کاهش توان جنسی در میانسالی و پیری و راه های درمان آن

577
کاهش توان جنسی

کاهش توان جنسی در میانسالی و پیری و راه های درمان آن

کاهش توان جنسی در میانسالی و پیری یکی از مشکلات مهم خانم ها و آقایان در حدود سنین بالای ۵۰ سال می باشد که با راهکارهایی می توان علت بروز و تشدید آن را تحلیل و ازآن جلوگیری به عمل آورد. میل جنسی باافزایش سن دست خوش تغییراتی می‌شود. دوران میانسالی برای هر یک ازدو جنس، شامل ویژگی های خاصی ازلحاظ رفتار و عملکرد جنسی است. تغییرات هورمونی، فیزیکی، افزایش آستانه تحریک، کاهش میزان انرژی، یائسگی در زنان وبسیاری از عوامل دیگر باعث کاهش توان جنسی در میانسالی و پیری می باشد. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید!

کاهش توان جنسی زنان

عمده علل کاهش توان جنسی در خانم ها در دوره میانسالی و پیری علاوه بر عامل اصلی یائسگی، به عوامل روانشناختی وروحی نیز مربوط می‌باشد. درصورتی که عامل یائسگی که خود به‌تنهایی دنیایی از تغییرات مهم هورمونی رابه همراه دارد راکنار بگذاریم، زنان معمولا باافزایش سن و بزرگتر شدن فرزندانشان، دیگر مانند گذشته احتیاج به داشتن رابطه جنسی باهمسررا در خود احساس نمی کنند.

کاهش توان جنسی
کاهش توان جنسی

در جوامع سنتی و مذهبی تر این شرایط بیشتر از جوامع غربی صورت می‌گیرد. به تعبیر بهتر دراین جوامع اشخاص با بالا رفتن سنشان دیگر زندگی کردن و لذت بردن ایده‌آل از آن را حق خود نمی دانند. علاوه برآن در میان خانم های سراسر دنیا، عامل اعتمادبه نفس در کاهش توان جنسی آنها بسیار تاثیرگذار می باشد. خانم ها اغلب به دلیل برهم خوردن فرم ایده‌آل بدنشان به دلیل افزایش سن، دیگر مانند گذشته به داشتن جنسی علاقه و رغبت نشان نمی دهند.

کاهش توان جنسی آقایان

ازجمله مشکلات مردان در دوران میانسالی مشکل زودانزالی و دیر به نعوظ رسیدن است. در آقایان پا به سن گذاشته، با کم شدن میزان تستسترون، فعالیت های سلول های شبکه ای لیدیگ کمتر می‌شود. معمولا آقایان،‌ کاهش توان جنسی رابا افزایش سن تجربه می کنند. نعوظ آهسته تر صورت می‌گیرد و زمانی هم که نعوظ اتفاق می افتد، در بیشتر آقایان ۶۰ سال به بالا، شدت و توان آن کاهش می یابد.

درزمان انزال نیز تغییراتی باافزایش سن صورت می‌گیرد؛ انقباضات عضلانی که درزمان ارگاسم ایجاد می گردد، باافزایش سن شدت کمتری پیدا می‌کنند و انزال آهسته تر صورت می‌گیرد و حجم مایع منی نیز کاهش می یابد. باکم شدن مایع منی، میزان اسپرم ها نیز روبه کاهش می‌رود، هرچند مردان سالم همچنان می توانند درسنین بالا صاحب فرزند شوند، ولی کارایی تولید مثلی مردان میانسال و پیرتر کمتر از مردان جوان می باشد.

کاهش توان جنسی
کاهش توان جنسی

تأثیر هورمون ها

در یک مرد، میانگین مقدار تستسترون تا یک درصد درهر سال دربالای ۴۰ سال افت می‌کند ولی سالمندترین مردان هم هنوز آنقدر تستوسترون دارند که توانایی باردار کردن داشته باشند. تستوسترون جهت ایجاد برانگیختگی جنسی روی ناحیه‌ ازمغز به نام لوکوس کورولئوس عمل نموده ‌وسلول های عصبی دراین ناحیه مغز باافزایش سن کمتر به هورمون های پاسخ می دهد.

میزان استرادیول، یک هورمون جنسی اغلب زنانه، نیز باافزایش سن کاهش می یابد. در مقابل میزان های یک هورمون‌ زنانه، پرولاکتین، با افزایش سن بالا می رود. پاسخ دهی آلت تناسلی نیز باافزایش سن کاهش می یابد. همچنین جریان خون آلت تناسلی احتمال دارد با سالمندتر شدن مردان، حتی اگر سالم بمانند،‌ کاهش ‌یابد.

راهکارهای پیشنهادی

توصیه می‌کنیم برای ازبین بردن نشانه‌های کهنسالی برروی سلامت جنسی خود وافزایش دادن میل جنسی می توانید ازمکمل های رژیمی و غذایی افزایش قوای جنسی و همچنین جهت ازبین بردن و کم رنگ کردن علائم یائسگی ازمکمل های گیاهی یائسگی استفاده نمایید.

کاهش توان جنسی در میانسالی و پیری و راه های درمان آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

بررسی

افزایش میل جنسی با مدیتیشن برای لذت بخشی بیشتر

افزایش میل جنسی با مدیتیشن برای لذت بخشی بیشتر افزایش میل جنسی با مدیتیشن جنسی : مدیتیشن ج…