باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق

1,437
باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق

باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق

رابطه زناشویی موفق : بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گردد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و…. قابل مشاهده می باشد .

برای بهبود تعاملات جنسی‌تان باید بررسی کنید که آیا باور منفی خاصی سد راه لذت بردن شما از رابطه جنسی شایسته و درخورتان بوده است یا نه ؟ در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم در مورد باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق بیشتر صحبت کنیم . همراه ما باشید .

باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق
باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق

۱ – دخول در رابطه زناشویی حتما باید انجام شود

اصطلاح «رابطه جنسی کامل» این تصور را ایجاد می‌کند که رابطه زناشویی فاقد دخول، ناکامل است . این تصور اشتباه است . برخی تصور می‌کنند دخول باعث رسیدن به اوج لذت جنسی در زن می‌شود اما برای بسیاری از زنان دخول به تنهایی باعث رسیدن به ارگاسم نمی‌شود .

۲ – رابطه زناشویی کوتاه ، ناامیدکننده است

برای یک رابطه زناشویی موفق حداکثر یا حداقل زمان تعریف نشده است. برخی افراد فقط زمان بین دخول تا انزال را درنظر میگیرند و در صورت کوتاه بودن این فاصله می‌گویند مرد دچار انزال زودرس است در حالی که نوازش و بوسه نیز جزیی از رابطه زناشویی محسوب می‌شود. از سوی دیگر این مدت زمان صرف شده نیست که اهمیت دارد بلکه میزان رضایت زوجین از رابطه مهم است.

باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق
باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق

۳ – انزال به معنی اتمام رابطه زناشویی است

اگر فکر ‌کنید که نعوظ و دخول اصلی‌ترین عمل‌ها در یک رابطه زناشویی هستند پس در نظر شما انزال نشانه پایان این رابطه است اما در حقیقت مرد بعد از انزال باید تلاش کند تا با روش‌های دیگر به همسرش کمک کند به اوج لذت جنسی برسد . برای احساس رضایت از رابطه زناشویی، رسیدن به اوج لذت جنسی ضروری است. درست است که ارگاسم عامل رضایت و آرامش‌ جنسی در افراد می‌شود اما نرسیدن به آن نشانه لذت نبردن یا ناموفق بودن رابطه نیست .

۴ –  همزمان به اوج لذت جنسی برسند

این باور بسیار غیرمنطقی است. زمان رسیدن به اوج هیجان جنسی معمولا در زنان و مردان یکسان نیست و هر دو نمی‌توانند در یک زمان به ارگاسم برسند گرچه تطابق دادن خود با دیگری در زمان رسیدن به اوج لذت جنسی اهمیت دارد.

باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق
باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق

۵ – مرد فاعل و زن مفعول است

معمولا برای زنان رسیدن به اوج لذت جنسی مرد مهم است و مرد نیز برای آنکه لذت ببرد از خود مایه می‌گذرد. درست آن است که هر یک برای لذت بردن خود تلاش کنند و از دیگری انتظار نداشته باشند که برای لذت بردن او تلاش کند، فراموش نکنید که هر کسی بهتر از دیگری بدنش را می‌شناسد و می‌تواند در رسیدن به اوج لذت جنسی به خود کمک کند.

۶ – هفته‌ای یکبار رابطه زناشویی دارا باشند

میزان تمایل به برقراری رابطه زناشویی بین افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان گفت برقراری چه مقدار رابطه زناشویی در یک زمان معین نشانه طبیعی بودن همسران است.

باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق
باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق

۷ – طی یک رابطه زناشویی نباید با هم صحبت کرد

فکر کنید طرف مقابل فاقد حرف زدن می‌داند شما از چه نوع حرکتی خوشتان می‌آید و چه کاری را نمی‌پسندید. گاهی بیان احساسات و خواسته‌ها هنگام رابطه زناشویی برای همسران لذت‌آور و تحریک‌کننده است و میزان رضایتمندی آنها را از رابطه زناشویی افزایش می‌دهد.

۸ – زنانی که به ارگاسم نمی‌رسند سرد مزاج هستند

این باور اشتباه است. این باور که زنانی که به ارگاسم نمی‌رسند سرد مزاج هستند، احتمالا از تئوری فروید اقتباس شده که معتقد بود فقط زنانی که ارگاسم واژنی دارند، از سلامت جنسی برخوردارند و به ارگاسم رسیدن از طریق تحریک ناحیه کلیتوریس نشانه وجود یک اختلال اعصاب و روان است. امروزه این باور کاملا رد شده است. زنی که از تحریک ناحیه کلیتوریس به ارگاسم می‌رسد، به طور حتم نوعی از ارگاسم را تجربه کرده و اصلا سردمزاج نیست. به زنانی که به ارگاسم نمی‌رسند اما میل به برقراری رابطه زناشویی دارند نیز در اصطلاح طبی سردمزاج نمی‌گویند.

باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق
باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق

۹ – طلب رابطه جنسی نشانگر میزان عشق است

بعضی‌ها رابطه جنسی را راه نشان دادن محبت می‌دانند. یعنی اگر همسرشان طالب این رابطه نباشد، آن فکر می‌کنند دوستشان ندارد. رابطه جنسی راهی فوق‌العاده برای نزدیک‌تر شدن و نشان دادن علاقه است. اما به یاد داشته باشید این روش فقط یکی از راه‌های نشان دادن احساسات است، نه تنها راه آن.

۱۰ – کاندوم توانایی ارضای خانم‌ها را کاهش می‌دهد.

کاندوم یکی از روش‌های موثر و ضروری در جلوگیری از بارداری و سرایت بیماری‌های جنسی به حساب می‌آید. برخی از آقایان شکایت می‌کنند که استفاده از کاندوم میزان حساسیت آن‌ها در زمان برقراری رابطه جنسی را کاهش می‌دهد و همین دلیل سبب می‌شود که قدری دیر‌تر و سخت‌تر به اوج لذت جنسی دست پیدا کنند. برخی خانم‌ها نیز شکایت مشابهی را مطرح می‌کنند؛ اما اگرچه کاندوم دخالتی در ارضای جنسی خانم‌ها ندارد اما اگر خانمی احساس کند که کاندوم در روند ارضای او خللی وارد می‌آورد، می‌تواند از همسر خود تقاضا کند که از انواع بخصوص آن که برای این امر تهیه شده، استفاده نماید.

۱۱ – لذت جنسی زنان بستگی به اندازه آلت تناسلی مرد دارد.

بار‌ها گفته شده که این موضوع مهم نیست، بلکه آشنایی و آگاهی با روش‌های رابطه زناشویی اهمیت دارد. دلیل علمی این مطلب آن است که هر چه به سمت قسمت‌های انتهایی واژن پیش رویم، تعداد سلول‌های عصبی بتدریج کاهش پیدا می‌کنند و نتیجتا این موضوع هیچ نقش خاصی را در آن منطقه ایفا نمی‌کند. در بررسی‌ها معلوم شده نقطه قابل تحریک اکثر خانم‌ها دو سانتی متر داخل واژن قرار گرفته است.

امیدواریم با دانستن این راهنمایی‌ها و اهمیت ندادن به باورهای اشتباه زندگی زناشویی شما و همسرتان دوام بیشتری داشته باشد و لذت بیشتری از زندگی در کنار یکدیگر ببرید.

 

باورهای غلط در مورد رابطه زناشویی موفق نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 12 =

بررسی

اهمیت تقویت عضله کف لگن برای خانم ها

اهمیت تقویت عضله کف لگن برای خانم ها در زندگی ما برخی نکات ساده وجود دارند که رعایت آنها م…