شیوه برخورد با سیگاری شدن فرزندان و راهکارهای جلوگیری از آن

222
سیگاری شدن فرزندان

شیوه برخورد با سیگاری شدن فرزندان و راهکارهای جلوگیری از آن

هنگامی که سیگار درجیب فرزندتان پیدا میکنید و یا متوجه بوی ناخوش‌آیند سیگار ازدهان او می‌شوید، چنان ترسی به جانتان میوفتد و بقدری حالتان گرفته می‌شود که بدترین عواقب جلوی چشمتان جان میگیرند. به همین خاطر تصمیم می‌گیرید حرکتی بکنید ولی آیا اطلاع دارید صحیح ترین برخوردها چیست؟ دراین مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک شما را باشیوه برخورد صحیح با سیگاری شدن فرزندان آشنا می نماییم.

  • محبت

محل نذاشتن، شرط و شروط گذاشتن برای دوست داشتن او وتهدید کردن کاری ازپیش نمیبرد. نهایت نتیجه ای که خواهد داشت این است که فرزند شما لجباز و منزل گریز میشود. به همین خاطر درگام نخست محبت تان رانسبت به او زنده نگه دارید.

  • رابطه تان را مستحکم کنید

تضعیف رابطه بین والدین و فرزند، آسان‌ترین راه ممکن است آن هم نه باهدف کمک به فرزندتان بلکه درحقیقت برای فراری دادن خودتان ازمسؤلیت مهمی که سرراهتان قرار گرفته هست. شما والدین میبایست به دنبال بهبود رابطه بافرزندتان باشید. به همین خاطر به نقاط قوت او «هر چند کوچک » توجه داشته باشید و ثابت کنید که به خاطراین خصیصه ها چقدر به او افتخار میکنید.

سیگاری شدن فرزندان
سیگاری شدن فرزندان
  • با او صحبت کنید

با خودتان فکر کنید که مناسب تراست به روی فرزندتان نیاورید که می‌دانید اوسیگار میکشد، چون فکر میکنید که اگراینکار رابکنید احتمال دارد روی او بازبشود و درمنزل جلوی شما هم سیگار بکشد. دراین جااین سؤال مطرح میشود که هدف شما چیست؟ آیا فقط میخواهید او جلوی شما سیگار نکشد ویا مایلید به طور کل سیگار نکشد؟

هدف از صحبت کردن نصیحت، سرزنش یا تمسخر نیست بلکه این است که بنشینید وبا مهربانی وصبر به او بگویید که از این شرایط ناراحت هستید و مایلید درمورد آن کمی با هم صحبت کنید. تلاش کنید بیشتر به او گوش کنید و دلایلش را بشنوید. منصفانه برخورد کنید، او را قضاوت نکنید و درحین صحبت ها حمایتتان رابه او نشان بدهید.

  • به علایقش سوق دهید

فرزندتان را در موضوعاتی که واقعاً استعداد و علاقه دارد وارد کنید. با این روش هم باعث میشوید که گروه دوستان او تغییر کند وگروهی مناسبتر جایگزین گروه قبلی بشود، هم هدف و جهتی رابه زندگی او تزریق میکنید وباعث احساس هویت وافزایش احساس عزت نفس او میشوید وهم ازبیکاری به ویژه در اوقات فراغت که منشأ مشکلات بعدی هست جلوگیري می‌کنید.

  • رابطه تان را با مدرسه او تقویت کنید

مدرسه و معلمین به چند دلیل منبع مهمی برای یاری رساندن به شما میباشند نخست اینکه حدودا درنیمی ازروز فرزند شما رادر اختیار دارند، دوم اینکه با مشکلات نوجوانان آشنایی بیشتری دارند وتجربه زیادی هم دارند، سوم اینکه هدفشان با شما دریک راستا است و چهارم اینکه اگر والدین رامشتاق ببینند می‌توانند کلاس هاي آموزشی مناسبی را در این اساس ها برای شما ترتیب بدهند.

سیگاری شدن فرزندان
سیگاری شدن فرزندان
  • مچ گیری نکنید

اینکه شماباید روی رفتارهای فرزندتان دقت داشته باشید، جای هیچ شک وشبحه‌ای ندارد ولی مهم است که بدانید چگونه باید اینکار راانجام بدهید. تعقیب کردن، بازرسی مستقیم، کارآگاه بازی درآوردن، دور ریختن سیگاری که اودر جیبش گذاشته و روی هم رفته این قبیل رفتارهای مچ گیرانه به شما جواب نمیدهند و تنها موجب می‌شوند که فرزند شما دست به پنهان کاری بیشتری بزند.

  • صبور باشید

مدارا کردن بانوجوانان یک اصل مهم درتعامل با آن ها هست. به ویژه اگر مایلید رفتاری مانند سیگار کشیدن را در او تغییر بدهید اول صبر ومدارای خودتان را بالا ببرید.

  • مشاوره تخصصی بگیرید

توصیه میشود که شما به همراه فرزندتان درجلسات مشاوره شرکت کنید ولی درصورتی که فرزند شماحاضر به اینکار نمی‌شود، خودتان بدون اوبا مشاور صحبت کنید وراهنمایی های اکثر را ازاو بگیرید.

 

شیوه برخورد با سیگاری شدن فرزندان و راهکارهای جلوگیری از آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

بررسی

عوارض سیگار کشیدن خانم ها و تأثیر آن در زیبایی صورت

عوارض سیگار کشیدن خانم ها و تأثیر آن در زیبایی صورت سیگار کشیدن در خانم ها آمار روبه‌رشد و…