با بکارگیری این ۷ ترفند در زندگی فردی باهوش شوید

887
با بکارگیری این 7 ترفند در زندگی فردی باهوش شوید

با بکارگیری این ۷ ترفند در زندگی فردی باهوش شوید

در زندگی فردی باهوش شوید : خیلی از مردم دل‌شان می‌خواهد در حد اینشتین باهوش باشند ، اما جالب است بدانید بهره‌ی هوشی (IQ) فقط ۲۰ درصد از کیفیت عملکردمان را در زندگی تعیین می‌کند ، در حالی که ۸۰ درصد بقیه‌ به هوش هیجانی (EQ) بستگی دارد . مطالعات نشان داده است ۹۰ درصد کارمندان موفق از هوش هیجانی بالایی برخوردارند و درآمد سالانه‌ی بالاتری دارند .

با بکارگیری این 7 ترفند در زندگی فردی باهوش شوید
با بکارگیری این ۷ ترفند در زندگی فردی باهوش شوید

برای اینکه باهوش به نظر برسید فن بیان و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید ، دیگران را سرزنش نکنید و به آنچه که می‌گویید و می‌پوشید توجه کنید . باهوش تر شدن چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد . اما شما می توانید با یک سری عادات روزانه در طی مدتی هوش خود را افزایش دهید .

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم با معرفی چند ترفند ساده به شما بگوییم چگونه با بکارگیری این ۷ ترفند در زندگی فردی باهوش شوید . همراه ما باشید .

با بکارگیری این 7 ترفند در زندگی فردی باهوش شوید
با بکارگیری این ۷ ترفند در زندگی فردی باهوش شوید

۱ – خودباوری و اعتماد به نفس

هیچ چیزی به اندازه‌ی اعتماد به نفس نشانه‌ی هوشمندی نیست . کسی که خودش را باور داشته باشد ، دیگران هم باورش خواهند کرد . مطالعات نشان داده است اعتماد به نفس بالا موجب بهبود عملکرد افراد در زمینه‌های شناختی می‌شود . در نقطه‌ی مقابل، اعتماد به نفس پایین روی کیفیت عملکردهای شناختی تأثیر منفی می‌گذارد. اعتماد به نفس پایین فورا به چشم می‌آید و باعث می‌شود در نظر دیگران کم‌هوش جلوه کنید . پس اگر می‌خواهید دیگران باورتان کنند، قبل از همه خودتان باید به خودتان ایمان بیاورید.

۲ – تمرکز بر روی فن بیان

به گفته‌ی لئونار ملودینو (Leonard Mlodinow)، کارشناس ارتباطات، اگر دو نفر دقیقا یک محتوای مشابه را بیان کنند، از این دو نفر شخصی باهوش‌تر به نظر خواهد رسید که از فن بیان بهتری برخوردار باشد و در واقع سخنورانه‌تر صحبت کند . ملودینو می‌گوید شخصی که کمی تندتر و رساتر صحبت کن د، کمتر تپق بزند و از زیر و بم کردن صدایش کمک بگیرد پرانرژی‌تر، بامعلومات‌تر و البته باهوش‌تر به نظر خواهد رسید . پس اگر می‌خواهید باهوش‌تر به نظر برسید ، یکنواخت صحبت نکنید، بلکه گاهی حجم صدای‌تان را کم و زیاد کنید و به سطح انرژی کلام‌تان آگاه باشید.

با بکارگیری این 7 ترفند در زندگی فردی باهوش شوید
با بکارگیری این ۷ ترفند در زندگی فردی باهوش شوید

۳ – پوشش مناسب و  مرتبط

طرز لباس پوشیدن افراد روی برداشتی که مردم از شخصیت‌شان خواهند داشت ، تأثیر می‌گذارد . افرادی که در انتخاب لباس‌شان دقت می‌کنند و سنجیده لباس می‌پوشند ، باهوش‌تر به نظر می‌رسند . این در حالی است که پوشیدن لباس‌های باز باعث می‌شود چندان باهوش به نظر نرسید، چرا که تمامی توجهات به سمت بدن‌تان جلب خواهد شد و دیگر کسی به اندیشه‌هایی که در سر دارید توجه نشان نخواهد داد .

۴ – جواب سوال با سوال ! 

زمانی که کسی از شما سوالی می‌پرسد، شما نیز سوال بپرسید. البته اگر هیچ وقت به سوال‌ها جواب ندهید این روش کاربردی نخواهد داشت . اما استفاده گهگاه از آن در راستای تاکتیک اصلی حتما کارساز خواهد بود. فرض کنید رئیستان از شما در زمینه نحوه پیشرفت پروژه می‌پرسد. به جای جواب دادن مستقیم، می‌توانید بگویید که به خوبی در حال پیشروی است و سوال کنید که آیا همکارتان مواد اولیه مورد نیاز را آماده کرده است؟ در اینجا شما مانند یک رئیس رفتار کرده‌اید و همکارتان باید در مورد مواد اولیه توضیح بدهد .

با بکارگیری این 7 ترفند در زندگی فردی باهوش شوید
با بکارگیری این ۷ ترفند در زندگی فردی باهوش شوید

۵ – نوشتن دانش های یاد گرفته شده

می توانید نوشتن یک بلاگ را آغاز کنید . اپ هایی مثل Inkpad هم به شما کمک می کنند هرچیزی که یاد می گیرید را یادداشت کنی د. این کار نه تنها برای ثبت هرآنچه که یاد می گیرید مفید است ، بلکه منبع خوبی از انگیزه برای شماست که به این کار ادامه دهید . اگر بدانید که انتهای روز می خواهید در مورد چیزهایی که یاد گرفته اید بنویسید ، انگیزه تان برای یادگیری موارد جدید بیشتر می شود .

۶ – ملاقات با افراد باهوش تر از خود

وقتتان را تا آن جایی که می توانید با مردم باهوش تر از خودتان بگذرانید . هر روز باید تلاش کنید تا باکسی که الهام بخش شماست یک قهوه بنوشید و یا قدم بزنید. همیشه فرووتنانه در جستجوی یادگیری باشید. تا جایی که می توانید سوال بپرسید. اگر همیشه در میان مردمانی باشید که بیشتر از شما می دانند، چاره ای ندارید جز اینکه شما هم بیشتر بیاموزید.

۷ – انجام بازی های هوشمند

برخی بازی ها مثل شطرنج و اسکربل (بازی واژگان) باعث گسترش ذهن شما می شوند. گاهی خودتان را با بازی کردن اینگونه بازی ها به چالش بکشید. مثلا بدون استفاده از فرهنگ لغت، اسکربل بازی کنید. همچنین حل کردن جدول هایی مثل سودوکو، ۲۰۴۸ و Doors هم مفید اس

با بکارگیری این ۷ ترفند در زندگی فردی باهوش شوید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 3 =

بررسی

قول‌هایی که زنان باهوش به خود می‌دهند

قول‌هایی که زنان باهوش به خود می‌دهند ما انسان ها در مواقع خاص ممکن است برخی قول هایی به خ…