ترس کودکان از رفتن به مدرسه و راهکارهای آماده سازی آنها

488
ترس کودکان از رفتن به مدرسه

ترس کودکان از رفتن به مدرسه و راهکارهای آماده سازی آنها

آماده سازی کودکان برای رفتن به مدرسه ازجمله مأموریت های مهم زندگی هرپدر و مادر وحتی هر کودکی است. کودکی که تا شش یا هفت سالگی همیشه در کنار پدر و مادرش بوده و لحظه ای ازآنها جدا نشده است، اکنون باید هر روز حداقل ۷ ساعت از خانواده به‌ویژه مادرش جدا باشد. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را با راهکارهای مقابله با ترس کودکان از رفتن به مدرسه آشنا نماییم.

یقینا نخستین صحنه ای که به ذهن ما خطور کند، لحظه گریه کردن یک کودک درروز اول مهر ماه است. شاید ظاهرا این صحنه عادی و بی اهمیت باشد، ولی نکته که به آن توجه شود اینجاست که این لحظات می تواند درزندگی هر کودک نقش بسیار ویژه و مهمی داشته باشد.

ترس کودکان از رفتن به مدرسه
ترس کودکان از رفتن به مدرسه

خاطره رفتن به مدرسه جزو لحظاتی است که از ذهن هیچ شخصی پاک نمی شود و می تواند همه احساسات یک کودک ازمدرسه و فضای علم آموزی راتحت الشعاع خود قرار دهد. حسی که فرزندمان در تفهیم محیط مدرسه دارد، تا آخرین لحظه زندگیش با او خواهد بود وحتی می تواند تصمیم شخص را برای ادامه تحصیل در تمام مقاطع زندگی تحت تأثیر قرار دهد.

راهکارهایی برای والدین

مراحل آماده سازی فرزندمان برای رفتن به مدرسه پروسه ای است که نباید یک ماه قبل از شروع مدارس آن را کلید زد. این پروسه را باید از آغاز کودکی فرد آغاز نمود. موضوع مستقل شدن وآمادگی پذیرش جامعه برای یک کودک باید از همان ابتدای تولد شکل بگیرد. کودکی که در نوزادی خود، در آغوش هر شخصی آرامش دارد با کودکی که تنها درآغوش پدر ومادر خود آرام می گیرد، تفاوت شخصیتی دارند.

البته این بدین مفهوم نیست که اگر کودکی این شرایط رادارد، اصلاح ناپذیر است، چه بسا کودکانی که درنوزادی تنها با آغوش مادر آرام می شدند و اکنون در بزرگسالی شخصی بسیار اجتماعی هستند.انسان در هر مرحله از زندگی به واسطه تاثیرات محیط و اتفاقات پیرامونش می تواند تغییر کند و یاحتی بدون تغییر بماند. مناسبترین کار درروند آماده سازی کودک برای رفتن به مدرسه مهیا کردن امکان پذیرش اجتماع از همان ابتدای زندگی است. شما باایجاد حس مثبت نسبت به محیط وبر زبان آوردن کلمات درباره اطرافیانتان می توانید ناخودآگاه کودکتان را به خوبی بسازید.

ترس کودکان از رفتن به مدرسه
ترس کودکان از رفتن به مدرسه

تعریف کردن خاطرات خوش از مدرسه و شرح دقیق از اینکه قرار است درمدرسه چه اتفاقاتی رخ دهد، می تواند به روشنی ذهن کودک راشفاف کند. اگر فرزند شما این عادت را داشته باشد که بدون هیچ احساس منفی ازوالدین خود برای چند ساعت بدون آنکه به روابطشان لطمه ای وارد شود، دور بماند، هیچ گاه از مدرسه هراس نخواهد داشت و پروسه آماده سازی کودک برای رفتن به مدرسه بدون مشکل خواهد گذشت.

ترس کودکان از رفتن به مدرسه و راهکارهای آماده سازی آنها نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 18 =

بررسی

تقویت مهارتهای ذهنی و جسمی کودک با ۵ بازی هوشمند

تقویت مهارتهای ذهنی و جسمی کودک با ۵ بازی هوشمند تقویت مهارتهای ذهنی و جسمی کودک با ۵ بازی…