بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل

523
بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل

بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل

زندگی جوانی که با تلاش و کوشش بسیار توانست از فقیرترین مناطق هند به مدیر عاملی شرکت گوگل برسد یقینا مملو از درس های بسیاری برای تمام انسان هاست . ساندار پیچای را میتوان یک الگو برای تمام مهندسین حوزه فناوری اطلاعات نامید چرا که او بخوبی مسیر پیشرفت را پیمود و توانست خود را به عنوان یکی از مدیران بزرگ سیلیکون ولی معرفی کند . با مجله اینترنتی یبر کلیک همراه باشید تا در مورد بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل مطالبی را به حضورتان تقدیم کنیم .

بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل
بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل

بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل

پیچای سوندار اراجان در ۱۲ ژوئیهٔ ۱۹۷۲ در شهر چنای در ایالت تامیل نادو در جنوب هند متولد شد . او به همراه پدر، مادر و برادر کوچکترش در یک آپارتمان دو خوابه زندگی می‌کرد . خانوادهٔ وی تلویزیون و ماشین نداشتند و برای رفت‌وآمد یا به طور جمعی از موتور اسکوتر و یا از وسائل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کردند . مادرش پیش از به دنیا آمدن فرزندانش تندنویس و پدرش مهندس برق بود که برای یک شرکت خوشه‌ای انگلیسی کار می‌کرد و یک کارخانه سازندهٔ قطعات الکترونیکی را اداره می‌نمود . این پدرش بود که با تعریف کردن از اتفاقات روزانه از محل کار و نیز مشکلات کاری خود او را با فناوری آشنا کرد

اما شگفتی‌های فناوری زمانی پیچای را به خود جذب کردند که خانواده‌اش برای اولین بار صاحب تلفن شد . او در این هنگام فقط ۱۲ سال داشت و متوجه شد که می‌تواند همهٔ شماره‌هایی را که گرفته، به راحتی به یاد بیاورد، ولی نمی‌دانست که این توانایی دقیقاً چه کاربردی خواهد داشت . پیچای مدرک کارشناسی خود را در مهندسی متالورژی از مؤسسه فناوری هند کاراگپور دریافت کرد و موفق به دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه استنفورد شد . پدرش برای پرداخت مخارج سفر تحصیلی پیچای به آمریکا تقاضای وام نمود که وقتی این تقاضا رد شد، مخارج این سفر را از پس‌انداز خانواده پرداخت کرد . هزینهٔ این سفر بیش از حقوق یک سال کار وی بود . پیچای همچنین مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علم مواد از دانشگاه استنفورد و مدرک مدیریت ارشد کسب و کار (ام‌بی‌ای) خود را از مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا دریافت نمود .

بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل
بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل

فعالیت حرفه‌ای در گوگل

ساندار پیچای در آوریل سال ۲۰۰۴ برای مصاحبه‌ی شغلی به گوگل پلکس رفت . این روز مصادف بود با روز معرفی سرویس جی‌میل . بیشتر مردم فکر می‌کردند ادعای گوگل مبنی بر ارائه‌ی یک سرویس ایمیل رایگان، دروغ اول آوریل است و تا مدتی، کسی آینده‌ی خوبی برای این سرویس پیش‌بینی نمی‌کرد . پیچای در مصاحبه‌ی شرکت گوگل پذیرفته شد و کار خود را در این شرکت به‌عنوان مدیر محصول و رهبری تیمی که روی پروژه‌ی نوار ابزار گوگل کار می‌کردند ، شروع کرد . نوار ابزار گوگل به کاربران اجازه می‌داد راحت‌تر به موتور جستجوی گوگل دسترسی داشته باشند . این پروژه‌ی موفق باعث شد بلافاصله مسئولیت پروژه‌های گوگل گیرز و گوگل پک هم به او سپرده شود . گوگل گیرز ابزار جدیدی بود که توسعه‌دهندگان با استفاده از آن می‌توانستند اپلیکیشن‌هایی بسازند که بدون وصل شدن به اینترنت و به‌صورت آفلاین ، به خدمات کاربردی دسترسی داشته باشند . در این زمان هنوز مرورگر کروم وجود نداشت .

موفقیت نوار ابزار گوگل، خودش را در افزایش قابل‌ملاحظه‌ی تعداد کاربران نشان داد. همین امر باعث شد ساندار پیچای به این موضوع فکر کند که گوگل هم باید مرورگر وب خودش را داشته باشد. در این زمان اینترنت اکسپلورر مایکروسافت، متداول‌ترین مرورگر اینترنتی بود. گرچه لری پیج به‌عنوان بالاترین مقام شرکت گوگل با این پیشنهاد موافق بود، ولی اریک اشمیت مدیرعامل وقت گوگل معتقد بود این شرکت نوپاتر از این است که خودش را وارد رقابت مرورگرهای وب کند . در سال ۲۰۰۶، زمانی که مایکروسافت موتور جستجوی بینگ را به‌عنوان پیش‌فرض اینترنت اکسپلورر معرفی کرد، اهمیت پیشنهاد ساندار پیچای بیشتر مشخص شد. البته پیچای با متقاعد کردن تولیدکنندگان کامپیوتر به نصب نوار ابزار گوگل، تا حدی سیاست مایکروسافت برای تسلط کامل به بازار را خنثی کرد .

بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل
بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل

این ماجرا باعث شد شرکت گوگل تیمی به سرپرستی ساندار پیچای را مسئول طراحی و توسعه‌ی یک مرورگر جدید و سیستم‌عامل کروم کند . در سال ۲۰۰۸، ساندار پیچای معاون مدیرعامل گوگل شد و همان سال گوگل کروم را معرفی کرد . اریک اشمیت که اولین مخالف این طرح بود، بعدها گفت که با دیدن نمونه‌ی گوگل کروم، هیجان‌زده شده است . مرورگر کروم به حدی موفق بود که طی چند سال توانست ۴۵ درصد مخاطبان اینترنت را جذب خود کند . یک سال بعد، ساندار پیچای سیستم‌عامل کروم را هم معرفی کرد و تبدیل به یکی از چهره‌های اصلی این شرکت شد. او تا سال ۲۰۱۲، معاون ارشد و مسئول کروم و اپلیکیشن‌های آن بود. در سال ۲۰۱۳، از پیچای به‌عنوان چهره‌ی برتر دنیای فناوری نام برده شد ؛ چراکه پس از یک دهه فعالیت در گوگل، به‌عنوان جایگزین اندی رابین، مدیر و ناظر تمامی محصولات اندروید در گوگل انتخاب شد .

 در سال ۲۰۱۵ و هنگامی‌که لری پیج از سمت خود کناره‌گیری کرد تا هولدینگ آلفابت را اداره کند، ساندار پیچای را به‌عنوان جانشین خود برگزید . یک سال بعد از معرفی پیچای به‌عنوان مدیرعامل گوگل، این شرکت محصولات سخت‌افزاری نظیر روتر وای‌فای گوگل، کروم کست اولترا، اسپیکر هوم ، گوشی‌های همراه پیکسل و هدست واقعیت مجازی دی‌دریم را معرفی و به بازار عرضه کرد. برای نخستین بار گوشی‌های پیکسل و اسپیکرهای هوم از دستیار دیجیتال گوگل اسیستنت استفاده می‌کردند . ساندار پیچای هر هفته جلساتی با حضور مسئولین تمام تیم‌های کاری گوگل برگزار می‌کند تا در جریان فعالیت و پیشرفت‌های آن‌ها قرار بگیرد. مدیران او معتقدند پیچای توانایی زیادی در ارتباطات خود دارد و آن‌ را در درک مأموریت‌هایشان یاری می‌کند. کارمندانش او را فردی معتدل و صمیمی می‌دانند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی پیچای، اجتناب از درگیری و برخورد و تمایل او به تفاهم است .

بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل
بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل

برخی از جملات ساندار پیچای

فکر می‌کنم خیلی مهم است که رؤیاهای خود را دنبال کنید و کاری را انجام بدهید که از آن لذت می‌برید . اگر از قلب خود پیروی کنید، همیشه بهتر عمل خواهید کرد . مهم نیست که مدرک تحصیلی شما چه باشد .

انسانی که خوشحال است، از یک زندگی بی‌نقص بهره نبرده؛ بلکه نگرشی درست نسبت به همه‌ی مسائل زندگی دارد .

پدر و مادر من کاری را انجام دادند که بیشتر والدین انجام می‌دهند : آن‌ها قسمت اعظم زندگی خود را فدا کردند تا مطمئن شوند فرزندانشان خوب تحصیل می‌کنند .

ما در گوگل رویکرد بسیار بلندپروازانه‌ای نسبت به کارمان داریم که آن را عکس ماه می‌خوانیم .

هدف اصلی خلق گوگل، در دسترس قرار دادن اطلاعات بوده است و ما این نکته را فراموش نمی‌کنیم .

خیلی خوب است با افرادی کار کنید که شما را به چالش می‌کشند . به‌این‌ترتیب شما از منطقه‌ی امن خود بیرون می‌آیید و از محدودیت‌های خود فراتر می‌روید .

 

بیوگرافی ساندار پیچای مدیر عامل گوگل نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =