گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب

2,594
گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب

گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب

گونه های برجسته و زیبا :  صورت و گونه‌ی شما نقشی فوق‌ العاده در زیبایی ظاهرتان ایفا می‌کند . صورت چاق به‌ نظر اغلب افراد گویای جوانی، طراوت و جذابیت است ، در حالی که در نگاه انسان ها صورت لاغر نشانه‌ی پیری و سالخوردگی شناخته می‌شود . اغلب بچه‌های خردسال از نعمت صورت چاق بهره‌مند هستند ، به همین خاطر چهره‌ای معصوم و زیبا پیدا می‌کنند .

شاید تعجب کنید اگر بدانید که بسیاری از خانم‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند که خود را از دست چربی صورت خود خلاص کنند! بعضی از زنان هم آرزوی داشتن صورت چاق را دارند! اما صورت چاق چه ویژگی‌های خاصی دارد؟ چرا آنها آنقدر دغدغه‌ی صورت چاق دارند؟

از طرفی داشتن پوست شاداب و جذاب آرزوی هر بانوی زیبارویی است . برای این‌ کار ، هزار و یک راه سخت و آسان وجود دارد که استفاده از ترکیب گلیسیرین و گلاب، یکی از ساده‌ترین راه‌‌ها برای داشتن پوستی شاداب است .

گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب
گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب

جالب است بدانید گلاب،‌ قرن‌های متمادی توسط انسان‌‌ها برای طراوت بخشیدن به پوست مورد استفاده قرار گرفته است . زمانی که گلاب را با گلیسیرین ترکیب کنید ، محلولی به‌ دست می‌آید که پوست را جوان و درخشان می‌کند . گلاب و گلیسیرین، خاصیت مرطوب کنندگی دارند و این امر به آبرسانی بهتر پوست و داشتن پوست شاداب و جوان کمک می‌کند .

اگر این همه تعریف و تمجیدی که از خواص گلیسیرین و گلاب برای پوست گفتیم ، شما را وسوسه کرد و به فکر استفاده از این ترکیب بر روی پوست خود هستید ، با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه شوید تا به شما بگوییم که چگونه میتوانید گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب داشته باشید . تا انتهای مقاله با ما همراه باشید .

گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب
گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب

از فواید گلیسیرین و گلاب می‌توان به بازسازی پوست ، بازگرداندن درخشندگی و نرم کردن بافت آن و جوان سازی پوست و غیره اشاره کرد .

گلیسیرین و گلاب از قرن‌ها پیش از ارزش بالایی برخوردار بوده‌اند . به علاوه، از ترکیب گلیسیرین و گلاب در لوسیون‌ها و کرم‌های آرایشی مختلف نیز استفاده می‌شود . گلیسیرین مرطوب کننده‌ی بدون چربی فوق‌العاده‌ای است و گلاب به تغذیه‌ی پوست کمک می‌کند . اجازه دهید نگاهی به فواید این دو ماده داشته باشیم.

فواید گلیسیرین

گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب

گلیسیرین مایعی شفاف و چسبناک است که از روغن گیاهی یا الکل پروپیلن تهیه می‌شود . از گلیسیرین به شکل حلال ، لوبریکانت ، نرم کننده و غیره برای تولید مواد آرایشی استفاده می‌شود. گلیسیرین با تنظیم تعادل آب در ماتریس بین سلولی به حفظ هموستاز پوست کمک می‌کند . گلیسیرین رطوبت و آب را در جهت پوست جذب می‌کند و به این ترتیب به حفظ آب و انعطاف‌ پذیری پوست کمک می‌کند . بهترین مزیت گلیسیرین آن است که پوست را بدون چرب کردن آن مرطوب می‌کند .

جالب است بدانید، گلیسیرین خالص پوست را خشك می‌كند ، مثلا اگر شما در آب‌و‌ هوای خیلی خشك از گلیسیرین خالص استفاده كنید، یا تعطیلات عید به این نقاط سفر کنید، مواد موجود در گلیسیرین رطوبت را از لایه‌های عمیق پوست بیرون می‌كشد و به سطح پوست می‌آورد و در نتیجه این رطوبت با آمدن روی سطح پوست بخار می‌شود و در نهایت پوست خشك‌تر به‌جا می‌ماند.

