‌که در زمان خرید کفش مردانه و یا زنان…