فواید مصرف قهوه در پیشگیری از ابتلا به دیابت

423
فواید مصرف قهوه

فواید مصرف قهوه در پیشگیری از ابتلا به دیابت

متخصصان و پزشکان سراسر جهان بیماری قند خون را قاتل خاموش می نامند. حتی یک نشانه واحد نشان دهنده شروع بیماری می تواند نگران کننده باشد. بیماری دیابت هم می تواند ارثی باشد وهم به دلیل شیوه زندگی نادرست ایجاد شود. دراین مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک شمارا با فواید مصرف قهوه در پیشگیری از ابتلا به دیابت آشنا می‌نماییم

درحال حاضر دانشمندان موفق به شناسایی ترکیبی در نوشیدنی قهوه شده‌اند که احتمال دارد ریسک ابتلا به دیابت نوع۲ را کاهش دهد. دانشمندان دانشگاه آرهوس دانمارک متوجه شده‌اند یکی از ترکیبات که پیش تر آزمایش نشده موجود در قهوه باعث بهبود وافزایش عملکرد سلول و حساسیت انسولین در موش های آزمایشگاهی شده است.

این دستاورد می تواند گسترش داروهای جدید را برای درمان یا حتی پیشگیری ازبیماری به همراه داشته باشد. تحقیقات قبلی نشان می دهد که ماده موجود در قهوه به نام «کافیستول» موجب افزایش ترشح انسولین در سلول های پانکراس (لوزالمعده) در زمان مواجه با گلوکز می شود. کافیستول همچنین باعث افزایش جذب گلوکز در سلول های عضلانی به مقدار مشابه با دارو ضددیابتی معمول تجویزشده می شود.

فواید مصرف قهوه
فواید مصرف قهوه

دانشمندان در این آزمایش، موش های مستعد ابتلا به دیابت نوع۲ را به سه دسته تقسیم کردند. دو دسته از موش ها بادوز مختلف کافیستول تغذیه شدند. بعد از گذشت ۱۰ هفته، هر دو گروه موش های تغذیه شده با کافیستول دارای میزان کم ترین گلوکز خون بوده و مقدار ترشح انسولین شان در قیاس با دسته کنترل که هیچ ترکیبی دریافت نکرده بودند، بهبود یافته بود.

از طرفی دیگر کافیستول باعث می‌شود هیپوگلیسمی یاقند خون پایین، که از عوارض جانبی بعضی از داروهای ضددیابتی است، نشد. دانشمندان معتقدند استفاده روزانه از کافیستول می تواند شروع دیابت نوع۲ در موش ها را به تاخیر انداخته و گزینه مناسبی برای تولید داروهای برای درمان یا پیشگیری از بیماری در انسان باشد.

فواید مصرف قهوه در پیشگیری از ابتلا به دیابت نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =

بررسی

آشنایی با ۳ نوع میکس هیجان انگیز قهوه

آشنایی با ۳ نوع میکس هیجان انگیز قهوه آشنایی با ۳ نوع میکس هیجان انگیز قهوه : دانه‌ی قهوه …