راهکارها و روشهای مدیریت یک مدیر سخت گیر

243
راهکارها و روشهای مدیریت یک مدیر سخت گیر

راهکارها و روشهای مدیریت یک مدیر سخت گیر

مدیریت یک مدیر سخت گیر : ریاست کار راحتی نیست و چالش های خاص خود را دارد، سختگیر بودن نیز یکی از راه های مدیریت کارمندان است که گاهی اوقات جوابگوست اما به عنوان یک کارمند چگونه میتوان با یک رئیس سختگیر کنار آمد ؟

رئیس سختگیر در محل کار مشکلی است که ذهن بسیاری از افراد شاغل را درگیر می کند . افراد با نوع تعامل خود با یک رئیس سختگیر در واقع آینده شغلی خود را شکل می دهند.

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم در مورد راهکارها و روشهای مدیریت یک مدیر سخت گیر بحث کنیم . تا انتهای مقاله همراه ما باشد.

راهکارها و روشهای مدیریت یک مدیر سخت گیر
راهکارها و روشهای مدیریت یک مدیر سخت گیر

نحوه مدیریت یک رئیس سختگیر

مدیریت کردن و کنارآمدن با یک رئیس سختگیر چالشی است که غالباً امکان پذیر است . ابتدا شما باید تلاش کنید که دلایل سختگیری رئیس خود را پیدا کنید و بفهمید . اگر در نظر بگیریم که رئیس شما معمولاً به شکلی تقریباً منطقی رفتار می کند و به نظر می رسد که رفتار سختگیرانه او در نتیجه استرس زیاد روی دوش او و نه شخصیتش باشد ، به احتمال زیاد می توان این رفتارها را تغییر داد و مدیریت کرد . اگر به نظر می رسد که رفتار رئیستان همواره پرخاشگرانه است و سبک تعامل او فاقد این که به استرس ربطی داشته باشد، بد است، احتمال این که بتوانید این رفتارها را تغییر دهید کمتر است . در واقع شما می توانید برای مشورت به سراغ همکاران با تجربه تر و بخش منابع انسانی خود بروید .

بهترین راه برای روبه رو شدن با انتقادهای ناعادلانه رئیس

شما نباید با رئیس خود رودررو شوید، بلکه باید درباره نگرانی ها و مشکلات خود با او صحبت کنید. بین این دو تفاوت هست. شما نیاز به این دارید که نگرانی ها و مشکلات خود را به شکلی که جانب گیرانه و طلب کارانه نیست مطرح کنید. در این زمینه باید مثل زندگی زناشویی عمل کرد، یعنی این که باید تلاش کنید تا شکایات خود را به شکلی مطرح کنید که بیش از پیش به رابطه تان صدمه نزند.

بهترین راه پاسخ دادن به انتقاد رئیس

تلاش کنید که انتقادات را به عنوان اطلاعاتی ارزشمند درباره این که چگونه می توانید بهتر عمل کنید، ببینید و نه به عنوان حمله ای که به شخص شما شده است. سعی در این داشته باشید که خود شخصیتان را از شخصیت کاریتان جدا کنید. تلاش در این داشته باشید که میل خود را برای ارائه واکنش هیجانی و دفاعی کنترل کنید. سعی کنید که انتقاد را به عنوان فرصتی برای همکاری با رئیستان در جهت شکل دادن به یک برنامه کاری ببینید. خود را شریک رئیستان در طراحی این برنامه ببینید به جای این که بخواهید خود را قربانی یک جنگ قدرت بدانید.

چند پیشنهاد سازنده برای مدیریت یک مدیر سخت گیر

راهکارها و روشهای مدیریت یک مدیر سخت گیر
راهکارها و روشهای مدیریت یک مدیر سخت گیر

۱ – هنگام کار خوش‌روتر و مهربان تر باشید

۲ – خود را مفید نشان دهید

۳ – اولویت‌های شرکت و رییس خود را مدنظر قرار دهید

۴ – تماس خود را به صورت مرتب با مافوق خود حفظ کنید

۵ – مشکلاتتان را قبل از اینکه به شما بگویند خود حل کنید

۶ – در صورت انجام اشتباه عذرخواهی کنید

۷ – به خود و دیگران احترام بگذارید

۸ – هیچ‌وقت بیکار نمانید

۹ – پاسخ‌های صادقانه‌ای بدهید

۱۰ – کارها را به صورت تیمی انجام دهید

۱۱ – ترس نداشته باشید

راهکارها و روشهای مدیریت یک مدیر سخت گیر نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

بررسی

تکنیک های رفتاری که موجب جلب احترام می‌شود

تکنیک های رفتاری که موجب جلب احترام می‌شود زمانی‌که بعنوان مدیر مشغول کار هستید، نیاز است …