فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی

392
فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی

فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی

فعال نگه داشتن ذهن : مغز عضوی از جسم شما بوده و همانند اندام دیگر نیاز به اکسیژن و تحرک دارد . پروراندن ذهن باعث میگردد از لحاظ جسمانی و احساسی قوی تر گردید . قطعا دوست ندارید در میانسالی نـگـران از دسـت دادن حـافـظـه و یـا مـبـتـلا شدن به آلزایمر و یا بیماریهای مشابه آن باشید . بنابراین ازهم اکنون باید برای حفظ و نگهداری قوای ذهنی خود تلاش نمایید .

از طریق انجام منظم فعالیتهای مثبت مـی تـوانید حافظه خود را افزایش داده ، قدرت حل مسائل را در خود بهبود بخشیده و خلاقیتـتان را تـقویت کنید. یکی از راهکارهای فعال نگه داشتن ذهن استفاده از مهارتهای تله پاتی می باشد .

تله پاتی موضوع جالبی است که بسیاری از ما در برهه‌های مختلف زندگی به آن اندیشیده ایم .تله پاتی عبارت است از ارتباط دو ذهن که با فاصله مکانی از یکدیگر جدا شده‌اند بدون استفاده از حواس پنجگانه .

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی را مورد بررسی قرار دهیم . لطفا تا انتهای این مقاله جذاب همراه ما باشید .

فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی
فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی

۱ – کسب مهارت در نتیجه تمرین

درست مثل هر مهارت جدیدی شما باید شیوه‌های خواندن ذهن را تمرین کنید و به همین دلیل است که تله پاتی مهارت نامیده می‌شود ( نیاز به تمرین جهت ارتقاء آن) . در ابتدا باید انتظارات خود را مدیریت کنید و این را درک کنید که ممکن است نتایج چشمگیری در ابتدای تمرین هایتان به‌دست نیاید . اما اگر پشتکار داشته باشید و به تمرین هایتان ادامه دهید، پیشرفت حاصل خواهد شد .

۲ – دور کردن شک و تردیدها

درمورد این تمرین خود فقط با افرادی صحبت کنید که به امکان‌پذیر بودن آن باور و اعتقاد دارند در غیراینصورت انرژی منفی شک و تردیدها توانایی‌های شما را محدود خواهد کرد  . بگذار مردم هرچه می‌خواهند بگویند، از قدیم گفته‌اند درب دروازه را می‌شود بست ولی دهان مردم را نه!

۳ – ریلکس باشید

طب چینی، آیورودا و غربی هرسه بر این باورند که تنش و فشار مانع از جریان آزادانه انرژی‌ها در بدن شما می‌شود. به عبارت دیگر، اگر بدن شما تحت فشار و استرس قرار داشته باشد، تله پاتی موثر نخواهد بود . درحقیقت، چیزهای بسیار زیادی بی‌تاثیر خواهد بود . بهترین کارایی و اثرگذاری شما زمانی خواهد بود که آزاد و رها باشید پس استرس زدایی را در بالاترین اولویت قرار دهید .

۴ – رها کردن ذهن خود

زمانیکه می‌خواهید چیزی را به‌دست آورید، علاوه بر داشتن جسمی آرام باید از نظر ذهنی نیز پاک و آرام باشید؛ چه رسد به اینکه بخواهید شیوه‌های خواندن ذهن را تمرین کنید. بویژه آنکه شما قصد دارید ذهن خود را برای فرد دیگری باز کنید. اگر تا کنون مدیتیشن یا یوگا را امتحان نکرده اید، اکنون زمانی مناسب برای تمرین آنهاست.

فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی
فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی

۵ – تصویرسازی

شما تنها نمی‌توانید از کلمات برای این کار استفاده کنید بلکه باید پیغامی که منتقل می‌کنید را مجسم کنید. همچنین، سعی کنید ذهن خود را آگاهانه در برابر دریافت پیام هایی که تصویری هستند هم باز کنید. مغز ما کلمات و اعداد را به سادگی پردازش نمی‌کند بلکه تصاویر را هضم کرده و دربرابر محرک‌های بصری عکس العمل نشان می‌دهد. به موضوع اینگونه نگاه کنید که زمانیکه یکی از عزیزان خود را تصور می‌کنید تنها حروف تشکیل دهنده نام او را نمی‌بینید بلکه صورت او را نیز می‌بینید. در اینجا نیز همین کار را انجام دهید. پیامی که قصد دارید به اشتراک بگذارید یا دریافت کنید را در ذهن خود تصویرسازی کنید.

۶ – انتخاب مکانی آرام

اگر در جایی شلوغ قرار داشته باشید حتی انجام یک مکالمه معمولی هم کاری دشوار خواهد بود. بنابراین زمانی که صداهای منحرف‌کننده توجه شما را به خود جلب می‌کنند و حواس شما را پرت می‌کنند، هیچ راهی برای نتیجه گرفتن از تله پاتی وجود ندارد. برای به‌دست آوردن بهترین نتیجه از این شیوه‌های خواندن ذهن باید مکانی آرام و بی‌صدا برای تمرین پیدا کنید.

۷ – تمرکز بر استفاده از انرژی خود

تله پاتی در مورد چیزی بیشتر از ذهن شماست. شما باید به این فکر کنید که چگونه افکار خود را با استفاده از انرژی منتقل می‌کنید. هنگامی که به شکلی موثر در تلاش هستید تا افکار یک نفر را بخوانید، سعی کنید تا تونلی از انرژی بسازید تا ازطریق آن انتقال پیام را دریافت کنید.

