میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است

532
میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است

میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است

میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی : زمانی که حرف از فعالیت بدنی و ورزش می شود ، ما تصور می کنیم که برای کالری سوزاندن و کاهش وزن نیاز به ورزش خاص و سنگینی داریم . این در حالی است که برخی از فعالیت هایی که فکرش را هم نمی کنید می توانند کالری سوزی داشته باشند . به عنوان مثال رابطه جنسی یکی از این فعالیت ها است . شاید به نظر شما نام بردن از رابطه جنسی به عنوان یک فعالیت ورزشی کمی اغراق آمیز باشد، اما ما به شما خواهیم گفت که این طور نیست. در واقع رابطه جنسی باعث می شود علاوه بر تحرک بدنی گاها سریع، گردش خون نیز افزایش یافته و بدن از داخل نیز جنبش داشته باشد.

میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است
میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است

در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک می خواهیم در مورد کالری سوزی رابطه جنسی صحبت کنیم و به این سوال پاسخ دهیم که میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است ؟ همراه ما باشید .

کالری سوزی رابطه جنسی

میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است
میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است

مطالعات مختلف در چند سال گذشته در مورد کالری سوزی رابطه جنسی منتشر شده که در آن ها در مورد مصرف کالری بحث شده است . یکی از این تحقیقات را دانشگاه کبک در مونترال انجام داده است . در این تحقیق از ۲۱ زوج جوانی که در دهه دوم زندگی خود بوده اند استفاده شد . محققان میزان کالری مصرفی این زوج ها را در زمان رابطه جنسی و ورزش اندازه گیری کردند . برای این کار، بازو بندی به آن ها بسته شد که با استفاده از یک نرم افزار قادر بود این کالری ها را بشمارد .

علاوه بر اندازه گیری کالری سوزی رابطه جنسی معیارهای دیگری نظیر دریافت انرژی، میزان تلاش و لذت نیز اندازه گیری شد . همه شرکت کنندگان برای اندازه گیری کالری سوزی در ورزش، در یک جلسه تمرین استقامتی ۳۰ دقیقه بر روی تردمیل با شدت متوسط شرکت کردند .

نتایج نشان داد که مردان در طول ۲۴ دقیقه ورزش با این شدت حدود ۱۰۱ کالری (۴٫۲ کالری در هر دقیقه) به طور متوسط سوازنده اند . این میزان کالری سوزی در زنان ۶۹ کالری (۳٫۱ کالری در هر دقیقه) بود . متوسط شدت ۶٫۰ استاندارد متس (METS) در مردان و ۵٫۶ متس در زنان، نشان دهنده شدت متوسط بود .

در طول ۳۰ دقیقه ورزش با تردمیل با شدت متوسط، مردان ۲۷۶ کالری سوزانده و زنان ۲۱۳ کالری از دست دادند . جالب است بدانید با وجود تفاوت بین کالری های سوزانده شده در طی ورزش بین زنان و مردان، انرژی از دست داده شده توسط رابطه جنسی در بین زنان و مردان یکسان بود .

اما این نتایج به چه معناست ؟ پاسخ سوال این است که رابطه جنسی نمی تواند به اندازه ورزش با شدت متوسط کالری بسوزاند اما میزان کالری سوزی رابطه جنسی هنوز هم قابل توجه است و با این نتایج می توان گفت کسی نمی تواند منکر این قضیه شود .

روشهای افزایش کالری سوزی در طول رابطه جنسی

میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است
میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است

افزایش زمان مقاربت

برای بهره مندی از کالری سوزی رابطه جنسی که دارید، بهتر است زمان نزدیکی خود را طولانی تر کنید. همان طور که گفته شد متوسط این زمان در جهان ۶ دقیقه است و هر دقیقه در بدن مردان ۳٫۵ کالری می سوزد. پس اگر طول رابطه جنسی را به ۱۰ دقیقه افزایش دهید در هر بار نزددیکی ۳۵ کالری می سوزانید.

تحریک بیشتر

تحریک بیشتر باعث می شود شما بیشتر عرق کرده و بیشتر کالری بسوزانید.

امتحان کردن پوزیشن های مختلف

رابطه جنسی یک ماشین حساب دارد و بر حسب حساب و کتاب پیش می رود. شما می توانید با توجه به قد و وزن همسرتان پوزیشن های مختلف رابطه جنسی را امتحان کرده و حالتی که در آن کالری بیشتری را صرف می کنید، شناسایی کنید.

برای یک زن که وزن آن ۱۴۰ پوند (۶۳ کیلو گرم) و شریک زندگیش ۱۹۰ پوند (۸۶ کیلو گرم) است، ۱۰ دقیقه رابطه جنسی در پوزیشنی که زن در پایین و مرد در بالا باشد، حدود ۱۴ کالری می سوزاند. این میزان کالری در همین پوزیشن برای مردان ۴۷ کالری است.

اگر همین زوج به مدت ۱۰ دقیقه رابطه جنسی ایستاده داشته باشند، ۳۰ کالری برای زن و ۵۱ کالری برای مرد سوزانده می شود. اگر در حالت ایستاده، مردی که در مثال ما وجود دارد، زنش را به سمت بالا نگه دارد، در ۱۰ دقیقه رابطه جنسی مرد ۶۵ کالری و زن ۴۰ کالری می سوزانند.

میزان کالری سوزی در یک رابطه جنسی چقدر است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − یک =