اشتباهات رایج در زمان استفاده از مرطوب کننده ها

319
استفاده از مرطوب کننده

اشتباهات رایج در زمان استفاده از مرطوب کننده ها

احتمالا تاکنون به اشتباهات رایج در زمان استفاده از مرطوب کننده دقت نکرده باشید و یا اینکه فکر می‌کنید همیشه این کار را به صورت صحیح انجام داده‌اید و شاید هم مالیدن مرطوب کننده بر روی پوست و سایر نواحی، موضوع پیش پا افتاده‌ای براتون بوده، ولی در حقیقت این چنین نبوده و نیاز به آموزش دارد. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا ببینیم این اشتباهات رایج کدام هستند؟

  • شیوه ناصحیح مالیدن مرطوب کننده

بعضی اوقات دیده میشه که افراد بسیار خشن و با حرکاتی کششی، مرطوب کننده را می‌مالند که کاملا اشتباه بوده و موجب پیری و بروز چین و چروک می شه. طرز صحیح مالین کرم به صورت دورانی و رو به بالا و همچنین بسیار آهسته می‌باشد.

  • استفاده نامنظم از مرطوب کننده

گاها افراد تصور می کنند با یکبار استفاده از مرطوب کننده در طی روز رطوبت کافی رو برای پوستشان فراهم کرده‌اند، در صورتیکه کاملا اشتباه است و در طی روز ممکن است هوا سرد بشه، با آب داغ کار کنید و … که همگی اینها چربی پوست رو از بین برده و نیاز است مرطوب کننده مجدد استفاده گردد. پس بعد از هربار استفاده از مواد شوینده و یا کار با آب داغ حتما از مرطوب کننده مجددا استفاده نمایید.

استفاده از مرطوب کننده
استفاده از مرطوب کننده
  • استفاده از مرطوب کننده بر روی پوست خشک

اصلا هدف از مصرف مرطوب کننده، مگر غیر از حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از پیری زودرس هستش، پس برای دریافت نتیجه مطلوب و اثرگذارتر، بایستی پوست خود را کمی خیس نموده اما نه کاملا خیس و سپس مرطوب کننده را بر روی آن بمالید، با این کار رطوبت پوست دیرتر تبخیر می شود.

  • عدم استفاده از مرطوب کننده بر روی پوست های جوش دار

افراد بر این باورند که روی جوش ها و یا پوست مستعد جوش نباید از مرطوب کننده استفاده کنند. در صورتیکه کاملا در اشتباه می باشند و این پوست ها به دلیل تحت درمان بودن بیشتر خشک شده و نیاز به مرطوب کننده بیشتری دارند، ضمن اینکه آنها می توانند از سرم های مرطوب کننده که فاقد چربی می باشد هم استفاده نمایند.

  • عدم تغییر نوع مرطوب کننده

گاهی اوقات افراد چندین سال از یک مرطوب کننده خاص استفاده می کنند که کاملا اشتباه بوده و با تغییر سن، مواد مورد نیاز پوست هم تغییر می کند.

اشتباهات رایج در زمان استفاده از مرطوب کننده ها نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =

بررسی

لوازم آرایش ضروری خانم ها که حتما باید استفاده کنند

لوازم آرایش ضروری خانم ها که حتما باید استفاده کنند حدفاصله بین محتویات کیف زنان تا مردان …