پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا

416
پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا

پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا

هارپ نام پروژه ای است که بطور رسمی در سال ۱۹۹۳ جهت بررسی و پژوهش درباره لایه یونوسفر جو زمين با استفاده از امواج رادیویی شروع به كار كرد . اما این تنها ظاهر قضیه بود و بعدها ثابت شد که ارتش آمریکا از سالها قبل در فکر استفاده از امواج الکترومغناطیس به عنوان سلاح بوده است . مي‌توان گفت كه سيستم هارپ ، نتيجه تلاش‌ها و پژوهش‌هاي حداقل پنجاه ساله ارتش آمريكاست كه كاركرد آن تنها محدود به بررسی و پژوهش درباره لایه یونوسفر نبوده و قادر است براي شناسايي پايگاه‌هاي مخفي اعماق زمين را جستجو كند ، تمامي ارتباطات رادیویی و موجي را متوقف سازد، بر رفتارها و حالت رواني انسان‌ها تأثير بگذارد، جريانات جوي را تغيير دهد، با متمركز ساختن امواج بر روي اهداف هوايي مانند هواپيماها و دسته‌هاي بزرگ پرندگان آن‌ها در آسمان بسوزاند و برشته کند ، لرزش‌هاي شديدي در لايه‌هاي مختلف كره زمين ايجاد كرده و زلزله توليد كند و يا انفجارهايي به قدرت بمب‌هاي هسته‌اي ايجاد نماید . برای آشنایی بیشتر با پروژه هارپ ، با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید .

پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا
پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا

پروژه هارپ

پروژه هارپ شامل ده‌ها برج آنتن آلومنیومی بر روی زمیني به مساحت ۲۳ هزار متر مربع در آلاسکا ‌است كه امواج مافوق کوتاه تولید کرده و به یونوسفر ( لایه ی آیونوسفیر بالاترین لایه ی اتموسفیر Atmosphere است) می‌فرستند . هريك از اين آنتن‌ها به فرستنده اي به قدرت يك ميليون وات متصل است . قدرت نهايي اين آنتن‌ها با توسعه بيشتر به يك ميليارد وات افزايش يافت كه از ۳۶۰ آنتن به دست مي‌آيد . فرستنده‌ها توسط ۶ توربين به قدرت هريك ۳۶۰۰ اسب بخار تغذيه مي‌شوند و به ازاي هر روز ۹۵ تن مازوت مصرف مي‌كنند . این آنتن ها امواج مافوق کوتاه  ELF/ULF/VLF  را تولید و به یونوسفیر پرتاب می کنند .

لايه يونوسفير چه ارتباطی به هارپ دارد

این لایه تشعشات خطرناک “ماورای بنفش” و “اکس ری” خورشيد را  جذب کرده  و مانند سقفی از ورود آنها به زمين جلوگيری می نمايد تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد . همچنین به دليل محیط الکتریکی موجود در يونوسفير از اين لايه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین استفاده می شود. اگر این لایه به هر دليلی دچار اختلال شود تاثيرا ت بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و زيستن را مختل می کند . پس با توجه به اهمیت این لایه برای ادامه حیات بشر ، بوسیله پروژه هارپ میتوان برخی تغیرات را در این لایه به عنوان اقدامات نظامی انجام داد و به کشور خاصی آسیب های جدی وارد کرد .

پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا
پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا

اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به يونوسفير و بازگشت به زمين قادراند نه تنها به عمق دريا بروند بلکه فرا تر رفته و به اعماق زمين نيز وارد ميشوند و عملکرد آن بمانند راديو ترموگرافی است که امروزه ژئولژيست ها برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند . وقتی يک موج کوتاه “راديو ترموگرافی” به داخل زمين فرستاده ميشود به لايه های مختلف برخورد کرده و آن لايه ها را به لرزه می آورده و از لرزش صدايی با فرکانسی مخصوص توليد و به سطح زمين باز ميگرداند و ژئولژيست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زيرزمين را شناسايی کنند .