۸ – بنویسید

هم پیام هایی که می‌فرستید و هم پیام هایی که دریافت میکنید را بنویسید. تمامی تمرین‌ها و تلاش هایتان را یادداشت کنید و نتایج خود را بررسی کنید تا ببینید که همچنان که عضله تله پاتی را در خود تقویت می‌کنید آیا پیشرفتی به‌دست آورده‌اید یا خیر.

فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی
فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی

۹ – تفکر بر روی نتایج و دستاوردها

مثل هر مهارت دیگری تنها نباید به تمرین بسنده کنید بلکه رشد، موفقیت و تجربه‌های خود را نیز ارزیابی کنید. خود را مثل موسیقیدانی بدانید که یکی از آثار جدید خود را دوباره می‌نوازد یا تیم بسکتبالی که صحنه‌ای از بازی قبلی خود را تماشا می‌کند تا آنچه که انجام داده است را بازبینی کند. نتایج خود را با فرد مقابل خود در تمرین تله پاتی مقایسه کنید و در مورد احساسات خود در فرآیند تله پاتی به گفت‌وگو بپردازید.

۱۰ – آمادگی برای موفقیت، شکست و شگفتی

تا زمانیکه چیزی را امتحان نکنید نمی‌توانید بدانید که قادر به انجام چه کاری هستید و چنین چیزی درمورد تله پاتی هم صدق می‌کند. پس هنگامی که در این مسیر قدم می‌گذارید برای تجربه کردن لحظات موفقیت و ناامیدی آماده باشید. اما بالاتر از همه آن ها، همانطور که دقت شما در این حوزه افزایش یافته و یادگیری اتفاق می‌افتد، آماده باشید که مهارت هایتان شما را شگفت زده کند.

۱۱ – کتاب بخوانید

کتابهایی از قبیل رمانهای قدیمی، داستانهای علمی تخـیـلی و راهـنماهای اقتصادی را انتخاب نموده و با خواندن آنها ذهن خود را تقویت کنید. پیـش از رفـتـن به تـعـطیـلات یک کتاب داستان جالب خریداری کنید. گذشته از مزایای و مـنفعتهای فکری، مشغله گریزی ناشی از خواندن کتاب میتواند بسیار آرام بخش باشد.

این کار را به طـور مـرتب انجام دهید. بعد از مدتی کوتاه بدلیل کسب اطلاعات و بالا رفتن سـطـح معلومات خـود شـگـفت زده شده و تبدیل به فردی خوش صحبت خواهید شد.

۱۲ – آموختن یک زبان خارجی

در کلاسهای زبان شرکت کرده، به نوارهای آموزشی گوش داده و با فردی که می توانید با او بزبانی دیگر گفتگوکنید، ارتباط برقرارنمایید. بجای برنامه های تلویزیونی همیشگی، فیلمهای زبان اصلی زیر نویس دار را تماشا کنید. از نرم افزار و روش لایتنر برای بیاد سپاری لغات و اصطلاحات استفاده کنید.  آموختن یک زبان خارجی فکر شما را انعطاف پذیر نگاه داشته و باعث تـیز هوشی خواهد گردید و بنابراین از کند شدن روند تفکر ناشی از افزایش سن جـلوگیـری می نماید.

فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی
فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی

۱۳ – گلف بازی کنید

چند ساعت از مشغله های روزانه خود را آزاد کرده و برای چند ساعت بازی به فضای باز بروید . گلف یک بازی ایده آل برای به آرامش رسیدن و تقویت فکر محسوب میگردد. گلف بازان از طـریق تـصمـیم سازیها و تعیین استـراتژی ها در حین بـازی اقدام به برانگیختگی ذهن خود مینـمـایند. از آنجاییکه این ورزش با کنترل حرکات تکراری در ارتباط است، باعث القای تدریجی قوای جسمی-فکری میگردد.

۱۴ – کم کردن عوامل استرس زا

عوامل بی شماری ممکن است باعث استرس ما شوند. که باید آنها را شناخته و سعی کنیم از زندگی خود حذف کنیم. برای مثال، اگر شلوغی موجب ناراحتی ما می شود، زمانی را برای خرید انتخاب کنیم که خلوت باشد.

فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی
فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی

۱۵ – اولویت بندی برنامه های زندگی

هنگامی که با انبوهی از مشکلات بطور همزمان روبه رو هستیم، به آسانی در مقابل آنها به زانو در آمده و از حل آنها عاجز می شویم. زیرا آشفتگی و بی نظمی، در کارها و برنامه ها می تواند تولید استرس کرده، یا نقطه ای برای شروع آن از شکست طرح های ناتمام می شود. اولویت بندی مسائل به ترتیب اهمیت و بررسی آنها به ما این امکان را می دهد که به هر کاری در زمان و مکان خود رسیدگی کنیم، بهتر است که طرحها را یکی بعد از دیگری به انجام برسانیم.

۱۶ – موسیقی

مدتی را که در حال ایجاد تغییر و دگرگونی در رفتارهای خود هستید، ممکن است به شنیدن مجموعه‌های موسیقی علاقه پیدا کنید. تعداد زیادی پژوهش صورت گرفته بر روی آهنگ‌های موزارت نشان داده است که گوش فرا دادن به موسیقی کلاسیک به افزایش توان مغزی کمک زیادی می‌کند. در یک نتیجه‌گیری کلی از اکثر تحقیقات می‌توان به این نکته پی برد که گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌اتان می تواند موجب افزایش سطح دوپامین در مغز شما شود که در نتیجه آن سطح ادراک و شناخت مغزتان بالا می رود.

فعال نگه داشتن ذهن با بالا بردن مهارتهای تله پاتی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

بررسی

آموزش تنظیم فشار پکیج با شروع فصل سرما

آموزش تنظیم فشار پکیج با شروع فصل سرما زمانی نه چندان دور از وسایلی مانند کرسی و بخاری های…