ویروس جدید Invisible Man در کمین کاربران اندرویدی

811
ویروس جدید Invisible Man

ویروس جدید Invisible Man در کمین کاربران اندرویدی

متخصصان امنیتی اخطار داده‌اند که یک شکل جدیدی از بدافزار، گوشی های اندروید را هدف قرار داده و به صورت آپدیت فلش پلیر اصرار دارد که باید در اسرع وقت نصب گردد. دراین مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک با ویروس جدید Invisible Man که در کمین گوشی های اندرویدی است آشنا می نماییم.

شرکت امنیتی SophosLabs اخطار داده است که این مورد علاوه برآن که یک آپدیت جعلی است، بلکه حاوی نوعی از بدافزار معروف به Invisible Man است و به شکل رسمی با عنوان Andr/Banker-GUA گزارش شده است. این شرکت امنیتی می‌گوید: “این ویروس جدید بر اساس بدافزار Svpeng است، که نخستین بار در سال ۲۰۱۵ شناسایی شد.”

ویروس جدید Invisible Man
ویروس جدید Invisible Man

نکته جالب این بدافزار این است که کاربران را در روسیه آلوده نمی‌کند، درنتیجه درزمان آسیب رساندن به یک دستگاه اندرویدی، نخست زبان گوشی را چک می‌کند. درصورتی که زبان گوشی برروی زبان روسی ست شده باشد، تمام فعالیت های بدافزار متوقف می‌شوند. ولی درصورتی که زبان دیگری پیکربندی شده باشد، Invisible Man برای استفاده از سرویس‌های دسترسی اجازه می‌گیرد و بعد از آن قادراست با اجرای کد مخرب، کاربر را به خطر بیاندازد.

اطلاعات کارت اعتباری

درصورتی که به بدافزار اجازه استفاده از سرویس‌های دسترسی صادر شود، درآن هنگام خود را به عنوان یک نرم افزار پیام‌رسان پیش فرض ست می‌کند تا کنترل صفحه‌نمایش را در دست گرفته و تلاش می کند اطلاعات کارت اعتباری را که کاربران در اپلیکیشن هایی مثل فروشگاه گوگل پلی ارائه می‌دهند، سرقت کند.

شرکت امنیتی SophosLabs معتقد است : ” Invisible Man از سرویس‌های دسترسی استفاده می‌کند تا همه چیز را روی گوشی شما بالاتر از سایر نرم افزار ها قرار داده و خود را به عنوان نرم افزار اس‌ام‌اس پیش‌فرض نصب کند.” یکی از فعالیت های این نرم افزار تلاش برای سرقت اطلاعات کارت اعتباری در فروشگاه گوگل پلی صورت می‌گیرد، درنتیجه زمانی که کاربران گوگل پلی را برای نصب اپلیکیشن ها باز می‌کنند، از آن‌ها درخواست می‌شود که اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را ارائه دهند و بعد این اطلاعات برای افراد سودجو جمع‌آوری و ارسال می‌شود.

ویروس جدید Invisible Man
ویروس جدید Invisible Man

بی شک می‌توان گفت که راحترین راه برای محافظت در برابر این بدافزار جدید این است که تحت هیچ شرایطی آپدیت‌های فلش پلیر جعلی را نصب نکنید و درصورتی که به اشتباه آن‌ها را نصب کردید، دسترسی های مهم به بخش‌های مختلف سیستم‌عامل را بردارید.

منبع :

Invisible Man malware lifts banking credentials by abusing Android accessibility services

ویروس جدید Invisible Man در کمین کاربران اندرویدی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 16 =

بررسی

معرفی برنامه های تشخیص آهنگ بدون دانستن عنوان

معرفی برنامه های تشخیص آهنگ بدون دانستن عنوان معرفی برنامه های تشخیص آهنگ : حتما برای شما …