بانوان ایرانی هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان

247
بانوان ایرانی هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان

بانوان ایرانی در رتبه هفتم جهان برای خرید لوازم آرایشی

استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی به منظور حفظ زیبایی از دیرباز مورد توجه انسان بوده است ، اما امروزه مصرف روز افزون این نوع محصولات ، صنعت فرآورده­ های آرایشی و بهداشتی را به یکی از پرسودترین و جذاب­ ترین صنایع در دنیا تبدیل کرده است . اگرچه مهم ترین برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی متعلق به کشورهای آمریکایی و اروپای غربی است اما بیشترین آمار مصرف به کشورهای اروپای شرقی و پس از آن به خاورمیانه تعلق دارد . در میان کشورهای خاورمیانه نیز ایران پس از عربستان دومین کشور مصرف کننده لوازم آرایشی است که باعث شده ایران یکی از بازارهای اصلی محصولات آرایشی و بهداشتی را به خود اختصاص دهد و شرکت های بزرگ تولید کننده از ایران به عنوان یک بازار هدف استفاده کنند . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک با موضوع بانوان ایرانی هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان ، در خدمت شما هستیم .

بانوان ایرانی هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان
بانوان ایرانی هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان

بانوان ایرانی هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان

 ایران دومین کشور مصرف‌کننده لوازم آرایشی در خاورمیانه و هفتمین کشور در جهان است. این رتبه خیره‌کننده در مصرف مواد شیمیایی آرایشی در حالی است که سهم بالایی از این کالاها قاچاق هستند و بدون هیچ‌گونه نظارت کیفی در بازارها به فروش می‌رسند . سهم ایران از بازار لوازم آرایشی در خاورمیانه ۲ میلیارد و یک صد میلیون دلار است که این یعنی ۳۰ درصد بازار فروش این لوازم به ایران تعلق دارد . البته موسسه تحقیقات بین‌الملل در لندن این رقم را در ایران ۵ میلیارد دلار اعلام کرده است! . البته مهمتر از مسائل مالی و خروج ارز از کشور ، حفظ سلامت بانوان است چرا که بدلیل حجم بالای لوازم آرایشی قاچاق ، امکان نظارت دقیق بر خرید و فروش آن نبوده و این امر باعث بروز خطراتی برای سلامتی افراد شده است .

بانوان ایرانی هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان
بانوان ایرانی هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان

بر اساس پژوهش‌های موسسه تحقیقاتی ام‌تی‌بی‌ ۲۹۶ عارضه در کمین کسانی است که مواد آرایشی بهداشتی تقلبی را استفاده می‌کنند . واکنش‌های تند در جهان به کیفیت لوازم آرایشی سبب شده تا شرکت‌های مشهوری همچون لورل و یونیلور که از شرکت‌های مهم لوازم آرایشی هستند ، اخیرا خواستار آزادی بیشتر آزمایش روی حیوانات شدند . بسیاری این درخواست‌ها را به دلیل ترس آن‌ها از واکنش مواد شیمیایی موجود بر پوست انسان می‌دانند . کلروفوم‌ها، پارابن‌ها و فرمالدئید از مهم‌ترین مواد شیمیایی است که در لوازم آرایشی استفاده می‌شود و این مواد پتانسیل بالایی برای ایجاد بیماری‌های پوستی ایجاد می‌کنند؛ به طور کلی این مواد شیمیایی در اثر استفاده زیاد سبب تضعیف شدید پوست در مقابل بیماری‌ها شده و فرد را در معرض پیری زودرس قرار می‌دهند .

نکته جالبی که در کنار دیگر مسائل در مورد مصرف لوازم آرایشی بهداشتی در ایران وجود دارد، سرانه مصرف بالای آن در بین دانشجوهاست . در حال حاضر سن استفاده از لوازم آرایشی در ایران به ۱۴ سالگی رسیده است و در بین شهرهای ایران تهران ، قم و مشهد سه شهر ولخرج در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی هستند .

 

بانوان ایرانی هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =

بررسی

خرید اینترنتی کرم پودر و نکاتی که به آن باید توجه نمود

خرید اینترنتی کرم پودر و نکاتی که به آن باید توجه نمود اغلب افراد جهت خرید کرم پودر و لواز…