طوفان ایرما باعث وحشت مردم فلوریدا شده است

320
طوفان ایرما باعث وحشت مردم فلوریدا شده است

طوفان ایرما باعث وحشت مردم فلوریدا شده است

همین الان که شما با خیال راحت مشغول خواندن این مطالب هستید مردم ایالت فلوریدا در آمریکا با بزرگترین طوفان تاریخ ایالت خودشان دست به گریبان هستند . در حالی که طوفان بزرگ «ایرما» تا ساعاتی دیگر و شاید هم همین الان به فلوریدا رسیده ، فرماندار این ایالت دستور داده ۶.۳ میلیون نفر از افرادی که در مسیر عبور این طوفان زندگی می‌کنند، خانه‌هایشان را تخلیه کنند . ریک پری فرماندار این ایالت پیش‌بینی کرده است که طوفان ایرما «فاجعه‌بارترین طوفان» تاریخ این ایالت باشد . با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا در مورد طوفان ایرما مطالبی را به حضورتان تقدیم کنیم .

طوفان ایرما باعث وحشت مردم فلوریدا شده است
طوفان ایرما باعث وحشت مردم فلوریدا شده است

هیولایی با نام طوفان ایرما

کارشناسان می‌گویند این طوفان که با سرعت  بیش از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت پیش می‌رود، ممکن است تا ۲۰۰ میلیارد دلار خسارت بر جای بگذارد . مرکز طوفان ایالات متحده ، پیش بینی کرده بود ایرما اواخر وقت شنبه و اوایل یکشنبه به فلوریدا برسد یعنی به احتمال زیاد الان این طوفان شروع شده است . با نزدیک شدن این طوفان، ترافیک سنگینی در خروجی‌های شهرهای فلوریدا شکل گرفته و مردم در حال ترک خانه‌های خود هستند . خطوط هوایی مسافری و نیروی هوایی آمریکا هم در حال خارج کردن هواپیماهای خود از مسیر طوفان هستند . «چاک واتسون» کارشناس حوادث طبیعی در مصاحبه با پایگاه «بلومبرگ» این طوفان را «کابوسی برای شرکت‌های بیمه» توصیف کرده است .

به نوشته بلومبرگ حدود ۸.۵ میلیون واحد مسکونی و اداری در معرض طوفان ایرما قرار دارند . طوفان ایرما پیش از رسیدن به آمریکا، در دریای کارائیب چند جزیره را به شدت تخریب کرده است . دولت فرانسه اعلام کرده در بخش فرانسوی جزیره «سنت مارتین» بیش از ۹۵% ساختمان‌ها تخریب شده‌اند و طبق آمار ارائه شده ایرما تاکنون دستکم ۱۹ کشته بر جای گذاشته است . مقامات آمریکایی به اهالی فلوریدا هشدار داده‌اند که هیچ نقطه‌ای در مسیر طوفان امن نیست و همه باید به سرعت این مناطق را ترک کنند . طوفان ایرما یک هفته پس از آن رخ می‌دهد که طوفان بزرگ «هاروی» در ایالت «تگزاس» آمریکا ده‌ها کشته و میلیاردها دلار خسارت بر جای گذاشت .

طوفان ایرما باعث وحشت مردم فلوریدا شده است
طوفان ایرما باعث وحشت مردم فلوریدا شده است

هجوم مردم به پناهگاه ها

مقامات مدیریت بحران ایالت فلوریدا اعلام کردند در پی نزدیک شدن توفان ایرما، دست کم ۵۱ هزار نفر به حدود ۳۰۰ پناهگاه منتقل شده‌اند . اکثر افرادی که به پناهگاه‌ها رفته‌اند در مناطق جنوبی فلوریدا قرار دارند که توفان در ابتدا به آنجا خواهد رسید . بیش از ۱۵ هزار نفر نیز در پناهگاه‌های پالم بیچ کانتی و ۱۳ هزار نفر دیگر نیز در پناهگاه های منطقه بروارد کانتی قرار گرفته اند . تهدید توفان ایرما باعث شده است که مقامات دولتی و محلی از ۵.۶ میلیون نفر از ساکنان محلی بخواهند به پناهگاه‌ها فرار کنند .

مراسم تیراندازی به طوفان ایرما

به گزارش اسپوتنیک، آمریکایی ها که اسلحه دارند صفحه ویژه ای در شبکه اجتماعی «فیس بوک» راه اندازی کردند و از دیگران خواستند روز دهم سپتامبر برای تیراندازی به طوفان «ایرما» در فلوریدا جمع شوند . بر طبق آخرین خبرها، ۲۳ هزار نفر موافقت خود با تیراندازی به طوفان را اعلام کردند و ۵۱ هزار نفر دیگر نسبت به این پیشنهاد توجه نشان دادند .

طوفان ایرما باعث وحشت مردم فلوریدا شده است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =