سود سهام عدالت حتی شامل فوت شدگان هم می‌شود

358
سود سهام عدالت

سود سهام عدالت حتی شامل فوت شدگان هم می‌شود

مشمولان سهام عدالت که جان خود را از دست داده‌اند به دو دسته تقسیم می شوند. نخست اشخاصی هستند که از آغاز طرح (سال ۱۳۸۵ ) تا آذر ماه سال ۱۳۹۵ فوت شده اند، تعداد این اشخاص از کل ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مشمول سهام عدالت، کمتراز دو میلیون نفر می‌باشد. دراین مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک به خبر استفاده از سود سهام عدالت حتی برای متوفی ها می‌پردازیم.

طبق اعلام سازمان خصوصی سازی درحال حاظر به این دسته ازفوت شدگان سود سهام عدالت تعلق نمی گیرد تاموقعی که سازمان خصوصی سازی تعیین کرده وراث آن ها برای مشخص کردن تکلیف سهام عدالت متوفی به این سازمان مراجعه کنند.

ولی دسته دوم فوت شدگان مربوط به مشمولانی می شود که ازآذر ماه سال ۱۳۹۵ به بعد، یعنی بعداز بسته شدن بانک اطلاعاتی سازمان خصوصی سازی فوت شده اند. آن گونه که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده درصورتی که این اشخاص قبل از مرگ، شماره شبای حساب بانکی خودرا در سامانه سهام عدالت ثبت کرده باشند یابازماندگانشان شماره شبای حساب بانکی آن ها را در سیستم وارد نموده باشند سود سهام عدالت این اشخاص همزمان با مشمولانی که در حال حیات هستند واریز خواهد شد.

سود سهام عدالت
سود سهام عدالت

درنطر داشته باشید که پرداخت یا عدم پرداخت سود سهام عدالت وابسته به زنده یا مرده بودن آن شخص نیست بلکه بستگی به این دارد که شماره شبای درستی از شخص فوت شده در سیستم سامانه سهام عدالت ثبت شده باشد. درباره دسته نخست باید توجه شود که تااواخر سال ۱۳۹۵ اصلا ساماندهی سهام عدالت آغاز نشده بود و شماره شبایی از مشمولان خواسته نشده بود که سودی به حساب فوت شدگان واریز شود یا نشود. به همین خاطر مشخص است تاموقعی که ساماندهی این گروه از مشمولان شروع نشده به وراث آن ها فعلا سودی بابت سهام عدالت متوفی پرداخت نمی‌شود.

سود سهام عدالت حتی شامل فوت شدگان هم می‌شود نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − نه =

بررسی

پرداخت سود سهام عدالت از امروز آغاز می شود

پرداخت سود سهام عدالت از امروز آغاز می شود بالاخره بعد از حرف و حدیث های بسیار ، رئیس سازم…