انفجار باتری گلکسی اس ۷ سامسونگ خبرساز شد

264
انفجار باتری گلکسی اس 7 سامسونگ در کره جنوبی خبرساز شد

انفجار باتری گلکسی اس ۷ سامسونگ خبرساز شد

چندی پیش خبر انفجار باتری گلکسی اس ۷ به بیرون درز کرد و باری دیگر مردم را به یاد حوادث ناگوار سال پیش انداخت؛ آیا اس ۷ قرار است به سرنوشت نوت ۷ دچار شود ؟ سال گذشته، خط تولید گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۷ پس از گذشت چند ماه از عرضه رسمی آن متوقف شد و ضرر زیادی به سامسونگ وارد کرد . به تازگی خبری از کره جنوبی به بیرون درز کرده که بر اساس آن، کاربری که می‌خواسته گوشی گلکسی اس ۷ خودش  را به شارژر متصل کند، به یک باره شاهد منفجر شدن باتری آن بوده است ؛ درست همان اتفاقی که سال پیش برای نوت ۷ افتاد . آیا انفجار باتری گلکسی اس ۷ قرار است داستان غم انگیز سال پیش را مجددا تکرار کند ؟ لطفا با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید .

انفجار باتری گلکسی اس 7 سامسونگ در کره جنوبی خبرساز شد
انفجار باتری گلکسی اس ۷ سامسونگ در کره جنوبی خبرساز شد

انفجار باتری گلکسی اس ۷

سامسونگ گوشی galaxy s7 را در نیمه اول سال ۲۰۱۶ عرضه کرد و به دنبال رخ دادن حوادث مربوط به انفجار باتری نوت ۷، شاهد این بودیم که سامسونگ در بیانیه‌ای رسمی خواهان این شد که کاربرانش گوشی‌ها را پس بیاورند و در عوض یک گلکسی اس ۷ بردارند . در روز ۲۳ مرداد امسال بود که فردی ۲۰ ساله گوشی گلکسی اس ۷ خودش را به شارژر متصل کرد و طبق گزارش‌ها حدود ساعت ۳ صبح شاهد انفجار آن بوده است . صدمات ناشی از شعله‌های حاصل از این انفجار تنها به مبلمان اتاق او محدود نشده و دست این فرد با سوختگی شدید رو به رو شده است .

این کاربر در اظهاراتش آورده که او برای شارژ کردن گوشی‌اش از شارژر رسمی سامسونگ استفاده کرده است . او گفته که در ماه جولای ۲۰۱۶ اقدام به خرید این اسمارت‌فون کرده و تا زمان انفجار باتری گلکسی اس ۷ هیچ‌گونه مشکلی در گوشی ندیده است . بعد از رخ دادن انفجار ، او گوشی‌اش را به مرکز خدمات مشتریان سامسونگ فرستاد و پس از دو روز آن‌ها گوشی را به او بازگرداندند . او برای بررسی‌های بیشتر، گوشی‌اش را به مرکز KATS کره جنوبی فرستاد .

انفجار باتری گلکسی اس 7 سامسونگ در کره جنوبی خبرساز شد
انفجار باتری گلکسی اس ۷ سامسونگ در کره جنوبی خبرساز شد

گوشی گلکسی نوت ۷ که دارای بدنه‌ای باریک بود، از یک باتری قدرتمند ۳۵۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بهره می‌برد که سازنده‌های اصلی‌اش دو کمپانی Samsung SDI و Amperex Technology Limited بودند . مشکل بوجود آمده در باتری نوت ۷ که باعث داغ شدن بیش از حد و سپس ترکیدن آن می‌شد، به علت اشتباه صورت گرفته از سوی هر دوی این کمپانی‌ها بود. باتری‌های Samsung SDI به علت عدم وجود فضای کافی بین کیسه محافظ اطراف باتری و فضای داخلی آن، پس از مدت‌زمانی نه چندان طولانی دچار مشکل می‌شدند .

از طرفی دیگر برخی باتری‌های Amperex Technology در اطراف خود، نوار عایق نداشتند و برخی دیگر دارای برآمدگی‌های به نسبت تیزی بودند که حفاظ جداکننده‌ی بین کاتد و آند را تخریب می‌کرد و در عملکرد باتری مشکل بوجود می‌‌آورد . حال که انفجار باتری گلکسی اس ۷ اتفاق افتاده است ، سامسونگ باید در طراحی باتری‌هایش بیشترین دقت را به خرج دهد و از بروز مجدد چنین اتفاق ناگواری جلوگیری کند . کمپانی سامسونگ از طرفی با اعتماد به نفس بالا اخیرا اعلام کرد که گوشی گلکسی نوت ۸ قرار نیست به چنین سرنوشتی دچار شود . درست است که نوت ۸ ظرفیت باتری کمتر از نوت ۷ دارد، اما بررسی‌های مختلف نشان داده که در عمل، باتری نوت ۸ بهتر ظاهر می‌شود . سامسونگ هنوز بیانیه‌ای رسمی در مورد انفجار باتری گلکسی اس ۷ منتشر نکرده است .

انفجار باتری گلکسی اس ۷ سامسونگ خبرساز شد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 16 =