هتل عباسی اصفهان باشکوه ترین هتل خاورمیانه

356
هتل عباسی اصفهان

هتل عباسی اصفهان باشکوه ترین هتل خاورمیانه

سایت ‏CNN‏ در مقاله ای به معرفی کامل هتل عباسی اصفهان پرداخته است و این هتل را زیباترین و باشکوه ترین هتل خاورمیانه نامیده است. ‏با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا نگاهی به زیبایی های این هتل باشکوه داشته باشیم.

ایران جاذبه های گردشگری معروف و پرطرفداری برای گردشگران سراسر دنیا دارد، از بناهای تاریخی و فرهنگی گرفته تا ‏آثار مدرن و امروزی. ولی در این میان هتل عباسی داستان دیگری‌ست. هتلی که در شهر باستانی اصفهان بنا شده است و نمونه آن را ‏هیچ جای دیگر نخواهید یافت. اصفهان ذاتا جاذبه های تاریخی بی‌شماری دارد که تعدادی از آنها حتی در یونسکو نیز به ثبت رسیده اند، ولی برای بسیاری از ‏گردشگران هتل عباسی علاوه بر هتل بودن یک جاذبه گردشگری نیز هست.

هتل عباسی اصفهان
هتل عباسی اصفهان

این هتل سیصد سال پیش در دوره صفوی و پادشاهی شاه سلطان حسین صفوی بنا شده است، در ابتدا اینجا محل توقف تجاری بود ‏که از جاده تاریخی ابریشم عبور می کردند. این مجموعه علاوه برآن که پناهگاهی برای بازرگانان بود، برای اسب ها و شترهای آنها ‏نیز محلی برای نگهداری داشت.

بعداز گذشت سالها، با حمله افغانها قسمتی ازاین کاروانسرا ویران شد. در سالهای ۱۹۵۰ (۱۳۲۸) بود که به یاری یک باستان ‏شناس فرانسوی که درآن زمان در ایران فعالیت می‌کرد، پروژه بازسازی این کاروانسرا آغاز شد و بعداز تعمیرات و اصلاحات ‏انجام شده، هتل عباسی به صورت کنونی در سال ۱۳۴۵ افتتاح گردید. هتلی چهار ستاره که شما را به سفری درزمان می‌برد. احتمال دارد در این هتل زیاد امکانات مدرنی نیابید یامثلا در اتاق ها دستگاه چای ساز وجود نداشته باشد ولی به خاطر این گونه مسائل به آنجا نمی‌روند، این هتل ویژگی های خاص خودش را دارد. اگرچه اینترنت ‏Wi-Fi‏ با سرعت قابل قبولی دارد. ولی ویژگی اصلی این هتل معماری و هنر ایرانی استفاده شده در آن است.

هتل عباسی اصفهان
هتل عباسی اصفهان

در سالن های هتل نقاشی های مینیاتوری خواهید دید و سقف لابی و سالن های غذاخوری به شکل ویژه ای آینه کاری شده است و ‏لوستریهای بی‌نظیری از سقف آویزان است. تزیینات سبز زمردی ، آبی لاجوردی و طلایی سقف سالن ها موجب می شود افرادی ‏که وارد این محیط می شوند بدون مکث سراغ دوربین های عکاسیشان بروند تا از این زیبایی ها عکس بگیرند.

هتل عباسی اصفهان
هتل عباسی اصفهان

این هتل ۲۲۵ اتاق و ۲۳ سوییت دارد که در دو بخش قدیمی و جدید هتل تقسیم شده اند. اتاق های بخش جدید هتل در سال ‏‏۱۹۷۰ ( ۱۳۴۸ ) نوسازی و ساخته شده اند و می توان تفاوت آنها را نسبت به اتاق های قدیمی احساس کرد. اما اگر در اتاق های بخش های قدیمی ‏هتل، بویژه سوییت های قاجار و صفوی اقامت کنید سفری در زمان خواهید داشت، این اتاق ها به زیبایی به سبک سنتی ‏نوسازی  شده اند و در این سوییت ها اقامتی رویایی خواهید داشت.

هتل عباسی اصفهان
هتل عباسی اصفهان

یکی دیگر از مواردی که هتل عباسی را بی‌نظیر میکند فضای باز حیاط آن است. این فضا بزرگ و زیباست و شامل باغی پر از ‏گل و فواره هایی زیبا است. اشخاص زیادی برای صرف چای، حتی مطالعه و یا فقط دور بودن از محیط پر سر و صدای شهری به ‏این محوطه می آیند. رستوران حیاط این هتل بلطف غذاهای ایرانی مخصوصا آش رشته مشهور است. بسیاری از ایرانی ها براین باورند سفرشان به اصفهان بدون بازدید از هتل عباسی و امتحان کردن آش رشته تکمیل نمی شود.

هتل عباسی اصفهان باشکوه ترین هتل خاورمیانه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 14 =

بررسی

همه پرسی استقلال کردستان عراق و پیامدهای آن در منطقه

همه پرسی استقلال کردستان عراق و پیامدهای آن در منطقه با وجود مخالفت های منطقه ای و جهانی ،…