موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد

576
موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد

موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد

در ۳۱ شهريور ۱۳۵۹ رژيم بعثي عراق با تصميم و طرح قبلي و با هدف برانداختن نظام نوپاي جمهوري اسلامي جنگي تمام عيار را عليه ايران اسلامي آغاز کرد . مردم کشورمان با کمترین امکانات موجود در مقابل این ظلم ایستادند و به تمام مردم جهان درس ایستادگی و شهامت دادند . از آن روز به بعد این روز یعنی ۳۱ شهریور بپاس رشادت ها و از جان گذشتگی های شهیدانمان گرامی داشته شده و مراسم رژه نیروهای مسلح در تمام کشور اجرا میشود . یکی از دستاوردهای وزارت دفاع که در مراسم امسال از آن رونمایی شد موشک خرمشهر بود که جدیدترین عضو خانواده ۲۰۰۰ کیلومتری موشک های ایرانی است . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موشک جدید خرمشهر ، با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید .

موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد
موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد

موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد

صبح دیروز در مراسم رژه نیروهای مسلح، رسما از جدیدترین موشک بالستیک ایرانی با نام خرمشهر رونمایی شد . این موشک بنابر آنچه که سردار حاجی‌زاده اعلام کرده ، ۲۰۰۰ کیلومتر برد دارد . با احتساب موشک خرمشهر ، شمار موشک‌هایی که ایران قادر است با آنها، اهداف مختلف را در فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری هدف قرار دهد ، به ۳ رسید . این به معنای آن است که در صورت وقوع هر نوع جنگی، جمهوری اسلامی ایران قادر است تمام اهداف مورد نظر به خصوص اهداف مختلف در سرزمین‌های اشغالی، از تاسیسات گازی صهیونیست‌ها در غرب سرزمین‌های اشغالی تا بقیه نقاط این رژیم را به دقت بالا با موشک‌های ۲۰۰۰ کیلومتری هدف قرار دهد .

سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه طی سخنانی در حاشیه برگزاری رژه نیروهای مسلح در تهران، درباره رونمایی از موشک خرمشهر گفت : این موشک، دستاورد جدیدی است که وزارت دفاع برای سپاه ساخته است . وی افزود : موشک خرمشهر ۲۰۰۰ کیلومتر برد دارد و قابلیت حمل کلاهک تا ۱۸۰۰ کیلومتر را داراست و می تواند به جای یک کلاهک، چند کلاهک حمل کند . فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: روند آموزش موشک بالستیک خرمشهر شروع شده و به زودی در نیروی هوافضای سپاه عملیاتی می‌شود .

موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد
موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد

 رونمایی ایران از موشک ۲۰۰۰ کیلومتری جدید «خرمشهر» از بازتاب گسترده ای در رسانه های گروهی جهان برخوردار شد؛ به گونه ای که بسیاری از خبرگزاری های غربی و عربی و همچنین رسانه های آسیایی خبر رونمایی از این موشک در رژه امروز نیروهای مسلح را در شبکه تلویزیونی، وبسایت و همچنین صفحه توییتر خود پوشش دادند . مجله نیوزویک در تحلیلی روز جمعه ، رونمایی ایران از موشک بالیستیک «خرمشهر» را «سیلی» این کشور به صورت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی توصیف کرده است .

موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد
موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد

لازم به ذکر است دو عضو قبلی موشک های ۲۰۰۰ کیلومتری ایرانی ، سجیل و قدر هستند که موشک خرمشهر نیز به این خانواده اضافه شد . بنظر میرسد برای کاهش هزینه تولید و آماده سازی و همچنین راحتی پرتاب ، طول موشک خرمشهر نسبت به دو موشک سجیل و قدر کاهش یافته و در عوض قطر آن افزایش داشته است .

 

موشک جدید خرمشهر دیروز رونمائی شد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − چهار =

بررسی

شلیک موشک توپول-ام روسیه و تاثیر آن در آسمان ایران

شلیک موشک توپول-ام روسیه و تاثیر آن در آسمان ایران ارتش روسیه در یک ماه اخیر تعداد آزمایشا…