فراموش کردن عشق های بی هدف در ۲۴ روز

618
فراموش کردن عشق های بی هدف در 24 روز

فراموش کردن عشق های بی هدف در ۲۴ روز

فراموش کردن عشق های بی هدف : برای شمایی كه در حال خواندن اين مقاله هستيد يا قبلا اتفاق افتاده يا ممكن است در آينده بيفتد كه در يك ارتباط عاشقانه به بن بست بر خورد كنيد و هميشه قدم بعدي يك توقف ، آغاز جديد است .

اين افراد براي يك شروع جديد، احتياج به فراموشي اتفاق‌هاي قديم و قبلي دارند . شكل گيري يك رابطه جديد عاطفي در حالي كه هنوز از اثرات رابطه قبلي رنج مي‌بريد، اشتباه محض است . جالب است كه بدانيد در يك تحقيقات جديد علمي ثابت شده است كه وقتي دچار شكست يا سرخوردگي عاطفي مي شويد، قسمتي از مغز فعال مي‌شود كه در مقابل هيچ گونه محرك ديگر واكنش نشان نمي‌دهد . و اين مي‌تواند به اين ربط داشته باشد كه گاهي درد ناشي از نپذيرفته شدن ممكن است بهبود نيابد! پس با اين درد « نا درمان » چه مي‌شود كرد؟

فراموش کردن عشق های بی هدف در 24 روز
فراموش کردن عشق های بی هدف در ۲۴ روز

مي‌شود آن را تبديل كرد به يك فيلم ماندني و هر از گاهي به عقب فلش بكش كرد . مي‌شود آناليزش كرد و اشتباهات را پيدا كرد . مي‌شود آن را تبديل به يك داستان تلخ رمانتيك كرد و براي كساني كه دچار موقعيت مشترك مي‌شوند بازگويش كرد .

اما آنچه كه نبايد با آن كرد : اين كه هميشه سر دلتان بماند و از گوشه كنار مغزتان پاك نشود . اين كه مدام مرورش كنيد و تقصير‌ها را با متانت كامل برعهده بگيريد . و اين كه اثر معجزه‌آساي « زمان» را فراموش كنيد . درد سرخوردگي تنها دردي است كه با گذشت زمان بدتر نمي‌شود !

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم فراموش کردن عشق های بی هدف در ۲۴ روز را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید با این نوشته جنجالی و هیجانی !

به اولين روز «خود ساختگی» خوش آمديد 

مي‌دانيم كه درد زيادی روی دل شما سنگينی مي‌كند 🙁

فراموش کردن عشق های بی هدف در 24 روز
فراموش کردن عشق های بی هدف در ۲۴ روز

روز ۱ : حس خود گم گشتگی

مي‌دانيم كه انگار به شما شوك بزرگي وارد شده است و حسي كودكي را داريد كه خانه رويايي با دست ساخته‌اش يك‌ هو نابود و فنا شده است . طبيعي است كه حس «خود گم گشتگي» پيدا كرده باشيد و به عبارتي ديگر اعتماد به نفس خود را از دست داده‌ايد. نگران نباشيد، اين حس هميشگي نيست . با كمي صبر و كمي هم تفكر دوباره خودتان خواهيد شد. فقط كافي است كه به آن كمي زمان بدهيد.

روز ۲ : زنگ زدن به یک دوست و همدل

در اين مواقع است كه ارزش داشتن يك دوست خوب مشخص مي‌شود . حداقل داشتن دو نفر دوست همدل كه پذيراي شنيدن حرف‌هاي شما باشند لازم و ضروري است . هر گاه دستان شما به طرف تلفن رفت كه به همسر سابق زنگ بزنيد، ‌با دست ديگر محكم جلوي آن را بگيريد . در عوض به دوستان خود زنگ زده و ترتيب يك قرار دوستانه را بدهيد. هيچ چيز مفيدتر از دو گوش شنوا براي شما در اين شرايط بهتر نيست .

روز ۳ : روح زدایی

روز سوم روز سرنوشت سازي است . از اين جهت كه شما قرار است تمام اثرات اين دوست يا همسر سابق را از زندگي خود پاك كنيد . پاك كردن شامل پاك كردن شماره تلفنش ، پاك كردن آدرس منزلش ، پاك كردن شماره تماس تمام دوستان دور و نزديكش ، و در آخر پاك كردن هر گونه نشانه‌اي از او در منزل و حتي اگر مجبور به عوض كردن دكوراسيون منزل شويد، اين كار را بكنيد . تماس شما و هر گونه موردي كه باعث يادآوري او به شما شود بايد از صفحه زندگي‌تان پاك شود .

در نتيجه اين است دست آورد روز سوم «روح زدايي» شما !

