ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان

643
ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان

ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان

سرطان نامی است که به مجموعهٔ بیماری‌هایی اطلاق می‌شود که از تکثیر مهارنشدهٔ سلول‌ها پدید می‌آیند . سلول‌های سرطانی از سازوکارهای عادی تقسیم و رشد سلول‌ها جدا می‌افتند و خودبخود و بدون توجه به نیاز بدن اقدام به تکثیر سلول مینمایند . علت دقیق این پدیده نامشخص است ولی احتمال دارد عوامل ژنتیکی یا مواردی که موجب اختلال در فعالیت سلول‌ها می‌شوند در هسته سلول اشکال وارد کنند . از جملهٔ این موارد می‌توان از مواد رادیو اکتیو، مواد شیمیایی و سمی یا تابش بیش از حد اشعه‌هایی مانند نور آفتاب نام برد . اما نکته مهمی که پزشکان متوجه شده اند تاثیر استرس بر روند درمان سرطان هاست . با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان را بررسی نمائیم .

ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان
ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان

ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان

کارشناسان دانشگاه برایتون انگلستان با تکیه بر نتیجه مطالعات صورت‌گرفته دریافتند، درمان استرس برای درمان سرطان بسیار مهم است ، زیرا هورمون استرس اثر داروهایی که برای مبارزه با تومورهای سرطانی تجویز می‌شوند را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد . بر همین اساس، محققان یادآوری می‌کنند که هورمون استرس باعث کاهش اثربخشی شیمی‌درمانی می‌شود .

کاهش استرس و درمان آن برای هر فردی که دچار سرطان است و مراحل درمان را پشت سر می‌گذارد ، ضروری است .

نتایج یک تحقیق نشان داد، کاهش استرس و درمان آن برای هر فردی که دچار سرطان است و مراحل درمان را پشت سر می‌گذارد، ضروری است . یافته‌های محققان انگلیسی همچنین نشان داد، کاهش سطح استرس حتی می‌تواند از تولید و تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری کند . کارشناسان می‌گویند : «کاهش استرس در درمان افرادی که مبتلا به سرطان هستند، برای کمک به ترویج موفقیت داروها و روش‌های درمانی بیماری سرطان ضروری است». پژوهشگران این مطالعه با ذکر این موضوع که درمان استرس به قدری برای درمان بیماری سرطان مهم است، می‌گویند : «استرس یکی از عوامل بسیار مهمی است که موجب می‌شود اثر داروهای تجویزشده برای فرد مبتلا به بیماری سرطان خنثی شود.»

ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان
ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان

تحقیقات پژوهشگران به شکل بالقوه‌ای نشان داده است، استرس اثر شیمی‌درمانی را کاهش می‌دهد و می‌تواند سایر درمان‌های سرطان را مختل کند؛ ضمن اینکه کاهش استرس باعث بهبود شرایط روحی و روانی بیماران می‌شود.
محققان این مطالعه تأکید کردند، برای دستیابی به نتایج بهتر در افرادی که دچار سرطان هستند، باید آموزش‌های کاهش استرس داده شود تا بتوان به بهبود بیماری آنها کمک کرد . به گفته سرپرست ارشد این تیم تحقیقاتی : امروزه در جهان با رشد عجیبی از انواع سرطان مواجه هستیم که تنها دوری از استرس، رژیم غذایی سالم و ورزش می‌تواند سرعت این بیماری را تقلیل دهد .

ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

بررسی

پیشگیری از سرطان به کمک پیچک

پیشگیری از سرطان به کمک پیچک از جمله گیاهان پرخاصیت بهاری که کمتر در بین عموم مردم شناخته …