پهپاد انتحاری هیرو ۳۰ نمونه ای از تجهیزات نوین جنگی

589
پهپاد انتحاری هیرو 30 نمونه ای از تجهیزات نوین جنگی

پهپاد انتحاری هیرو ۳۰ نمونه ای از تجهیزات نوین جنگی

امروزه استفاده از پهپادها تقریبا در اکثر ابعاد زندگی گسترش یافته است . یکی از موارد جدید استفاده از پهپاد به عنوان بمب هدایت شونده است که در اصطلاح به آن پهپاد انتحاری میگویند . این پهپادها به کمک سیستم هدایت خود به سمت هدف حرکت کرده و بدلیل حمل مواد منفجره باعث تخریب و یا از کار افتادن هدف میشوند . برای آشنایی بیشتر با پهپاد انتحاری هیرو ۳۰ با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید .

پهپاد انتحاری هیرو 30 نمونه ای از تجهیزات نوین جنگی
پهپاد انتحاری هیرو ۳۰ نمونه ای از تجهیزات نوین جنگی

پهپاد انتحاری هیرو ۳۰

پهپادهای انتحاری یکی از پدیده‌هایی هستند که اخیرا توجه بیشتری به آنها شده است، گرچه قدمت ایده و آزمایش‌های عملی آن به جنگ جهانی دوم باز می‌گردد. یکی از نمونه‌های امروزی این گونه پهپادها، هیرو ۳۰ (Hero 30) است که توسط کمپانی یویژن (uVision) طراحی و ساخته شده است . هیرو ۳۰ به آسانی توسط سربازان حمل و با استفاده از پرتابگر مخصوص خود که شبیه خمپاره‌انداز ۶۰ میلی‌متری است، با کمک فشار هوا پرتاب می‌شود . پس از پرتاب، پهپاد موتور خود را روشن و بال‌هایش را باز کرده و به سمت منطقه و یا هدف مورد نظر پرواز می‌کند .

هیرو ۳۰ تنها ۳ کیلوگرم وزن دارد که نیم کیلوگرم آن متعلق به سرجنگی انفجاری است . درازای این پهاد ۷۸ سانتی‌متر و فاصله بین دو سر بال‌های آن نیز ۸۰ سانتی‌متر است . به گفته سازنده، این پهپاد به دلیل طراحی‌اش توان مانور بسیار بالایی دارد که در تعقیب اهداف چابک و تغییر مسیر ناگهانی هنگام پرواز در محیط‌های متراکم بسیار مفید است . هیرو ۳۰ پس از قفل روی هدف ، در ارتفاعی بین ۳۰۰ تا ۶۱۰ متری پرواز کرده و به تعقیب هدف می‌پردازد . این پهپاد به کمک پیوند داده تصاویر را به صورت زنده برای کاربر فرستاده و فرامین گوناگون شامل دستورهای کنترلی و هدایتی و همچنین دستور تخریب خودکار و صرف نظر از ماموریت را نیز از این راه دریافت می‌کند .

پهپاد انتحاری هیرو 30 نمونه ای از تجهیزات نوین جنگی
پهپاد انتحاری هیرو ۳۰ نمونه ای از تجهیزات نوین جنگی

این پهپاد یک موتور الکتریکی پیشران در انتهای بدنه خود دارد که می‌تواند آن را به سرعتی بیش از ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت برساند . هیرو ۳۰ قادر است با سرعت بالا خود را به منظقه مورد نظر رسانده و پس از رسیدن، با سرعت پایین به گشت‌زنی در منطقه بپردازد . برد پهپاد بسته به آنتن مورد استفاده توسط کاربر زمینی تا ۵، ۱۰ و ۴۰ کیلومتر است . پیوستگی پروازی آن نیز نیم ساعت می‌باشد که به کاربر زمان مورد نیاز برای گشت‌‌زنی و هدف‌یابی از چندین کیلومتر دورتر را می‌دهد . پس از هدف یابی، کاربر هیرو ۳۰ را به سمت آن روانه کرده تا پهپاد به صورت انتحاری، هدف مورد نظر را نابود کند .

این پهپاد می‌تواند با استفاده از کنسول هدایتی به صورت دستی به سمت یک نقطه هدایت و با دشمن درگیر شود و یا این فرایند را به صورت خودکار با کمک GPS انجام دهد. همچنین این قابلیت را دارد که پس از قفل روی یک هدف مورد نظر، همچون اهدافی که تعقیب آن‌ها به صورت دستی سخت است، به صورت خودکار اقدام به تعقیب آن کرده و خود را به هدف بکوبد .

پهپاد انتحاری هیرو 30 نمونه ای از تجهیزات نوین جنگی
پهپاد انتحاری هیرو ۳۰ نمونه ای از تجهیزات نوین جنگی

در گذشته سربازان برای در امان ماندن از آتش دشمنی که در مقابل قرار داشت ، اقدام به کندن چاله، پناه گرفتن پشت موانع سخت و یا ساخت خاکریز می‌کردند . اما این روش‌ها دیگر برای پنهان ماندن از دید پهپادهایی همچون هیرو ۳۰ کارآمد نیست. این پهپاد می‌تواند پس از رسیدن به منطقه، اقدام به گشت‌زنی با سرعت پایین در ناحیه کرده و پس از هدف‌یابی، با هر زاویه‌ای، حتی به صورت کاملا عمودی، روی هدف شیرجه زده و خود را به آن بکوبد . به نظر میرسد تنها راه در امان ماندن از دست هیرو ۳۰، پناه گرفتن داخل سنگری بسته و سخت است . از دیگر موارد استفاده از این پهپاد، عملیات جاسوسی ، جستجو و شناسایی در شب و روز است .

یکی دیگر از کاربردهای این پهپادها، حمله زنبوری است . در این روش حمله، تعداد بالایی از پهپادهای کوچک و ارزان قیمت به سمت دشمن روانه شده و ضمن مشغول کردن پدافند هوایی دشمن، به مقابله با آن و مکان یابی عناصر مختلف پدافند همچون رادار پرداخته و با از میان برداشتن پدافند هوایی، راه را برای دیگر هواگردهای با و بدون سرنشین خودی هموار می‌سازند. هیرو ۳۰ نیز پهپادی ارزان است و نیروهای ویژه می‌توانند به صورت پنهانی خود را به محل استقرار پدافند دشمن رسانده و اقدام به نابودی چتر پدافندی در آن منطقه کنند .

 

پهپاد انتحاری هیرو ۳۰ نمونه ای از تجهیزات نوین جنگی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

بررسی

پهباد سلفلای برای گرفتن سلفی های زیبا

پهباد سلفلای برای گرفتن سلفی های زیبا یکی از تفریحات امروزی گرفتن تصاویر سلفی است که طرفدا…