۱۰ عملی که کیفیت اسپرم را به شدت کاهش می دهد

831
کیفیت اسپرم

۱۰ عملی که کیفیت اسپرم را به شدت کاهش می دهد

کم نیستند زوج هایی که قصد بچه دار شدن دارند ولی به خاطر مشکلات ناباروری به خواست و آرزویشان نمی توانند برسند. بخش عمده ای از ناباروری ها مربوط به مردان است. به همین جهت آقایان می توانند با تغییر درشیوه زندگی سلامت خود را در اولویت قرار دهند و تولید و کیفیت اسپرم ها را بهبود بخشند. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید

۱ – سیگار کشیدن

کشیدن سیگار یکی از عوامل کاهش تعداد اسپرم ها و افزایش اسپرم های غیرعادی در مایع منی می باشد. پژوهش های محققان نشان می دهند که خطر ناتوانی جنسی اشخاص سیگاری بیشتر از غیر سیگاری هاست.

۲ – استفاده ماری جوانا

استعمال ماری جوانا در آقایان می تواند میزان مایع منی تولید شده را بکاهد و در نتیجه باعث کاهش تولید اسپرم شود.

کیفیت اسپرم
کیفیت اسپرم

۳ – مصرف الکل

استفاده از نوشیدنی های الکلی میزان اسپرم های غیرطبیعی را افزایش و ساختار هورمون های مردان را تغییر می دهد و باعث ناتوانی جنسی می شود.

۴ – استروئیدهای بافت ساز

استروئیدهای بافت ساز، تستوسترون را تخریب و درنتیجه اندازه بیضه ها را کوچک می کند، که نتیجه این فعل و انفعالات ناتوانی جنسی و افت شدید تعداد اسپرم و دربعضی موارد نابودی کلی اسپرم ها می شود.

۵ – دوچرخه سواری

این ورزش روش ایده آلی برای کاهش وزن و خوش اندامی است، اما ازطرفی پژوهش ها نشان می دهند دوچرخه سوارها به دلیل فشاری که هنگام نشستن روی زین به بیضه ها وارد می شود بیشتر در خطرمسائل باروری اند.

کیفیت اسپرم
کیفیت اسپرم

۶ – تشعشعات شیمیایی

کارکردن و درمجاورت مواد شیمیایی بودن از جمله حشره کش ها، مواد شیمیایی یا ترکیبات استنشاقی احتمال دارد باعث کاهش تولید اسپرم ها یا گسترش میزان اسپرم های غیرطبیعی درزمان ارگاسم شود.

۷ – مصرف کوکائین

این ماده مخدر میزان اسپرم ها را شدیداکاهش داده وباعث ایجاد اسپرم های غیرطبیعی می شود و احتمال دارد اسپرم غیرطبیعی را وارد تخمک کند و این امرموجب تولد کودکان ناهنجار را در پی دارد.

۸ – لپ تاپ

لپ تاپ هااگر در موقعیتی باشد که آن را روی ران ها نگه دارید می تواند یکی ازعوامل کاهش باروری باشد. گرمای تولید شده لپ تاپ می تواند بیضه ها را بیش از حد گرم کند. توصیه می شود بین خودتان و لپ تاپ مانعی قرار دهید یا آن را روی میز بگذارید.

کیفیت اسپرم
کیفیت اسپرم

۹ – داروهای خاص

برخی از داروهایی که برای درمان فشار خون بالا و افسردگی مصرف می شوند تاثیرات مخربی بر باروری دارند. اگر با تعداد کم اسپرم یا ناتوانی دست و پنجه نرم می کنید توصیه می شود داروهای تجویز شده را به پزشک تان نشان دهید.

۱۰ – اضافه وزن

اضافه وزن مردان، دقیقا مانند زنان، می تواند باعث کاهش باروری شود. درصورتی که از اضافه وزن رنج می برید کاهش آن می تواند به افزایش تعداد اسپرم کمک کند و کارایی و توان شما را افزایش دهد.

۱۰ عملی که کیفیت اسپرم را به شدت کاهش می دهد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

بررسی

تناسب اندام با عادت های غذایی سالم تر

تناسب اندام با عادت های غذایی سالم تر اگرچه انسان موجودی صاحب اختیار و تصمیم گیری می باشد …