تلفن ممنوع! ناگهاني سر كار يا دم در منزلش رفتن ممنوع! به دوستانش تلفن زدن به منظور خبر گرفتن از او ممنوع! اگر به هر دليلي مجبور شديد كه با او تماس بگيريد، تماس بايد كوتاه، مختصر، و سر راست باشد. مي‌دانيد خوبي ماجرا در چيست؟ اين كار نه تنها به شما در «پاكسازي» كمك مي‌كند،‌باعث مي‌شود كمي او به خاطر عدم توجه شما «ديوانه» شود!

روز ۴ : دفترچه خاطرات

امروز روز دفترچه خاطرات است . صفحه اول، دفتر امروز قرار است پر شود . در نهايت آرامش، ليست تمام عواملي كه از نظر شما باعث بهم خوردن رابطه شما شده را تهيه كنيد . در نهايت آرامش و صد البته صداقت اين ليست را تكميل كنيد . اين ليست فقط و فقط براي شما قرار است نوشته شود . و به هيچ كس ديگر هم نشان نخواهد داده شد. پس از كوچكترين تا بزرگ‌ترين عامل جدايي را بر روي كاغذ بياوريد . دوباره ياد آوري مي‌كنيم اين ليست براي شما و از طرف شما نوشته مي‌شود. پس از آن كه كامل شد، يك بار ديگر آن را مرور كنيد. يادتان باشد، همه اين‌ها در نهايت آرامش قرار است انجام شود.

روز ۵ : بودن با خانواده

امروز روز وقت صرف كردن با خانواده است . سعي كنيد كه از تك تك دقايق «با خانواده» بودن استفاده كنيد. آنها بهترين تكيه گاهي هستند .

روز ۶ : گوش دادن به آهنگ های با حس خوب

يك تقويت روحيه براي خود بسازيد. مثلا يك «پلي ليست» از ترانه‌هايي تهيه كنيد كه با شنيدن آن‌ها حس خوبي به شما دست دهد. سعي كنيد روزي چند بار به آن گوش كنيد.

روز ۷ : تمام شدن رابطه

امروز اولين باري است كه بايد تلقين «تمام شدن رابطه» به خود را شروع كنيد. اگر نمي‌توانيد ما به شما اين را تلقين مي‌كنيم: «رابطه شما تمام شده است». چه براي عذر خواهي برگشته چه بر نگشته، لياقت داشتن شما را به عنوان همسر و همدم در كنار خود نداشته است.

يك هفته گذشت و نمرديد ! 😀

بله واقعا راحت نيست ، اما بايد تمرين كرد و تن به سختی داد … پيروزی نزديك است 😉

فراموش کردن عشق های بی هدف در 24 روز
فراموش کردن عشق های بی هدف در ۲۴ روز

روز ۸ : پاك كردن تمام اثرات او

امروز روز آخر پاك كردن تمام اثرات او از زندگي شماست . اگر احيانا عكسي، نامه اي، هديه اي، يا هر چيزي ديگري از قلم افتاده بوده است ، اكنون قرار است به طور كلي حذف شوند. اگر جرات پاك كردن تمام عكس هايش را نداريد، آن‌ها را در يك فولدر جداگانه با نام «هرگز آن را نبين» قرار دهيد.  باور كنيدء هر گونه كاري كه منجر به ياد آوري دوباره او براي شما شود، به منزله يك سم مهلك براي شما خواهد بود . پس از الان جواب اين سوالات را مي‌دانيد : آيا دوست داريد كه از او خبر داشته باشيد؟ «خير»! آيا دوست داريد كه او از شما خبر داشته باشد؟ «صد البته خير!»

روز ۹ : تغییر رفتار

پس از پاك كردن كامل او از زندگي خود، حالا نوبت اين است كه بدانيد چگونه با او رفتار كنيد . اگر مجبور شديد، يادتان باشد كه شما دوست نداريد كه با او در تماس باشيد و تماس شما فقط در صورت اجبار خواهد بود، مكالمه هايتان كوتاه، مختصر، و سر راست خواهد بود. يادتان باشد كه اين كه وقتي او را ديديد پشت دوستانتان پنهان شويد و يا آن كه وانمود كنيد كه او را نديده ايد ، اين طرز تصور را به او مي‌دهد كه هنوز به او فكر مي‌كنيد. پس از الان خود را آماده كنيد كه اگر با او برخورد كرديد، شوكه نشويد. اگر شده حتي مي‌توانيد جلوي آينه هم تمرين كنيد!

روز ۱۰ : رور ، روز شماست 

امروز روز شماست . هر چه كه فكر مي‌كنيد و يا مي‌گوييد بايد از شما باشد . اگر داريد راجع به دلايل شكست عاطفي فكر مي‌كنيد، راجع به اين كه او چه كرد، فكر نكنيد.

