مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

1,043
مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

مهمترین دلایل خیانت : آمارها و گزارش های روانشناسان و دادگاه های خانواده نشان می دهد در دهه گذشته گرایش به خیانت به همسر در جامعه ما بسیار افزایش یافته است . روانشناسان و متخصصان ، از بین رفتن عشق و علاقه ، عدم جذابیت همسر ، سهل انگاری همسر ، هوسرانی ، عقده های جنسی ، اخلاق و رفتار غیرقابل تحمل همسر ، بی خطر شمردن خیانت ، زیاده خواهی و تنوع طلبی را از دلایل اصلی خیانت و بی وفایی همسران به یکدیگر می دانند .

اکنون با بحرانی شدن این مسئله به طرح و ریشه یابی و عللی که در این امر دخیل هستند، پرداخته ایم . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی را مورد بررسی قرار دهیم . لطفا همراه ما باشید .

خیانت و انواع آن

خیانت در رابطه خانوادگی دارای انواع و اقسام مختلفی است که عبارتند از :

مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی
مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

۱ – خیانت رفتاری

منظور از خیانت رفتاری این است که یکی از همسران به صورت رفتاری و با ارتباط برقرار کردن با شخصی خارج از سیستم خانواده به همسرش خیانت کند که بخش اعظم آن را ارتباط های جنسی تشکیل می دهد و در جامعه ما نیز رایج است .

۲ – خیانت ذهنی

افرادی که در فکر و تخیلاتشان مدام به شخصی دیگر می اندیشند و از آنجا که زاده ذهنشان است ، آن فرد شخصی ایده آل به شمار می آید و در این موقع است که برای زندگی مشترک خطر می آفریند چرا که آن شخص دایما شریک زندگی اش را با فرد ایده آل ساخته ذهنش مقایسه می کند و چون در حال قیاس است، در ارتباط با همسرش به مشکل برمی خورد و رابطه سرد می شود .

۳ – خیانت کلامی

در این نوع خیانت، زن یا مرد به صورت تلفنی یا اینترنتی یا اینکه در هر موقعیتی که فراهم شود با یکدیگر صحبت کرده و گرم می گیرند. متاسفانه امروزه به دلیل وجود اینترنت، ارتباط جنسی کلامی و حتی ویدئویی وجود دارد که این هم به نوعی، خیانت محسوب می شود. ناگفته نماند این نوع خیانت نوعی انحراف جنسی به حساب می آید .

[irp posts=”8123″ name=”آگاه باشید رابطه شما را فقط خیانت و دروغ نابود نمی کند”]

دلایل خیانت

دلایل زیادی وجوددارد که آنها را به طور خلاصه ذکر می کنم اما نمی توان برای آنها اولویت و مرتبه ای در نظر گرفت .

مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی
مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

۱ – سردی روابط

وقتی بین زوج ها روابط محبت آمیز، عاطفی و هیجانی کم می شود و دیگر خبری از احساس شور و عشق اولیه نیست، در این زمان ممکن است یکی از زوج ها وارد رابطه خیانت آمیز شود .

۲ – سرد شدن نسبت به ظاهر یکدیگر

در زندگی زناشویی افرد به تدریج ممکن است نسبت به ظاهر همسرشان دلسرد شوند یا اینکه جذابیت های فرد مقابل برایشان یکنواخت و تکراری شده باشد.

۳ – اعتماد به نفس پایین 

افراد برای آنکه عزت نفس و خودانگاره شان را حفظ و تقویت کنند، می کوشندت از طریق رفتارهایشان نشان دهند عزت نفس شان بالاست و در این زمینه مشکلی ندارند. این دسته از اشخاص به دنبال رابطه هایی خارج از سیستم خانواده می گردند تا خودشان را اثبات کنند. البته گاهی هم فرهنگ ها باعث ایجاد این تصورات می شوند. مرد می خواهد از طریق مردانگی و زن از طریق جذابیت، خود را نشان دهد.

۴ – مشکلات روانشناختی

افرادی که دچار یکسری از اختلالات بالینی هستند بیشتر در معرض خیانت به همسرانشان قرار می گیرند. مثلا اشخاصی که کنترل های هیجانی ندارند یا اینکه دچار ضعف شخصیت اند.

۵ – ازدواج های اجباری

زن یا مردی که برخلاف میل شان و به دلیل اصرار خانواده تن به ازدواج می دهند، احتمال آن که به همسرشان خیانت کنند بیشتر از سایرین است.

مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی
مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

۶ – انتقام گرفتن

زن و شوهر ممکن است به خاطر رنجشی که از یکدیگر دارند دست به انتقام بزنند و راه خیانت را انتخاب می کنند. مثلا مردی که به همسرش بدبین است و او را تحت فشار قرار می دهد، همسرش برای انتقام گرفتن از او بی وفایی می کند. این مورد در زنان شایع است چرا که دائما زنان به این فکرند کارهای بدی را که همسرشان در حق شان کرده تلافی کنند.

۷ – برآورده نشدن نیازهای جنسی

افرادی که در روابط جنسی به مشکل برمی خورند به جای آن که از طریق مشاوره و مراجعه به متخصصان مشکلاتشان را حل کنند، سعی می کنند به همسرشان خیانت کنند.

۸ – هیجان خواهی

یکسری از افراد دوست دارند دست به کارهای پنهانی بزنند چرا که برایشان تولید هیجان می کندن و این احساس را به دست می آورندت که افرادی زرنگ اند و دیگران نمی توانند این قضیه را بفهمند اما این را باید دانست بالاخره روزی این روابط آشکار می شود.

۹ – علل اقتصادی

وقتی یکی از همسرها در زندگی مشترک، خواسته های مادی اش برطرف نمی شود وارد رابطه ای قرار می گیرد که مرکز توجه اند و نیازهای اقتصادی شان فراهم می شود می شود که بیشتر در مورد زنان مصداق دارد.

۱۰ – کنجکاوی

گاهی افراد به دلیل صحبت سایرین درباره روابط خارج از سیستم خانواده، به دنبال بی وفایی می روند و به اصطلاح می خواهند ببینند چه خبر است.

[irp posts=”15031″ name=”نشانه های خیانت مردان که حتما باید جدی بگیرید”]

 

سه دلیل مهم خیانت توسط زنان

مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی
مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

۱ – نارضایتی یا عدم احساس خوشبختی در زندگی اوّل که ناشی از کمبود یا وجود عوامل فوق می باشد ، در این صورت نیازهای خود را در مرد دیگر جستجو می کند .

۲ – دیدگاه اشتباه اجتماع نسبت به زنانی که قدرت جنسی و شهوت زیادی دارند، در نتیجه وی مجبور است در روابط خود با همسرش این حس را کنترل کند که مبادا مورد اتهام واقع شود و همواره جلوه ی اجتماعی خوبی را در نظر همسرش داشته باشد، این کنترل شهوت به وی فشارهای روحی و جسمی وارد می کند .

۳ – برخی زنها همواره بر این باورند که یک رابطه بالاخره به پایان می رسد ، بنابراین با ایجاد روابط جنسی و خیانت با کس دیگر (در حین یک رابطه متعهدانه)، سعی می کنند قبل از پایان یافتن رابطه خود با نفر اصلی و ضربه عاطفی خوردن، جایگزینی پیدا کنند .

سه دلیل مهم خیانت توسط مردان

مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی
مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

۱ – احساسات شما برای او در اولویت نیست .

۲ – شما دائما او را متهم به خیانت می کنید .

۳ – احساس می کند به اندازه کافی قدر او را نمی دانید .

 

[irp posts=”21618″ name=”خیانت همسرتان به شما با این نشانه ها قابل تشخیص است”]

 

مناسبترین عکس العمل هنگام خیانت

مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی
مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی

در ابتدا آرامش خود را حفظ کنید و سریع واکنش نشان ندهید . باید این اجازه را به خود بدهید چند روزی از این مسئله بگذرد و در فرصتی مناسب با همسرتان این موضوع را مطرح کنید ، دلایل این اتفاقات را بررسی کنید ، علت این رفتار را بیابید و نگاهی به رفتار و عملکردهای خودتان در زندگی مشترک داشته باشید . از تصمیم گیری های عجولانه بپرهیزید .

بیشتر افراد وقتی با این وضع روبرو می شوند فورا از طلاق حرف می زنند . بهترین کار این است بعد از ماجرا، سراغ مشاور بروند و مسائل را حل کنند و یک بازنگری در رابطه شان داشته باشند . با همه این موارد اگر دیدید شرایط زندگی فعلی تان سخت است ، در نظر بگیرید اگر جدا شوید آیا شرایط بهتر می شود یا بدتر ؟

 

نتیجه

خیانت در زندگی امری نكوهیده و ضد اخلاقی است كه اثرات زیان بار آن قطعا دیر یا زود گریبان‌گیر فرد خواهد شد . بنابراین چنانچه مشكلی در روابط وجود دارد باید با دید باز به آنها نگریست و با اندیشه و تدبیر سعی در حل آنها نمود .

مهمترین دلایل خیانت در زن و شوهرهای ایرانی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شش =