۹ روش برای از بین بردن بوی بد دستشویی و حمام

634
بوی بد دستشویی

۹ روش برای از بین بردن بوی بد دستشویی و حمام

بوی ناخوش‌آیند دستشویی به‌ویژه در این دوره که اکثر خانه ها آپارتمانی میباشند بسیار بد و غیرقابل تحمل است. بوی بد دستشویی یا حمام میتوانداز شیوه نادرست تمیز کردن آن باشد. با روشهایی که در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک به آن اشاره می‌کنیم به راحتی از شر بوی بد دستشویی و حمام راحت می‌شوید.

۱ – استفاده از عطر

می‌توانید چند قطره ازعطر مورد علاقه خود را در داخل توالت بریزید. چند لحظه صبر کنید سپس سیفون را بکشید. توصیه می‌کنیم از عطری استفاده نمایید که بوی تندی داشته باشد.

بوی بد دستشویی
بوی بد دستشویی

۲ – استفاده از کبریت

یک عدد کبریت در توالت روشن کرده و آن راداخل دستشویی بیاندازید. کبریت حاوی سولفور می‌باشد که می‌تواند بوی بد توالت را ازبین ببرد.

بوی بد دستشویی
بوی بد دستشویی

۳ – استفاده از گیاهان خوش بو

در صورت امکان حتما گیاهی خوشبو در دستشویی استفاده کنید. مقدار کمی گیاه موجب بوزدایی دستشویی و حمام شده و هوا را پاکیزه میکند.

بوی بد دستشویی
بوی بد دستشویی

۴ – استفاده از سرکه

سرکه موجب از بین رفتن بو ناخوش‌آیند دستشویی میشود و همچنین باعث تمیز شدن دستشویی و حمام نیز خواهد شد.

بوی بد دستشویی
بوی بد دستشویی

۵ – استفاده از پنجره یا فن

در صورت داشتن پنجره آن راباز بگذارید تا هوا درجریان باشد یا در صورت امکان از فن نیز استفاده نمایید. از فن تنها درزمان دستشویی و حمام استفاده نکنید و اجازه دهید بیشتر روشن بماند.

بوی بد دستشویی
بوی بد دستشویی

۶ – استفاده از اسپری

تعداد زیادی از اسپری های خشبو کننده دربازار وجود دارند که هوا را خوشبو میکنند ولی بوی آن رااز بین نمیبرند و تنها برای مدت محدودی بوی دستشویی و حمام را عوض میکنند. توصیه می‌کنیم از اسپری های بی بو کننده ” odor eliminators ” استفاده نمایید .

بوی بد دستشویی
بوی بد دستشویی

۷ – استفاده از دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا با ازبین بردن باکتری هایی که موجب ایجاد بو در دستشویی وحمام میشود، میتواند به سادگی بوی بد را ازبین ببرد. درصورت نداشتن تهویه هوای مناسب برای حمام و دستشویی از یک تصفیه هوا با قیمت مناسب میتوانید استفاده کنید.

بوی بد دستشویی
بوی بد دستشویی

۸ – استفاده از نم گیرها

نم گیرها به موادی گفته میشود که بخارآب موجود در هوا را میگیرد. این مورد هم موجب بوگیری و هم موجب از بین رفتن بوی نای (نم) خواهد شد. این ماده همان ترکیبی است که در برخی از لوازم نو پیدا میشود و درون یک بسته میباشد که برای جذب رطوبت هوا گذاشته میشوند. معروف ترین این نوع نم گیرها سیلیکاژل میباشد. همچنین گیاهانی مانند: سرخس و زنبق به طور ذاتی همین کار را انجام میدهند.

بوی بد دستشویی
بوی بد دستشویی

۹ – تهیه بوگیر خانگی

۳ پیمانه آب، یک لیتر الکل سفید و ۱۰ تا ۲۰ قطره روغن استوخودوس یا اکالیپتوس را با یکدیگر مخلوط کنید . مخلوط بدست آمده را در یک اسپری بریزید و در مواقع نیاز آن را داخل دستشویی یا حمام اسپری کنید. درصورتی که بوی الکل را نمی‌پسندید میتوانید ۲ لیوان آب را با یک قاشق غذاخوری سرکه، یک قاشق چایخوری جوش شیرین و ۱۰ قطره از روغن استوخودوس یا اکالیپتوس را با هم مخلوط کنید و در یک اسپری ریخته و درمواقع نیاز استفاده نمایید.

بوی بد دستشویی
بوی بد دستشویی
۹ روش برای از بین بردن بوی بد دستشویی و حمام نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

بررسی

بزرگترین برج تصفیه‌ی هوا در چین ساخته شد

بزرگترین برج تصفیه‌ی هوا در چین ساخته شد آلودگی هوا از مسائل مهمی است که مردم شهرهای بزرگ …