پیش بینی خطر سقط جنین تنها چند روز بعد از بارداری

402
خطر سقط جنین

پیش بینی خطر سقط جنین تنها چند روز بعد از بارداری

آمار بالای سقط جنین درسراسر دنیا اتفاق ناخوش آیند به حساب می‌آید که پژوهشگران را به انجام تحقیقات متعدد برای کاهش آن سوق داده است. اخیرا یک آزمایش ساده ولی کاربردی طراحی شده است که می‌تواند چندروز بعد از باردار شدن به خانم ها خطر سقط جنین شان را بگوید. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید!

طبق آمار بدست آمده تقریبا ۲۵ درصد بارداری به سرنوشت سقط شدن جنین دچار می‌شود و این میزان آمار در میان زنان مسن‌تر بیشترهم است است. دانشمندان گلاسکو بعداز تحقیقات فراوان دریافته اند که اندازه گیری میزان هورمون با فاصله‌ای کم پس از حاملگی می‌تواند اطلاعات سودمندی درباره میزان موثق و مطمئن بودن بارداری ارائه کند. آن‌ها میزان هورمون هاش سی جی یا گنادوتروپین جفتی انسان را در بیش از ۲۰۰۰ زن که اخیرا جواب مثبت بارداری خود را دریافت کرده بودند آزمایش کردند.

خطر سقط جنین
خطر سقط جنین

این هورمون درزمان بارداری تولید می‌شود و سلول‌هایی آن را تشکیل می‌دهند که در جنین استفاده می‌شود، هورمونی که تخمک راپس از باور شدن و چسبیدن به دیواره رحم تغذیه می‌کند. در یک بارداری موفق انتظار می‌رود که میزان این هورمون سریعا در طول سه ماه اول حاملگی افزایش یابد.

دانشمندان در آزمایش خود دریافت‌اند اشخاصی که بیشترین میزان هورمون را داشتند زمانی که هشت هفته بعد اسکن شدند بیش از ۸۰ درصد با بارداری موفقیت  روبرو بودند. این رقم با دو درصد کاهش در میان آن دسته از زنانی مشاهده شد که از کمترین سطح این هورمون برخوردار بودند.

به گفته دانشمندان این دانش به خانم هایی که قصد مادر شدن دارند کمک خواهد کرد تا هم از نظرروانی و هم عاطفی برای تجربه هایی که احتمال دارد ویرانگر باشند آماده شوند. اغلب سقط‌های جنین در اولین ماه‌های بارداری صورت می‌گیرد و تعداد خیلی کمی از آن‌ها دیرتر رخ می‌دهند. یکی از پژوهشگران این تحقیق می‌گوید زوج هایی که با لقاح مصنوعی بچه دار می‌شوند اغلب دو هفته منتظر می‌مانند تا ببینند آیا واقعاً باردار شده اند. بااین حال این شرایط برای بعضی ازآن‌ها منجر به زنده ماندن جنین نمی‌شود.

خطر سقط جنین
خطر سقط جنین

میزان این هورمون به ماکاملاً راهنمایی می‌کند تا قادر باشیم با بیماران در مورد خطر سقط جنین مشورت کنیم، این کار درنتیجه به ما کمک می‌کند تا بیماران راهم از نظر روانی وهم احساسی بهتر آماده کنیم. معنای این تحقیقات این است که بیمارانی که لقاح مصنوعی انجام داده اند و نیزپزشکان، اکنون از این شانس برخوردار هستند که درباره نتیجه احتمالی درمان مطلع شوند، نتیجه‌ای که به طور حتم ورای اخبار خوشحال کننده جواب مثبت یک بارداری باشد.

پیش بینی خطر سقط جنین تنها چند روز بعد از بارداری نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هفت =

بررسی

مواد غذایی که مانع باردار شدن می شوند

مواد غذایی که مانع باردار شدن می شوند مواد غذایی که مانع باردار شدن می شوند : اگر میخواهید…