باورهای غلط درباره صبحانه خوردن که اغلب به آن دچار می‌شویم

507
باورهای غلط درباره صبحانه خوردن

باورهای غلط درباره صبحانه خوردن که اغلب به آن دچار می‌شویم

باورها و نظرات متعددی درباره صبحانه بین عموم مردم وجود دارد: حذف صبحانه موجب چاقی می‌شود، خوردن صبحانه اشتهای روزانه را کاهش می‌دهد و .. ولی کدامیک درست است و کدام نادرست؟ با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه شوید تا شما را با باورهای غلط درباره صبحانه خوردن آشنا نماییم.

  • حذف صبحانه عامل چاقی است

جمله ای که خواندید، یکی از باورهایی رایجی است که به دفعات درمیان عموم مردم گفته می‌شود و اکثریت در این تفکر به سر می برند که با خوردن وعده صبحانه می توانند وزن کم کنند یاافزایش وزن نداشته باشند. اما اضافه وزن را فقط می توان با رژیم های غذایی یا ورزش کم کرد ولی بااین حال خوردن صبحانه به خاطر افزایش میزان انرژی و تمرکز روزانه اهمیت دارد.

باورهای غلط درباره صبحانه خوردن
باورهای غلط درباره صبحانه خوردن
  • بهبود عملکرد قلب

دانشمندان امریکایی در تحقیقات خود به اثبات رسانده اند که خوردن صبحانه هیچ تاثیری درعملکرد یا بهبود وضعیت سیستم قلبی و عروقی ندارد ونمی توان گفت اشخاصی که به طورمرتب صبحانه مصرف می کنند از عملکرد مناسبتری در سیستم قلبی وعروقی خود برخوردارند.

  • مانع خوردن میان وعده می‌شود

خوردن صبحانه کامل می تواند قدرت و انرژی یک روز رابه شما ببخشد ولی مانع شما درخوردن میان وعده ها نمیشود. تحقیقات نشان می دهد بین اشخاصی که صبحانه نمی خورند و اشخاصی که صبحانه ای سرشار از فیبر وهیدرات کربن استفاده می‌کنند، عملکرد روزانه بدن متفاوت خواهد بود. اشخاصی که صبحانه نمی‌خورند در طول روز دائما گرسنه هستند ولی خوردن صبحانه می تواند با افزایش میزان انرژی همراه باشد. دانشمندان توصیه می کنند که صبحانه ای سرشاراز پروتئین استفاده کنید تا بتوانید امور روزمره تان را به خوبی انجام دهید.

باورهای غلط درباره صبحانه خوردن
باورهای غلط درباره صبحانه خوردن
  • قهوه عامل تشنگی می‌باشد

قهوه، یکی ازنوشیدنی هایی است که همراه صبحانه قرار داشته و به خاطر دارا بودن کافئین می تواند عامل کم آبی بدن شود. این باور درست نیست زیرا به ندرت پیش می آید که شخصی قهوه خالص رامصرف کند و اغلب قهوه باآب مخلوط و سپس استفاده می‌شود. به همین خاطر، این ترکیب می تواند تاثیر گفته شده که هرچند صحیح نیست را از بین ببرد.

باورهای غلط درباره صبحانه خوردن که اغلب به آن دچار می‌شویم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 2 =

بررسی

دلایل افزایش وزن بعد از یائسگی و راهکارهای مقابله با آن

دلایل افزایش وزن بعد از یائسگی و راهکارهای مقابله با آن یکی از شایع ترین شکایت‌هایی که اغل…