درخشش نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در ۷۴مین جشنواره فیلم ونیز

508
درخشش نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در 74مین جشنواره فیلم ونیز

درخشش نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در ۷۴مین جشنواره فیلم ونیز

درخشش نوید محمدزاده و وحید جلیلوند : دو جایزه مهم و اصلی بخش افق های جشنواره فیلم ونیز برای فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضاء» به سینمای ایران رسید . جایزه بهترین بازیگر مرد بخش افق‌های هفتادوچهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز به نوید محمدزاده رسید و وحید جلیلوند بهترین کارگردان شد . همراه مجله اینترنتی بیر کلیک باشید تا تصاویری از این مراسم را تقدیم حضورتان نماییم .

در آیین اختتامیه این بخش در هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز که ۱۸ شهريور ۱۳۹۶  برگزار شد، نوید محمدزاده، بازیگر ایرانی برای بازی در فیلم سینمایی «بدون تاریخ، بدون امضاء» جایزه بهترین بازیگر مرد را کسب کرد . همچنین در ادامه این مراسم جایزه بهترین کارگردانی بخش «افق های نو» به وحید جلیلوند برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضاء» تعلق گرفت .

نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در 74مین جشنواره فیلم ونیز
نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در ۷۴مین جشنواره فیلم ونیز

فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در بهمن ماه ۹۵ سیمرغ بهترین کارگردانی، سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و سیمرغ بهترین صداگذاری را دریافت کرد . وحید جلیلوند کارگردان، علی جلیلوند و احسان علیخانی تهیه‌کنندگان و هدیه تهرانی، امیر آقایی، نوید محمدزاده بخشی از بازیگران این فیلم هستند.

نوید محمدزاده https://www.instagram.com/navidmohamadzadeh پس از دریافت جایزه گفت :

نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در 74مین جشنواره فیلم ونیز
نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در ۷۴مین جشنواره فیلم ونیز

« خیلی خوشحالم که این جایزه را برای کشور ایران می‌گیرم. خیلی خوشحالم که مهم‌ترین کارگردان تاریخ سینمای ایران جزو هیات داوران بود. مهم‌ترین چیزی که در زندگی دارم خانواده‌ام است و این که من یک ایرانی‌ام . »

وحید جلیلوند نیز پس از دریافت جایزه گفت :

نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در 74مین جشنواره فیلم ونیز
نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در ۷۴مین جشنواره فیلم ونیز

« این جایزه ارزشمند را به تهیه‌کننده فیلم علی جلیلوند تقدیم می‌کنم که با مدیریت و آرامشش این فرجام نیک را برای فیلم رقم زد. ما ایرانیان باور داریم که وقتی که برای دیگران دعا می‌کنید خداوند پیش از اجابت آن به تو لبخند می‌زند . برای من دعا کنید که پس از این دچار نخوت نشوم و یادم بماند که سینما قرار است از من انسان بهتری بسازد پیش از آن که فیلمساز بهتری شوم . »

از نکات دیگر جشنواره  امسال میتوان به حضور «رخشان بنی اعتماد»، سینماگر مطرح ایرانی به عنوان یکی از هفت داور بخش افق‌های ونیز پرداخت .

رخشان بنی اعتماد در 74مین جشنواره فیلم ونیز
رخشان بنی اعتماد در ۷۴مین جشنواره فیلم ونیز

ریاست هیأت داوران بخش افق‌های جشنواره ونیز را «جیانی آمیلو»، کارگردان ایتالیایی بر عهده داشت و رخشان بنی‌اعتماد در کنار «آبی کینن مان»، کارگردان آمریکایی، «مارک کازینز»، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرلندی-اسکاتلندی، «آندرس دوپارت»، فیلمنامه‌نویس آرژانتینی، «فین تروش»، سینماگر بلژیکی و «ربکا زلوتوفسکی»، کارگردان فرانسوی دیگر اعضای هیأت داوران این بخش از جشنواره ونیز بودند.

درخشش نوید محمدزاده و وحید جلیلوند در ۷۴مین جشنواره فیلم ونیز نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 6 =

بررسی

اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر و اهدای جوایز

اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر و اهدای جوایز مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم …