تکنیک ها و رازهای موفقیت در کارهای گروهی

338
موفقیت در کارهای گروهی

تکنیک ها و رازهای موفقیت در کارهای گروهی

آیا تا به حال بااین پرسش روبرو شده اید که چگونه بعضی کارهای گروهی به شکلی فوق العاده هماهنگ صورت می گیرد، ولی برخی دیگر به همان روزهای نخستین تشکیل گروه محدود می شوند وبعد از مدتی به فراموشی سپرده می شوند؟ کار گروهی موفق به شکل عجیبی ساده ودر عین حال مشکل و پیچیده است. دراین مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم شما را با تکنیک ها و رازهای موفقیت در کارهای گروهی آشنا نماییم. تکنیک هایی که درادامه بیان خواهد شد، امکانات و فرآیندهایی که بایستی برای دستیابی به موفقیت درکار گروهی ایجاد شود راتشریح می کند.

موفقیت در کارهای گروهی

۱ – تک تک اعضای گروه میبایست اهداف تیم رادرک کنند و برای دستیابی به آن ها نهایت سعی خودشان را انجام دهند. چنین تصمیم وتوافقی که درجهت دستیابی به اهداف مشخص شده صورت می گیرد، برای تحقق کار گروهی موفق، بسیار حائز اهمیت است. اعضای تیم باید روی تک تک جزئیات مسیری که بایکدیگر طی خواهند کرد توافق داشته باشند وچتر حمایت خود رادر تمام طول این مسیر روی هرآنچه که گروه مشخص کرده است بگسترانند.

موفقیت در کارهای گروهی
موفقیت در کارهای گروهی

۲ – گروه باید شرایطی را فراهم نمایند که تمامی افراد دربستر آن به ریسک های اصولی دست بزنند، به برقراری ارتباط بپردازند، تصمیم بگیرند، ونهایتا عمل کنند. اعضای تیم باید به همدیگر اعتماد داشته باشند وبرای مخالفت و ابراز نظراتشان سرزنش نشوند.

۳ – ارتباطات میان اعضا درچارچوب گروه، میبایست برپایه راستی، اعتماد و احترام متقابل باشد. دراین صورت همه افراد گروه برای بیان نظرات، تفکرات، و راهکارهای مشکلات، احساس راحتی و آرامش خواهند کرد. در نتیجه همه آنها متوجه می شوند که برای شنیدن نظراتشان، گوش شنوایی وجود داردو سایر افراد گروه برای درک دیدگاه هایشان تلاش می کنند. همچنین همه افراد گروه به آسانی پرسش ها و مشکلات خود رادر بین سایر افراد بیان خواهند کرد وهمکارانشان برای حل مشکلات آنان راهکار ارائه می نمایند.

۴ – اعضای گروه بایدبه عنوان افرادی خاص و ویژه شناخته شوند که تجارب، نقطه نظرات، دانش، و دیدگاه هایشان هیچ جایگزینی نخواهد داشت. به این صورت تفاوت نظرات به عنوان یک مزیت اصلی برای رسیدن به اهداف گروه قلمداد خواهد شد. برپایه ی همین تعدد نظرات است که اداره ها و شرکتها به سمت تولید محصولات نوین، خدمات تازه، ورویکردهای تازه هدایت می شوند. در حقیقت هر سازمان، هرچه درجذب نظرات متعدد موفق باشد، در دستیابی به اهدافش نیز موفق تر خواهد بود.

۵ – در یک تیم موفق، خلاقیت، نوآوری و نظرات مختلف با روی باز پذیرفته می شود ومورد تشویق قرار می گیرد. حرف هایی مثل “ما دقیقا همین راه را رفتیم و نتیجه ای ندیدیم” یا “چه ایده ی احمقانه ای” در یک گروه موفق جایی نخواهد داشت. درنتیجه اعضای گروه متوجه می شوند که قدرت تیمشان به نظرات متعدد و دیدگاه های مختلف وابسته خواهد بود، و از این روش است که قادر خواهند بود بر مشکلات فایق آیند و اهداف گروه را به پیش ببرند.

موفقیت در کارهای گروهی
موفقیت در کارهای گروهی

۶ – اعضای یک گروه باید این توانایی را داشته باشند خودشان را به طورمداوم ارزیابی کنند و فرآیندهای موجود درگروه رابهبود ببخشند. شاخص های مشخص شده در گروه بایستی با روی باز درمیان اعضا به بحث گذاشته شوند و به این صورت توانایی های گروه برای قرار گرفتن درمسیر پیشرفت بهتر و بهتر خواهد شد.

۷ – تمام اشخاصی که در یک تیم فعالیت می کنند بایددر تصمیم گیری های گروهی مشارکت داده شوند وبرای بیان نظراتشان موردحمایت قرار گیرند. بر همین اساس است که اعضای گروه درمی یابند که نقشی موثر درپیشبرد اهداف گروه دارند وحضور آنان درگروه برای رسیدن به موفقیت گروهی بسیار حائز اهمیت است.

تکنیک ها و رازهای موفقیت در کارهای گروهی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

بررسی

تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانین جک کنفیلد

تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانین جک کنفیلد تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانی…