فواید نخود برای کم خونی ریزش مو تقویت قوای جنسی و بسیاری دیگر

531
فواید نخود

فواید نخود برای کم خونی ریزش مو تقویت قوای جنسی و بسیاری دیگر

درمیان حبوبات متعدد، «نخود» بهترین و مغذی‌ترین و مقوی‌ترین آن‌ها به حساب می آید که به شکل‌های متفاوتی همچون نخودآب، دیزی، آبگوشت، فلافل، نخودو کشمش، آرد نخود سوخاری، ترکیب شده با آش رشته و نیز به‌شکل «نان باروری» می‌توان مصرف کرد. دراین مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک شمارا با خواص و فواید نخود برای بسیاری از بیماری ها و مشکلات آشنا می نماییم.

سردسته و سرسلسله همه حبوبات نخود است و به خاطرخواص مغذی بی شماری که دارد نسبت به سایرحبوبات ازدرجه اهمیت بسیاربالاتری برخوردار است که در این مبحث به برخی از آن اشاره خواهیم داشت.

فواید نخود
فواید نخود

۱ – درصورتی که مبتلابه کم‌خونی هستید و نیز ازدید پزشکی از مغز استخوان ضعیفی برخوردارید، مناسبترین خوراکی که می‌توانید برای رفع آن استفاده کنید، دیزی آبگوشت با نخودزیاد است؛ درعلم طب سنتی توصیه و تأکیدفراوان شده است در فصل پاییز و نیز درنواحی جغرافیایی با طبع سرد و خشک کوهستانی حداقل هردو هفته یک‌بار دیزی آبگوشت با نخودزیاد استفاده کنید.

۲ – درصورتی که پوست و موهایتان خشک است یا ریزش شدیدمو دارید یا اینکه تار موهایتان باریک و نازک شده است، مناسبترین خوراکی مقوی، دیزی آبگوشت با نخودزیاد است؛ به‌منظور جلوگیری وحل این مشکل تأکید می‌شود دیزی آبگوشت را با دنبه گوسفند پخته و مصرف کنید.

۳ – درصورتی که تعداد اسپرم‌ها کم است و مشکل نازایی وحتی آزواسپرمی دارید یا اینکه تحرک اسپرم ها خیلی ضعیف و کنداست هفته‌ای سه روز آب نخودبا پیاز فراوان مصرف کنید؛ پیشنهاد می‌شود در هر بشقاب آب نخود یک قاشق غذاخوری روغن زیتون نیز اضافه ونوش جان کنید.

۴ – درصورتی که علاقه مندید اشتهایتان را به مصرف غذاها، کاهش دهید، استفاده روزانه یک مشت نخود و کشمش پیش ازهر وعده غذایی را فراموش نکنید. این ترکیب علاوه بر آن که موجب کاهش اشتها میشود، باعث سلامت جسمی انسان وافزایش عمر هم می شود.

فواید نخود
فواید نخود

ساندویچ مورد تأیید طب سنتی ایران فلافل خانگی است به شرط این که با روغن زیتون یا کنجد، تهیه شده باشد وهمه جنبه‌های بهداشتی مرتبط به آن نیز رعایت شده باشد؛ توصیه میشود به‌جای نان باگت ازنان بربری کنجددار استفاده کنید. توصیه و تأکید طب سنتی ایران براین است که برای تهیه و پخت هر غذایی به‌ویژه خوراکی هایی که نخود جزو ترکیباتشان است، با حرارت کم و در مدت زمان بیشتری تهیه شود و از تهیه آن در زودپز اکیدا پرهیزکنید.

فواید نخود برای کم خونی ریزش مو تقویت قوای جنسی و بسیاری دیگر نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یک =

بررسی

آسیب دیدگی و تخریب موها با ۵ حرکت اشتباه

آسیب دیدگی و تخریب موها با ۵ حرکت اشتباه آسیب دیدگی و تخریب موها : آیا تا به حال به موهای …