وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش

297
وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش

وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش

پیکر مطهر شهید حسن جنگجو که پس از ۳۴ سال به میهن بازگشته است ، صبح روز چهارشنبه ۱۵ شهریور با حضور گسترده مردم در تبریز تشییع شد . اما ساعاتی بعد از این مراسم با شکوه ، مادر بزرگوار این شهید نیز دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش ملحق شد . گویا این مادر صبور بعد از ۳۴ سال انتظار ، به خواسته خود رسید و با آرامش خاطر به دیدار حق شتافت . با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا ماجرای وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش را خدمت شما تقدیم کنیم .

وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش
وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش

وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش

شاید شما نیز به کرات عکس بسیجی نوجوانی را دیده باشید که اسلحه به دست میان گل و لای در حال سینه‌خیز است، با چهره‌ای صبور و گل‌آلود که در خیلی جاها به عنوان نمادی از مقاومت جوانان ایران و شهیدان کم سن و سال به کار می‌ رود و به تصور خیلی‌ها مربوط به شهید حسین فهمیده است . او شهید حسن جنگجو است. شهیدی از فهمیدگان شهر تبریز که به راستی نمادی از سلحشوری و دلاوری نوجوانان و دانش‌آموزان غیور ایران است . نوجوانی ۱۳ ساله که تفنگ M1 را با قدرت به دست گرفته و با اقتداری مردانه در آب گل‌آلود پیش می‌رود . خستگی در صورتش دیده نمی‌شود ، زیرا که او تصمیمش را گرفته است .این تصویر شهید حسن جنگجو یکی از بهترین عکس های دفاع مقدس لقب گرفته که «آلفرد یعقوب زاده» در سال ۵۹ و روزهای نخست جنگ ایران و عراق، گرفته است .

وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش
وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش

شهید فهمیده آذربایجان

با آغاز جنگ تحمیلی او و چند تن از دوستان هم مسجدیش عازم دزفول شدند و بعد از طی دوره آموزشی، مسؤولان مربوطه به علت کوچک بودن جثه و قد وی از اعزام او به خط مقدم جبهه خودداری کردند ؛ ولی او این آتش اشتیاق را تاب نیاورد و حضور در خط مقدم را بر اقامت در تبریز ترجیح داد و دوباره با اصرار بسیار وارد گروه شهید چمران شد . بین او و شهید چمران علاقه‌ای متقابل وجود داشت . در موقع شهادت شهید چمران در مرخصی بود که به محض شنیدن این خبر مجددا به جبهه برگشت . تنها پیامش به خانواده اطاعت از امام امت و ولایت فقیه و حضور در تمام صحنه‌ها بود . این شهید بزرگوار در عملیات «فتح‌المبین» و«مسلم بن عقیل» شرکت فعال داشت و در عملیات «مسلم بن عقیل» از ناحیه صورت و در عملیات «والفجر ۴ »از ناحیه پا و برخی قسمت‌های بدن  زخمی شده بود و هنوز کاملا بهبود نیافته بود که باز عازم جبهه شد .

وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش
وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش

 

در موقع اعزام از او خواستند تا خوب شدن پایش صبر کند اما او چنین فریاد برآورد : « پای برهنه با دشمن خواهم جنگید .» این نوجوان شجاع در آخرین وداعش به خانواده گفت : «این بار شهید خواهم شد.» و خداحافظی کرد و رفت . این بسیجی در عملیات پیروزمندانه خیبر در سال ۶۲ شرکت کرد و همچنان که گفته بود بنا به اظهار همسنگران خود پا برهنه در جزایر مجنون گام نهاد و جنگید و در حالیکه تنها ۱۶ سال بیشتر نداشت به فیض شهادت نائل شد .

من و پدرش خواب شهادتش را با هم دیدیم

مادر این شهید بزرگوار نقل کرده بود : من و پدرش هر دو خبر شهادت حسن را خواب دیدیم . یک روز پدرش من را برای نماز صبح صدا کرد و گفت : دختر عمو بیدار شو وقت نماز است . خواب دیدم حسن شهید شده است . گفتم از کجا فهمیدی؟ گفت : « در خواب رفتم حسن را از مسجد صدا کنم که حسن به من گفت ، پدر منتظر من نباش، من رفتم، شما بروید و کارهای مربوط به خودتان را انجام دهید . وقتی برگشتم خانه دیدم دوستانش می‌گویند، حاج آقا دیگر حسن را نخواهی دید او شهید شده است.» به پدرش گفتم من هم همچین خوابی دیدم . پدرش گفت : مبادا خبر شهادتش را بشنوی و گریه کنی . صبور باش من می‌دانم که پسرمان شهید شده است . بعد از یک هفته ما را به مسجد  المهدی برای مراسم عزاداری دعوت کردند. عکس هفت یا هشت نفر شهید آنجا بود که عکس پسرمان حسن نیز در بین آن عکس‌ها بود. ولی جنازه‌اش هیچ‌وقت نیامد . برایش عزاداری کردیم ولی چون خودش سفارش کرده بود که برایم گریه نکنید ، لباس سیاه نپوشید و اگر جنازه‌ام برنگشت ،ناراحت نشوید و برای تسکین دل به سر قبر دیگر شهدا بروید ما نیز به وصیتش عمل کردیم .

وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش
وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش

مراسم تشییع

پیکر مطهر شهید حسن جنگجو ، روز چهارشنبه ۱۵ شهریور با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، فرماندهان سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و مسئولان استانی و اقشار مختلف مردم در میدان شهدای تبریز طی مراسم با شکوهی تشییع شد . اما این پایان داستان نبود و ساعتی پس از برگزاری مراسم تشییع این شهید در تبریز بود که خبرگزاری‌ها خبری تکان‌دهنده را منتشر کردند . مادر شهید جنگجو ساعتی پس از مراسم خاک سپاری پسرش او را همراهی کرد و دعوت حق را لبیک گفت . انگار ۳۴ سال منتظر این بود که از پسرش میزبانی کند و ماموریت خود را به پایان برساند و آسوده خاطر و سبک‌بال برود .

رجعت پیکر مطهر شهید والامقام حسن جنگجو پس از ۳۴ سال غربت را گرامی داشته و عظمت و جاودانگی او را ارج می‌نهیم و همچنین فوت مادر مکرمه ایشان را به خانواده محترمشان تسلیت عرض مینمائیم .

 

وداع عاشقانه مادر با فرزند شهیدش نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

  • فلسفه ندای الله اکبر در شب بیست و دوم بهمن

    فلسفه ندای الله اکبر در شب بیست و دوم بهمن

    فلسفه ندای الله اکبر در شب بیست و دوم بهمن فلسفه ندای الله اکبر امسال هم مثل سالهای قبل نو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 2 =

بررسی

فلسفه ندای الله اکبر در شب بیست و دوم بهمن

فلسفه ندای الله اکبر در شب بیست و دوم بهمن فلسفه ندای الله اکبر امسال هم مثل سالهای قبل نو…