تمایل پسران مجرد برای ازدواج با زنان مطلقه از کجا ناشی می شود

1,437
زنان مطلقه

تمایل پسران مجرد برای ازدواج با زنان مطلقه از کجا ناشی می شود

در جامعه ماوصلت پسران مجرد با زنان مطلقه اقدامی ناخوش آیندی تلقی می شود این درشرایطی است که این عمل درحال گسترش است. شاید شماهم در اطرافیانتان مواردی داشته باشید که یک پسر مجرد، برای تشکیل زندگی سراغ زنی مطلقه رفته است وعلی رغم مخالفت های خانواده اصراربه ازدواج با او دارد. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک به بررسی دلایل تمایل پسران مجرد برای ازدواج با زنان مطلقه می پردازیم. باماهمراه باشید

تمایل ازدواج با زنان مطلقه

دیدبدبینانه این قضیه این است که پسربه این علت قصدازدواج با زن مطلقه را دارد که فکرمی کندازدواج راحتی در پیش دارد. چون که آن خانم کم توقع تر ازسایر دختران است و درزندگی آینده سازش بیشتری خواهدداشت. حتی پسران به این موردفکر می کنند که درمراسم عروسیشان دیگر خبری ازتجملات وتشریفات آن چنانی نیست.

زنان مطلقه
زنان مطلقه

آنها اینگونه فکر می کنندکه زنان مطلقه انتظار مالی معقول تری دارند و درشرایطی که مهریه، مخارج مراسم عروسی، هزینه های مسکن ودرآمد برای پسرها یک مشکل جدی است، زنان مطلقه باخواسته های معقول تر می توانند گزینه مناسبی باشند.

همچنین فکرمی کنند که زنان مطلقه مهریه وحق و حقوق مادی شان را از همسر سابق خوددریافت کرده اند وتمکن مالی مناسبتری دارند ومی توانند منبع حمایتی مناسبی برای یک پسر مجرد باشند. به همین خاطر فکرمیکنند به طور کلی مشکلات ازدواج با زن مطلقه کم تر ازدختران هم سن وسال اوست بنابراین این انتخاب بسیار خوب به نظر می رسد.

مشکلات احتمالی

یکی ازمشکلات این ازدواج یادآوری مجدد خاطرات ازدواج قبل است. احتمال دارد زن درچنین ازدواجی مورد تمسخر و تخریب شخصیتی مرد و اطرافیان او قرار گیرد و با وجود کوچکترین مشکلی این جمله رابشنود: «حتما شوهرسابقت هم همین رفتار را ازت دیده که طلاقت داده…»، «تواز یک زندگی شکست خورده بیرون آمده بودی و من نجاتت دادم»، «الان می فهمم شوهر اولت چی از دست تو کشیده» و…

زنان مطلقه
زنان مطلقه

ازسوی دیگر، زن به علت تجربه ای که ازقبل داشته، احتمال دارد آسیب پذیری بیشتری ازخود نشان دهد. دائما مواظب باشد که رفتارهای ناراحت کننده همسر سابقش را در این زندگی نبیند بلافاصله بعداز مشاهده یک رفتارمشترک، نسخه بپیچد و بگوید: «توهم مثل همسر سابقم هستی»، «همه مردها همین طورند»، «نتیجه این زندگی هم همان خواهد شد» و… . قسمت دیگری ازاین ماجرا، احتمال دارد در مقایسه های مداوم دو مرد زندگی اوبا همدیگر اتفاق بیفتد. زن دائما نقاط ضعف همسردومش را با نقاط مثبت همسر اول مقایسه و او را سرزنش کند.

کلام آخر

درکنار همه این موارد درنظر داشته باشید مطلقه بودن علتی برای انتخاب نشدن برای ازدواج نیست. درسال های اخیرکه آمارهای طلاق بشدت بالا رفته، زنان جوان زیادی رامی بینیم که ممکن است در دهه دوم یا اوایل دهه سوم زندگی خودباشند و با توانایی های برجسته و شان خانوادگی واجتماعی بالا سابقه شکست راداشته باشند. به همین خاطراز نگاه سنتی و قضاوت غلط درباره این زنان فاصله بگیرید و بر پایه حقیقت موجود انتخاب کنید.

تمایل پسران مجرد برای ازدواج با زنان مطلقه از کجا ناشی می شود نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 11 =

بررسی

مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج و عواقب آن

مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج و عواقب آن مشکلات رابطه جنسی قبل از ازدواج و عواقب آن : را…