روز ۱۱ : تعیین اهداف جدید

ليستي از اهداف جديد خود را به صورت مكتوب بنويسيد . به خاطر داشته باشيد كه اين مدت بهترين فرصت براي اين است كه خودتان را در يابيد.

روز ۱۲ : تغییر دکوراسیون

اما الان نوبت تغيير دكوراسيون است . اول نوبت منزل است . لازم نيست حتما تمام مبلمان را عوض كنيد . اين تغيير مي‌تواند به كوچكي عوض كردن يك تابلو يا تغيير عكس قاب‌هاي بالاي تلويزيون باشد .

روز ۱۳ : مرگ يك بار ، شيون يك بار

امروز همان روز مرگ يك بار ، شيون يك بار است . امروز اجازه داريد كه سراغ آن فولدر عكس‌ها يا اس ام اس‌هايي برويد كه پنهان كرده بوديد . اجازه داريد كه ترانه مشتركتان را گوش دهيد و زار زار گريه كنيد . مي‌توانيد در تمام روز فقط «شكلات تراپي» داشته باشيد و تا آن جا كه مي‌توانيد پشت سر او حرف بزنيد . از دوستانتان بخواهيد به حرف‌هاي شما فقط گوش بدهند . با صداي بلند اين را تكرار كنيد «من زمان احتياج دارم كه در غم از دست دادن علاقه ام ناراحتي كنم . من مي‌توانم براي آخرين بار گريه كنم» . و بعد از آن ديگر پلي براي بازگشت به گذشته وجود نخواهد داشت.

اعتماد به نفس باز مي گردد 

تبريك مي گوييم ، بايد به خودتان پاداش بدهيد 🙂

فراموش کردن عشق های بی هدف در 24 روز
فراموش کردن عشق های بی هدف در ۲۴ روز

روز ۱۴ : پاداش به خود

باورتان مي‌شود كه ۱۴ روز گذشته است؟ ۱۴ روز از زماني كه شما «تصميم كبري» خودتان را گرفتيد گذشته است و حتي اگر هم به ما نگوييد ما مطمئن هستيم كه نسبت به ۱۴ روز گذشته تغييرات روحي زيادي در شما رخ داده است. كافي است كه از دوستان خود بپرسيد . به پاس اين وفاداري به تصميم تان، بايد به خودتان پاداش بدهيد. بهترين زمان براي خريد لباس مورد علاقه، كفش مهماني، و يا حتي يك بسته شكلات همين الان است.

روز ۱۵ : مهم نیست حال او

خب يادتان است كه به شما گفتيم خودتان را براي رويارويي با او آماده كنيد؟ يادتان باشد كه براي شما مهم نيست و نبايد باشد كه حال او چه طور است . يك مكالمه كوتاه، مختصر و سرراست . به طور مثال : « وقتي او را ديديد، به چشمانش نگاه مي‌كنيد، سلام مي‌كنيد،‌ مودبانه يك لبخند مي‌زنيد، بعد سرتان را پايين مي‌اندازيد و سعي مي‌كنيد هر چه زود تر آن جا را ترك كنيد» . حالا بلند شويد و جلوي آينه برويد، و همين‌ها را تمرين كنيد.

فراموش کردن عشق های بی هدف در 24 روز
فراموش کردن عشق های بی هدف در ۲۴ روز

روز ۱۶ : نهایت استفاده از تک تک لحظات

خب، ديگر در خانه ماندن بس است . براي يك پياده روي حاضر شويد . سعي كنيد به جايي برويد كه تا حالا نرفتيد . مثلا يك پارك يا خيابان جديد را براي پياده روي انتخاب كنيد . از بودن در هواي آزاد لذت ببريد . شما همان آدمي هستيد كه قبل از ملاقات با همسر قبلي تان بوديد. هماني كه اعتماد به نفسش به هيچ هیچ کسی اجازه نمي‌داد كه به او ضربه‌اي وارد كند. زيبايي و پاكي در درون شما نهادينه شده است . اگر شريك سابق شما آن را نديده گرفته است، به خاطر كمبود شما نبوده است . به «خود»تان ياد بدهيد كه از تك تك لحظاتي كه در پيش رو داريد نهايت استفاده را بكنيد .

