۴ اشتباه رایج خانم های ورزشکار در مصرف پروتئین

691
مصرف پروتئین

۴ اشتباه رایج خانم های ورزشکار در مصرف پروتئین

برای داشتن بدن عضلانی و در عین حال کم کردن وزن، این ۵ اشتباه رادر اسرع وقت، تصحیح کنید. پروتئین، عامل اصلی برای داشتن بدنی عضلانی تر، زیباتر و سالم تر است. ولی تنها به شرطی که ازآن درست استفاده کنید. متاسفانه اغلب ورزشکاران این کار را انجام نمی دهند. رانیا باتاینه، متخصص تغذیه و رئیس موسسه مشاوره تغذیه Essential Nutrition For You در باره اصلی ترین اشتباهاتی که خانم ها در مصرف پروتئین مرتکب می شوند، توضیحاتی داده است. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را با ۵ اشتباه رایج خانم های ورزشکار در مصرف پروتئین آشنا نماییم.

۱ – ادغام نکردن پروتئین بعد از تمرین با کربوهیدرات ها

حرکات ورزشی به ویژه تمرینات با شدت بالا یا حرکات قدرتی فیبرهای عضلانی را تخریب می کند. یک برنامه تغذیه ای و اصلاح مناسب به تهیه پشتیبان فیبرهای عضلانی کمک می کند تا شما را سالم تر و عضلانی تر کند. در شرایطی که اسیدهای آمینه پروتئین برای بهبود ماهیچه های شما بلافاصله بعد از یک ورزش پرفشار، ضروری اند، کربوهیدرات ها به انتقال این اسیدهای آمینه به سلول های بدن شما و بهبود رشد عضلانی، کمک می کنند. به همین خاطر است که شیر شکلات کم چرب از نوشیدنی های محبوب ورزشکاران بعد از تمیرنات پرفشار است. این نوشیدنی، ترکیب مناسبی از کربوهیدرات و پروتئین است.

مصرف پروتئین
مصرف پروتئین

۲ – عدم استفاده ا پروتئین با هر وعده و میان وعده

شما نباید قسمت عمده پروتئین تان مورد نیازتان را شب مصرف کنید. ورزشکاران برای صبحانه، جو دوسر مصرف می کنند، برای ناهار، یک سالاد و یک تکه متوسط گوشت و برای شام خوراک کم چرب. در حالی که ممکن است عضلاتتان از این کار آسیب نبینند٬ ولی یقینا مقدار انرژی و دور کمر شما، تحت تاثیر این موضوع قرار خواهد گرفت. پروتئین، ماده ای است که قند خون شما را در طول روز، نرمال نگه می دارد، احساس سیری را تقویت می کند و از کسلی و بی حالی بعدازظهر جلوگیری می کند. بکوشید که در هر وعده، ۲۰ تا ۳۰ گرم پروتئین استفاده کنید.

۳ – هر روز از منابع مشابه، پروتئین مصرف می کنید

ورزشکاران نباید از یک وعده غذایی کل پروتئین روزانه را کسب کنند، اما باتاینه معتقد است که باید از رژیم غذایی تان، همه ۹ اسید آمینه ضروری را دریافت کنید. همچنین، هر منبع پروتئین علاوه بر پروتئین، شامل ترکیبات گوناگونی از ویتامین ها، مواد معدنی، چربی ها و کربوهیدرات ها می باشد. درنتیجه ورزشکاران برای کسب سلامتی، کاهش وزن و تناسب اندام مطلوب، به یک مجموعه متنوع احتیاج دارند.

۴ – بسنده کردن به شیک ها به عنوان منبع پروتئین

استفاده آن ها بسیار آسان است ولی شیک های پروتئین، اسموتی ها که در فروشگاه ها دردسترس هستند، معمولا سرشار از قند هستند و برخی از آنها، پروتئین زیادی ندارند. باتاینه معتقد است برخی از آنها تقریبا هیچ مزییتی نسبت به آبنبات ندارند. همچنی بیشتر آنها با موادی تکمیل شده اند که حتی تلفظشان هم مشکل است و برای سر در آوردن از آنها، میبایست متخصص شیمی باشید! مناسبترین کاری که می توانید انجام دهید این است که همیشه از خوراکی های واقعی استفاده کنید. به عنوان نمونه، استفاده از آجیل، دانه ها، ماست یونانی، پنیر رشته ای و تخم مرغ پخته شده سفت، به آسانی تأمین کننده پروتئین می باشد و همه آنها سرشاراز پروتئین طبیعی به همراه مقدار زیادی مواد معدنی مفید هستند.

مصرف پروتئین
مصرف پروتئین

منبع : ncbi.nlm.nih.gov

۴ اشتباه رایج خانم های ورزشکار در مصرف پروتئین نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =

بررسی

۵ باور نادرست در مورد تناسب اندام و ورزش کردن

۵ باور نادرست در مورد تناسب اندام و ورزش کردن ۵ باور نادرست در مورد تناسب اندام و ورزش کرد…