گلیسیرین از آن دسته از موادی است که مادربزرگ‌ها همیشه برای شادابی پوست و موی خود استفاده می‌کردند . تنها خاصیت استفاده از این روغن، مرطوب کردن پوست نیست و در بسیاری از محصولات سلامت و زیبایی پوست استفاده می‌شود . گلیسیرین می‌تواند رطوبت را به خود جذب کند و طراوت را به چهره شما بازگرداند . کافی است کمی بیشتر درباره خواص این روغن بدانید تا بتوانید ماسک‌های زیادی را با آن درست کنید .

مرطوب کننده قوی

ترمیم کننده زخم‌

سفید کردن پوست بازوها

انعطاف‌پذیری پوست

آهنین نمودن پوست

درخشان کردن پوست

درمان زبری پوست

درمان عارضه‌های پوستی‌

تنظیم میزان pH

جوان شدن پوست

فواید گلاب

گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب
گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب

گلاب دارای خاصیت ضد التهابی ، جمع کننده و ضد عفونی کننده است. به علاوه، عطر گلاب جسم و روح را دلپذیر می‌کند و شاید به همین خاطر است که از گلاب برای تولید پاک کننده‌های صورت سنتی استفاده می‌شد‌ه است . گلاب این توانایی را دارد که گردش خون را تحریک کند. از آنجایی که خون در رگ‌های خونی زیر سلول‌های پوست تحریک می‌شود، شرایط پوست بهبود پیدا می‌کند . برای مثال، استفاده از گلاب اسکار ، آفتاب سوختگی و پیری پوست را کاهش می‌دهد.

اگر چه گلاب را می‌توان به آسانی از داروخانه‌ها و سوپر مارکت‌ها تهیه کرد ولی، شما می‌توانید در خانه نیز گلاب درست کنید . برای درست کردن گلاب به گلبرگ‌ گل سرخ خشک شده ، یک عدد بطری شیشه‌ای و آب جوش نیاز دارید . گلبرگ‌هارا داخل شیشه بریزید و آب جوش را به آن اضافه کنید . اجازه دید شب را به همان شکل باقی بماند . صبح روز بعد، گلبرگ‌ها را از شیشه خارج کنید . گلاب شما آماده است . گلاب را می‌توانید در یخچال تا یک ماه نگهداری کنید .

پیشگیری از علایم پیری

تغذیه پوست

ضد عفونی کننده طبیعی

بهبود پف چشم

طراوت و شادابی پوست

نرم کننده پوست های خشک

پاک کننده طبیعی پوست

درخشش پوست

جلوگیری از تحریک و زبری پوست

فواید گلاب و گلیسیرین

وقتی گلاب و گلیسیرین به تنهایی چنین خواص شگفت انگیزی دارند ، تصور کنید ترکیب آن ها چه قدر می‌تواند مفید باشد . گلیسیرین و گلاب برای پوست و مو عالی به نظر می‌رسند. شما می‌توانید برای جوان سازی و کاهش چین و چروک از مخلوط پودر چوب صندل ، گلاب و گلیسیرین استفاده کنید .

اعمال ترکیب گلاب و گلیسیرین بر روی پوست

گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب
گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب

اگر تا این‌جای مطلب با همراه بوده‌اید به این معناست که تصمیم خود را گرفته‌اید و قصد دارید گلاب و گلیسیرین را بر روی پوست خود استفاده کنید . استفاده از گلاب و گلیسیرین روی پوست اگر چنین است، در همین ابتدا باید بگوییم که کار چندان سختی نیست و به راحتی در منزل می‌توانید این ترکیب را درست کرده و برای مقاصد مختلف از آن استفاده کنید.

پیشنهاد می‌‌کنیم برای پاک‌سازی پوست با این ترکیب، حتما گلیسرین را حسابی رقیق کنید. برای این کار کافی است تا مقدار بیشتری گلاب اضافه شود.

در مجموع بهتر است در مصرف گلیسیرین زیاده‌روی نکنید . همان‌گونه که ذکر شد، گلیسیرین به آبرسانی پوست کمک می‌کند و در نتیجه مصرف بیش از اندازه گلیسیرین باعث می‌شود تا پوست حالتی خیس‌خورده و چروک داشته باشد. از طرف دیگر، پس از اعمال ترکیب گلیسیرین و گلاب به پوست، نگذارید این ترکیب به مدت زیادی بر روی سطح پوست باقی بماند.