ارتباط افزایش بلایای طبیعی با شروع پروژه هارپ

بشر در طول هزاران سال با حوادث و بلایای طبیعی بسیاری دست به گریبان بوده است و همواره این حوادث را جزئی طبیعی از رندگی خود بر روی کره زمین دانسته است . اما در دهه های اخیر اتفاقاتی روی داده که با حافظه تاریخی او در مورد طبیعی بودن این حوادث ناسازگار است. بدون شک، فجایع طبیعی در هر دورانی همراه با خساراتی بوده است. اما، آنچه که امروز اتفاق می افتد نسبت به گذشته شدت بی سابقه ای دارد .

پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا
پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا

بی نظمی های بزرگ جوی و حوادثی مانند سیل، توفان، زلزله و فعالیت‌های آتشفشانی همگی عموماً به تأثیرات گازهای گلخانه ای ربط داده می شود. ذوب شدن یخ‌های قطبی و دوره های گرمایی و سرمایی کاملا بی سابقه و شدید در نقاط مختلف زمین نیز به پدیده گرم شدن کره زمین احاله می گردد . اما به اعتقاد برخی از متخصصین و حتی سیاستمداران ردپای تکنولوژی های پیشرفته در تولید و هدایت این حوادث با اهداف سیاسی و استعماری کاملا معلوم بوده و نشانه‌های فراوانی از دخالت‌های بشری در آن دیده می شود .

اگر به نمودار زلزله در آلاسکا، که مجموعه ی هارپ در آن واقع است دقت کنیم متوجه افزایش بسیار غیر طبیعی را در سال ١٣٨١ مشاهده می کنیم که تعداد زمین لرزه ها به یکباره چهار برابر سال های قبل می شود . این تغییر ناگهانی شاید به دلیل آزمایشات تحقیقاتی مسئولین هارپ در این ایالت باشد. اطلاعات زير از از وب سایت “مرکز اطلاعاتی زمین لرزه آلاسکا” به دست آمده است . البته وقایع دیگری از جمله افزایش تعداد زمین لرزه در ایران و مرگ دسته جمعی دلفین ها در خلیج فارس آن هم درست بعد از شروع آزمایشات پروژه هارپ و دشمنی آشکار آمریکا با جمهوری اسلامی ایران سوال هایی در ذهن ایجاد میکند که البته هنوز هیچ سند رسمی در این مورد وجود ندارد و در حد حدس و گمان است .

پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا
پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا

پروژه هارپ در ایران

در دی ماه سال ۸۹ معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست وقت، از آغاز اجرای پروژه تحقیقاتی «هارپ» به عنوان یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا توسط محققان کشور خبر داد و گفت: با این فناوری با استفاده از امواج فوق کوتاه رادیویی امکان جا به جایی ابرها، بارورسازی ابرها و کاهش خشکسالی و از بین بردن سکون هوا فراهم می شود. این پروژه انقلاب عظیمی در عرصه تغییرات آب و هوایی ایجاد می کند .

هارپ یکی از پروژه های فوق محرمانه کشورهایی مانند آمریکا و روسیه است که این فناوری را در اختیار دارند و با استفاده از امواج فوق کوتاه می توانند لایه یونوسفر جو را تحریک کنند که منجر به تولید باران شود. وی در توضیح ماهیت این فناوری گفت:هارپ یک فناوری است که برپایه انتشار امواج رادیویی فوق العاده قدرتمند و فوق کوتاه بنا نهاده شده است امواجی که انعکاس و انتشار آن ها در سطح یونوسفر یا همان سطح فوقانی جو، باعث ایجاد یک میدان یونی یا موج یونی می شود، در چنین شرایطی امواج الکترومغناطیسی ارسال شده بار دیگر به زمین برگشت داده می شود . البته با توجه به تعطیلی اکثر پروژه های علمی کشور مانند ارسال ماهواره به فضا ( بدلایل اقتصادی ) و هزینه زیاد پیاده سازی هارپ ، نمیتوان آینده ای روشن برای این پروژه در داخل کشور تصور کرد .

 

پروژه هارپ یکی از پروژه های مخفی آمریکا نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − پنج =