روز ۱۷ :  درمان روح

خب، اما امروز بايد كمي صحبت جدي با هم داشته باشيم . شما براي از بين بردن ناراحتي پس از جدايي چه نوع تراپي را انتخاب كرده ايد : سايكو تراپي مثل رفتن به يك روانشناس يا مديتيشن، شيريني تراپي مانند پناه بردن به شكلات و شيريني و نقل و نبات، خواب تراپي، سيگار تراپي، و…! حالا از شما مي‌خواهيم كه بنشينيد و به‌طور جدي به اين فكر كنيد كه چگونه مي‌خواهيد روح خود را درمان كنيد . آيا اين روش‌هاي درماني كه تا حالا انجام داده‌ايد، براي شما كارساز بوده است؟ يادتان باشد كه تغييرات دروني بدون پاكسازي بيروني زياد كار ساز نخواهد بود .

روز ۱۸ : مراجعه به دفترچه خاطرات

به سراغ دفترچه خاطرات خود برويد و نگاهي به ليست دلايلي كه باعث جدايي شما شده است بيندازيد. اكنون با گذشت ۱۸ روز ، نظري منصفانه‌تر به ماجرا خواهيد داشت. اگر لازم هست تغييراتي در ليست خود بدهيد .

روز ۱۹ : کشف استعداد

امروز؛ روز كشف استعداد است. به موسيقي علاقه داريد؟ هميشه مي‌خواستيد يك زبان ديگر ياد بگيريد؟ عاشق شيريني پزي هستيد؟ لحظه‌اي درنگ نكنيد. پشتكار داشته باشيد و مطمئن باشيد كه بهترين نتيجه را خواهيد ديد.

فراموش کردن عشق های بی هدف در 24 روز
فراموش کردن عشق های بی هدف در ۲۴ روز

روز ۲۰ : برنامه جديد برای زندگی

زمان، زمان چيدن يك برنامه جديد براي زندگي است . ليستي كه از اهداف زندگي تهيه كرده بوديد را اكنون احتياج داريد . با دقت آن را مرور كرده و از همين دقيقه براي رسيدن به اهداف جديد برنامه‌ريزي كنيد . يادتان باشد كه اين كاري است كه براي آن بايد حسابي فكر و زمان صرف كنيد و چه زماني بهتر از الان كه فكر شما آماده پذيرش هر گونه تغييري است.

روز ۲۱ :  هوراااااا ! ، مباركه

سه هفته گذشت، هوراااااا! چه حسي داريد؟ آن را در دفترچه خاطرات‌تان بنويسيد. شما كاري را شروع و به نيمه رسانديد كه از عهده هر كسي بر نمي‌آيد. اين يعني يك شماي نو! ما هم در تبريك گفتن به شما شريك مي‌شويم! «مباركه!»

روز ۲۲ : روح زدايی

يك صحبت در گوشی : ممكن است هنوز هم گهگاهي به او فكر‌ كنيد .

به جاي افسوس خوردن اين كه چرا رابطه شما بهم خورده است و تمام تقصير‌ها را سر خود بگذاريد، يك كار ديگر بكنيد و آن اين است كه با آن كه ممكن است تمام تقصير‌ها از او نباشد، اما براي اين قسمت «روح زدايي»، سعي كنيد كه او را مقصر بدانيد تا بتوانيد زودتر فراموشش كنيد.
تا زماني كه شما خود را براي وقايع اتفاق افتاده سرزنش مي‌كنيد، ‌نمي توانيد به طور كامل او را از ذهن خود بيرون بيندازيد. از ما بشنويد :

كمي بي منطقي در اين جا واجب است ! هر كاري مي‌توانيد بكنيد كه عصبانيت شما از او به حد زيادي برسيد . آن جاست كه شما به راحتي حتي حاضر نخواهيد بود كه اسمش را بياوريد چه برسد به اينكه به او فكر كنيد .

روز ۲۳ : شما به وجود شخص دوم نیازی ندارید 

درد فراق ديگر نبايد براي شما مسئله باشد . يادتان باشد كه براي خوشحالي شما وجود شخص دومي نياز نيست . شما مسئوليت كامل براي ناراحتي، خوشحالي و خوشبختي خود داريد . سعي كنيد اين طرز تفكر را در خود پرورش دهيد چرا كه در تمام مراحل زندگي براي شما مفيد خواهد بود .

خيلي زود به آخرش رسيديم 🙂

شما از شر يادآوری خلاص شده‌ايد …

روز ۲۴ : تغییر عطر خود

عطر خود را عوض كنيد . به ويژه اگر عطر قبلي شما يك هديه از طرف همسر سابق بوده باشد! عطر جديد، بوي جديد، زندگي جديد!

 

فراموش کردن عشق های بی هدف در ۲۴ روز نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

بررسی

۴ رفتاری که مردان عاشق فقط برای همسرشان انجام می دهند

۴ رفتاری که مردان عاشق فقط برای همسرشان انجام می دهند ۴ رفتاری که مردان عاشق فقط برای همسر…