ذکر این نکته نیز لازم است که گلیسیرین خاصیت چسبندگی دارد و در نتیجه، استفاده از این ترکیب در کنار سایر لوسیون و کرم‌هایی که خاصیت چسبندگی دارند توصیه نمی‌شود. اگر پوست حالتی چسبنده داشته باشد، باعث می‌شود تا آلودگی‌های موجود در هوا بر روی سطح پوست جمع شوند و در نتیجه، پس از استفاده از گلیسیرین بر روی پوست، حتما این ترکیب را بشویید.

گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب
گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب

ترکیب گلاب و گلیسیرین با هدف آبرسانی به پوست

برای ساخت این ترکیب با هدف آبرسانی و مرطوب نگه‌داشتن پوست، حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلی‌گرم گلیسیرین را داخل کاسه بریزید. سپس حدود ۱۰۰ میلی‌گرم گلاب را به گلیسیرین اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، بد نیست به ترکیب به‌دست‌ آمده ۲ قاشق غذاخوری آب‌لیمو نیز اضافه کنید. هر شب از این ترکیب استفاده کنید.

ترکیب گلاب و گلیسیرین با هدف تقویت پوست

اگر هم قصد دارید از این ترکیب برای تقویت پوست استفاده کنید، میزان یک چهارم فنجان را از گلیسیرین پر کرده و یک فنجان دیگر را تا نیمه از گلاب پر کنید. سپس مواد را با هم ترکیب کرده و حسابی به‌هم بزنید و ترکیب به‌دست آمده را داخل بطری اسپری بریزید. در نهایت هم هر زمان که صلاح بود، ترکیب گلیسیرین و گلاب را بر روی سطح پوست، اسپری کنید.

ترکیب گلاب و گلیسیرین با هدف پاک کردن پوست

برای استفاده از ترکیب گلیسیرین و گلاب با هدف پاک‌کردن پوست کافی است تا گلیسیرین و گلاب را با هم مخلوط کرده و یک تکه پارچه نخی یا پنبه‌ای را در محلول به‌دست آمده خیس نمایید. برای پاک کردن آرایش و سایر آلودگی‌هایی که در طول روز بر روی پوست صورت نشسته‌اند، کافی است تا پارچه آغشته به ترکیب گلیسیرین و گلاب را به آرامی بر روی سطح پوست بمالید تا در کنار پاک شدن پوست، منافذ پوستی هم باز شود. توصیه می‌کنیم این کار را در قسمتی از برنامه شبانه خود قرار دهید.

ترکیب گلاب و گلیسیرین با هدف  چاق و برجسته کردن صورت

گلاب و گلیسیرین ترکیب فوق‌العاده‌ای است که در شکل‌گیری صورت چاق عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهد . این ترکیب فواید شگفت‌انگیزی برای پوست دارد و همچنین دارای خواص مرطوب‌کننده است. گلاب و گلیسیرین را با هم ترکیب کنید و ترکیب آن را هر شب و ترجیحا قبل از خواب، به روی گونه‌های صورت خود بمالید . بگذارید تا صبح روی صورت‌تان بماند و سپس صبح، صورت خود را با آب گرم بشویید . این ترکیب، پوست را تقویت کرده و آن را هیدراته نگه می‌دارد. از این روش به صورت مرتب استفاده کنید تا صورت‌تان چاق و برجسته شود.

لوسیون گلیسیرین و گلاب

گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب
گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب

ترکیبات

۱۰۰ گرم گلاب
۱۰۰ گرم گلیسیرین
۶ قطره روغن گل سرخ

گلاب و گلیسیرین را داخل یک ظرف بریزید. روغن را اضافه کنید و آن‌ها را مخلوط کنید. سپس، مخلوط را داخل یک بطری شیشه‌ای بریزید. چون لوسیون تهیه شده از گلیسیرین فاقد مواد نگهدارنده است، باید آن را در یخچال نگهداری کنید. هنگام نیاز می‌توانید از این لوسیون برای دست‌ها و بدن خود استفاده کنید.

گونه های برجسته و زیبا با معجزه گلیسیرین و گلاب نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هشت =

بررسی

ماندگاری بیشتر آرایش روی پوست با چند ترفند ساده

ماندگاری بیشتر آرایش روی پوست با چند ترفند ساده ماندگاری بیشتر آرایش روی پوست : قطعاً شما …