محمدجواد آذری جهرمی جوان‌ترین وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم

592

محمدجواد آذری جهرمی جوان‌ترین وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم

سه شنبه گذشته لیست وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی اعلام شد و آقای محمدجواد آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم معرفی گردید . او به عنوان جوان ترین مدیر ارشد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور محسوب میشود . گزینه پیشنهادی حسن روحانی برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، پای دهه شصتی‌ها را به بالاترین سطوح مدیریتی کشور باز کرد ؛ آذری جهرمی متولد سال ۱۳۶۰ و نخستین دهه شصتی‌ای است که پایش به کابینه دولت باز شده است . با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا بیشتر با محمدجواد آذری جهرمی آشنا شوید .

محمدجواد آذری جهرمی جوان‌ترین وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم
محمدجواد آذری جهرمی جوان‌ترین وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم

محمدجواد آذری جهرمی

محمدجواد آذری جهرمی متولد ۱۳۶۰ در شهرستان دارالمومنین جهرم است . وی دانش آموخته مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعت آب و برق است . او که جوان ترین مدیر ارشد در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور است پله های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سرگذاشته و اکنون به عنوان وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شده است . اگر جهرمی بتواند از مجلس رای اعتماد بگیرد جوان ترین وزیر دولت روحانی خواهد بود البته آقای دکتر روحانی در زمان انتخابات نیز از جوان تر شدن کابینه خود اطلاع داده بود که تا اندازه ای این امر به وقوع پیوسته است .

سوابق مدیریتی و اجرایی

محمدجواد آذری جهرمی از سال ۸۸ تا ۹۳ مدیرکل امنیت سیستم های ارتباطی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را بر عهده داشت .  همچنین از سال ۹۳ تا ۹۵ به مدت دو سال عضو هیات مدیره غیرموظف شرکت خدمات ارتباطی رایتل و عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت نیز بود . در سال ۱۳۹۵ نیز با تودیع خسروی، آذری جهرمی به عنوان معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت معرفی و هم اینک نیز در این سمت مشغول به فعالیت است .

محمدجواد آذری جهرمی جوان‌ترین وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم
محمدجواد آذری جهرمی جوان‌ترین وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم

از دیگر مسئولیت‌هایی که آذری جهرمی در طول فعالیت در حوزه ارتباطات بر عهده داشته می توان به عضو کمیسیون عالی تنظیم مقررات شورای عالی فضای مجازی ، عضو کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای شورای عالی فضای مجازی ، عضو ناظر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی عضویت در کمیته ارتباطات ستاد بحران کشور ، مجری طرح اجرای وظایف صیانتی و اجتماعی و فرهنگی در خصوص ارتباطات و فناوری ارتباطات ، مسئول کمیسیون مشترک ICT ایران و عراق ، مسئول کمیسیون مشترک ICT ایران و روسیه ، نماینده جمهوری اسلامی ایران در اجلاس APT ، رئیس کمیته ارتباطات اربعین در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دبیر برگزاری جشنواره ملی کیفیت فاوا و دبیر همایش بین المللی کانکت ۲۰۱۶ اشاره کرد .

به اعتقاد برخی کارشناسان، با آغاز فعالیت آذری جهرمی در شرکت ارتباطات زیرساخت، قفل زیرساخت شبکه ملی اطلاعات شکسته شد و پس از انتظار ۱۰ ساله مراکز تبادل ترافیک در کشور راه‌اندازی شد . ارائه مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات، چشم‌پوشی از سود شرکت ارتباطات زیرساخت به نفع کاربران و کمک به کاهش تعرفه اینترنت بخشی از عملکرد وی در این مدت عنوان شده است . توسعه کسب و کارهای نوپا و توسعه اینترنت و پهنای باند بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، در راستای ادامه فعالیت‌های او در شرکت ارتباطات زیرساخت، از اولویت‌های جهرمی در سمت وزارت ارتباطات اعلام شده است .

محمدجواد آذری جهرمی جوان‌ترین وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم
محمدجواد آذری جهرمی جوان‌ترین وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم

وی به تازگی در پست اینستاگرام خود نوشته است : در حالیکه قیمت اینترنت موبایل در ایران جزو ده کشور به صرفه دنیاست ، در شاخص قیمت اینترنت خانگی و ثابت رتبه ای بهتر از نودم نداریم . هنوز سی درصد از خطوط مسی تلفن قادر به ارائه سرعتی بیش از دو مگابیت در ثانیه نیستند . به لحاظ شاخص کیفیت تجربه شده توسط کاربران هر چند پیشرفتهای قابل توجهی داشتیم اما در عرصه ویدئو و بازیهای رایانه ای هنوز جای کار داریم . ارتقای تکنولوژی اینترنت خانگی از ای دی اس ال به سایر تکنولوژی های به روزتر، به صرفه سازی قیمت و نیز بهبود کیفیت جزو برنامه های اصلی دولت برای فراهم سازی شرایط توسعه کسب و کارهای نوپاست .

محمدجواد آذری جهرمی جوان‌ترین وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =