روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال

357
روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال

روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال

کک و مک همان لکه های تیره رنگی هستند که بر روی پوست  به وجود می‌آید و بیشتر در پوست صورت ، سینه ، جلوی بازوها و پشت دست‌ها دیده می‌شود . کک و مک به صورت لکه‌های کوچک قهوه‌ای رنگ یا برنزه‌ای است که در افراد دارای پوست روشن و موی بلوند یا قرمز و چشم‌های آبی، سبز یا خاکستری به وجود می‌آید . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال را به حضورتان تقدیم کنیم همراه ما باشید .

روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال
روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال

روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال

عوامل مختلفی در به وجود آمدن کک مک نقش دارد که شامل ژنتیک، برخی بیماری‌ها و مواجهه با نور خورشید می‌باشد . علت کک و مک صورت ، وجود سلول‌های خاصی در پوست است که رنگدانه‌ای به نام ملانین تولید می‌کنند . ملانین همان ماده‌ای است که باعث رنگی شدن پوست می‌شود . وقتی که نور خورشید به پوست بدن می‌تابد ، باعث می‌شود که پوست برای محافظت از لایه‌های زیرین خود اقدام به تولید مقدار بیشتری از رنگدانه ملانین کند . حال اگر این ملانین در یک نقطه بیشتر ساخته شود ، منجر به تشکیل کک و مک خواهد شد . علاوه بر آن، نور خورشید باعث می‌شود که کک و مک‌هایی که از قبل در پوست وجود داشته‌اند ، رنگ تیره‌تری پیدا کند . در ادامه به برخی از روش های خانگی برای درمان کک و مک و همچنین خال اشاره خواهیم کرد .

شیر و خامه ترشیده

شیر ترشده یا خامه ترشیده در سفید و تمیز کردن پوست کمک می کند که حاوی اسید لاکتیک می باشد و مانع از تولید آنزیم تیروزیناز می شود . شیر ترشیده یا خامه ترشیده را روی پوست خود بمالید و تا ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا روی پوستتان بماند و بشویید و آنرا با حوله خشک کنید و در آخر از مرطوب کننده های پوست استفاده کنید.این کار را یک بار در هفته انجام دهید .

روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال
روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال

آب لیمو

لیمو حاوی اسید سیتریک است که دارای خاصیت سفید کننده می باشد و می تواند تمام سیاهی ها و لکه ها را از بین ببرد . تنها بدی استفاده از آبلیمو این است که باعث خشک شدن پوست می شود . برخی افراد نیز برای رفع این مشکل آبلیمو را با استفاده از ماست یا آب کمی رقیق می کنند تا پوست شان خشک نشود . بهترین نسخه درمان خال و کک و مک صورت با ترکیب لیمو و نمک است به اینصورت که یک قاشق نمک ، یک قاشق آبلیموی تازه و عسل را با یکدیگر مخلوط کنید و خوب به هم بزنید تا یک خمیر بدست آید و آنرا فقط در روی پوست بمالید و مواظب باشید که به داخل چشمتان نرود که بسیار آسیب می رساند . بعد از ۲۰الی ۳۰ دقیقه آنرا با آب بشویید و سپس پوست را خشک کنید و این کار را هفته ایی ۲ الی ۳بار در روز انجام دهید . همانطور که گفتیم برای رفع خشکی پوست میتواتنید از مقداری ماست استفاده کنید به این صورت که : ۲ قاشق غذا خوری آبلیموی تازه را با ۱/۲ فنجان ماست مخلوط کنید . این مخلوط را روی پوست خود بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب بشویید و این کار را روزانه انجام دهید تا از شر خال ها خلاص شوید .

ترب کوهی

ترب کوهی دارای خواص انتی اکسیدان می باشد که می تواند لکه های رو پوستی و خال ها را از بین ببرد و همچنین می تواند جوش های سر سیاه را نیز از بین ببرد و یکی دیگر از خواص ترب کوهی این است که می تواند رشد خال ها را با استفاده از محدود کردن و کاهش ملانین کاهش دهد . در ادامه با نحوه استفاده از ترب کوهی آشنا خواهید شد . ۱/۲ فنجان ریشه ترب کوهی را رنده کنید و آنرا داخل یک ظرف بریزید و با کمی سرکه سیب آنرا مخلوط کنید و درب آنرا محکم ببندید و اجازه دهید آنرا به مدت ۲ هفته دور از دسترس نگه دارید و هر روز آنرا یکبار تکان دهید . ۱ قاشق غذاخوری پودر ترب کوهی و یک فنجان شیر جوشیده را با یکدیگر مخلوط کنید . بگذارید تا خنک شود و پس از ۱۵ الی۲۰ دقیقه ، آنرا روی پوستتان بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه آنرا بشویید . همچنین میتوانید یک ریشه ترب کوهی را ریز کنید و آنرا با آب مخلوط کنید و با پنبه روی پوست خود بمالید و بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با آب بشویید . این کار را یکبار در روز تکرار کنید .

روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال
روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال

ماسک عسل

خواص مرطوب کننده و آنزیم های موجود در عسل در روشن کردن پوست و حذف خال ها به شدت کمک می کند و بسیار تاثیر گذار می باشد . برای بهره مند شدن از خواص آن کافیست عسل و آب را در یک کاسه مخلوط کنید تا حدی که به یک خمیر تبدیل شود . سپس آنرا در مایکروویو در حرارت کم قرار دهید و بعد از خنک شدن روی پوستتان بمالید و بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صورتتان را بشویید . شما همچنین می توانید عسل را با جوانه گندم مخلوط کنید تا یک خمیر بدست اید و سپس آنرا روی پوستتان به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بگذارید و سپس با آب بشویید . این کار را ۳ بار در هفته برای چند ماه انجام دهید و یقینا تاثیر آنرا خواهید دید . و روش دیگر استفاده از عسل این است که مقداری ماست را با عسل مخلوط کنید و روی پوستتان بمالید و به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه اجازه دهید که روی پوستتان بماند .

دوغ

دوغ ارزان ترین داروی درمان خال و کک و مک میباشد . اسید لاکتیک دوغ ، پوست را روشن می سازد و سلول های مرده و سایر ناخالصی ها را نیز از بین می برد . نوشیدن دوغ برای از بین بردن خال ها بسیار مناسب است . دوغ را همراه با پنبه روی پوستتان بمالید و اجازه دهید تا به مدت ۱۵ الی۲۰ دقیقه خشک شود و پس از زمان تعیین شده پوستتان را بشویید و خشک کنید و توصیه می شود که این کار را دو بار در روز انجام دهید . همچنین میتوانید مقداری دوغ را به ۲ قاشق غذاخوری پودر گشنیز اضافه کنید و آنرا روی پوستتان بمالید تا خال ها را از بین ببرد و بعد از ۳۰ الی۴۵ دقیقه آنرا بشویید و صورتتان را خشک کنید و بطور منظم این کار را در روز انجام دهید . یا می توانید دوغ و یک قاشق غذا خوری آبلیموی تازه را در یک کاسه مخلوط کنید و این مخلوط را پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با آب بشویید .

روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال
روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال

شما می توانید سیب زمینی را در قطعات نازک برش دهید و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در دوغ قرار دهید و سپس روی صورتتان قرار دهید و این کار برای از بین بردن خال ها بسیار کاربردی می باشد و بعد از ۵ دقیقه صورتتان را بشویید و خشک کنید . این کار را توصیه می شود به طور منظم ۳ بار در هفته انجام دهید تا خال ها به مرور زمان از بین بروند و دیگر رشد نکنند .

پیاز

پیاز حاوی گوگرد می باشد که در از بین بردن خال ها بسیار کمک می کند و به مرور زمان در پاکسازی و شفافیت پوست به نحو احسن تاثیر میگذارد و سلول های مرده را نیز از بین می برد . پیاز همچنین در از بین بردن جوش های سر سیاه بسیار تاثیر گذار می باشد . برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه می شود بجای پیاز سفید از پیاز قرمز استفاده کنید . پیاز را به صورت لایه لایه به مدت ۲ الی ۳ دقیقه روی پوستتان قرار دهید تا خال ها را از بین ببرد . ابتدا اجازه دهید که روی پوست خشک شود و سپس آنرا با آب بشویید . این کار را چند بار در روز انجام دهید تا بتواند در کمترین زمان به سرعت تاثیر بگذارد . اگر آب یک پیاز را بگیرید و یک قاشق غذا خوری سرکه به آن بیافزایید و آنرا با استفاده از پنبه روی صورتتان بمالید ، به سرعت در از بین بردن سلول های مرده و خال ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود و توصیه می شود که این کار را ۲ یا ۳ بار در هفته انجام دهید و تاثیر آنرا به سرعت خواهید دید .

روشهای خانگی برای درمان کک و مک و خال نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

بررسی

دلایل اصلی افتادگی پوست و چگونگی پیشگیری از آن

دلایل اصلی افتادگی پوست و چگونگی پیشگیری از آن افتادگی پوست یکی از علایم افزایش سن در میان…