درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع

410
درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع

درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع

یکی از مشکلاتی که اغلب افراد در فصل تابستان با آن مواجه میشوند نیش پشه است . این مشکل در زمان مسافرت به نواحی روستایی افزایش می یابد و میتواند از لذت سفر شما بکاهد مخصوصا برای کودکان این مشکل بزرگ بنظر میرسد چرا که واکنش بدن کودکان نسبت به نیش پشه شدیدتر است . ما در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم روش های خانگی و خیلی ساده برای درمان پشه گزیدگی را به شما معرفی کنیم لطفا همراه ما باشید .

درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع
درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع

درمان پشه گزیدگی

در زمان پشه گزیدگی ابتدا برجستگی کم رنگی روی پوست فرد ایجاد می‌شود که ممکن است صورتی یا قرمز باشد . سپس پوست دچار خارش می‌شود . اگر فرد حساسیت زیادی به نیش پشه داشته باشد، ممکن است منطقه‌ی بزرگ‌تری از قرمزی و خارش را روی پوست خود داشته باشد . واکنش‌های آلرژیک به ندرت پس از گزش پشه در فرد ایجاد می‌شود . بروز علائمی مانند ورم گلو، کهیر و خس خس خیلی نادر است، ولی اگر رخ دهد، بسیار خطرناک بوده و تهدید کننده‌ی جان فرد است که حتما نیاز فوری به درمان پزشکی دارد .

سرکه سفید

سرکه سفید نه تنها یک پاک کننده طبیعی است، بلکه به عنوان تسکین دهنده خارش و ضدعفونی کننده در گزش پشه استفاده می شود. یک پنبه را به سرکه آغشته کنید و به نرمی بر روی قسمتی از پوست که دچار گزش پشه شده بمالید و اثر آن را پس از چند لحظه مشاهده کنید .

درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع
درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع

جوش شیرین

با مخلوط کردن جوش شیرین و سرکه خمیری درست کنید و این ماده خمیری‌شکل را روی نقاطی که پشه نیش زده بمالید. این خمیر، اثر سمی ماده ای را که پشه با نیش خود وارد بدن کرده است، خنثی می کند و به زودی خارش آن بهبود می یابد. بعد از آن‌که این ماده خمیری خشک شد، بهبود گزش پشه تسریع می شود .

پوست موز

پوست موز می تواند در درمان گزش پشه موثر باشد. این ویژگی به خاطر وجود مقادیر زیادی پتاسیم و آنتی اکسیدان های مختلف در پوست موز می باشد. این عناصر هم در موز و هم در پوست موز وجود دارد، اما استفاده از پوست آن بهتر جواب می دهد .

چای کیسه ای

می توانید از چای کیسه ای مصرف شده و خیس استفاده کنید. آن را روی محل مورد نظر بگذارید و اجازه دهید تا تانن موجود در برگ چای به مقابله با آلرژی و خارش پوستی بپردازد .

درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع
درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع

صابون

صابون به دلیل خاصیت قلیایی اش، درد ناشی از گزش پشه را تسکین می دهد. مقداری از صابون را روی قسمت مورد نظر بگذارید و صبر کنید.

عسل

این ماده دارای خواص ضدالتهابی و آنتی باکتریال است . استفاده از این ماده شیرین یکی از رایج‌ترین روش‌های درمانی خانگی است. عسل از سابقه‌ای چند صد ساله در دانش پزشکی برخوردار است و برای درمان گزیدگی‌ها و بیماری‌های مختلف کارکردهای متعددی دارد. قرار دادن یک قطره کوچک از عسل در محل گزیدگی، خارش ناشی از آن را تسکین می‌دهد .

لیمو

استفاده از لیمو نه تنها خارش را برطرف می کند، بلکه از بروز عفونت نیز جلوگیری می نماید. لیمو یک ضدعفونی کننده طبیعی است و به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، به ترمیم پوست سرعت می بخشد. یک لیمو را ببرید و هسته هایش را خارج کنید و آن را بر روی قسمت مورد نظر بگذارید .

درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع
درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع

گرما

برای تسکین سوزش و خارش، تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق فلزی را با آب داغ، بخوبی گرم کنید و سپس آن را مستقیما روی گزیدگی قرار دهید . چند دقیقه قاشق گرم را محکم بر روی پوست تان فشار دهید و زمانی که آن را بردارید خارش از بین رفته ­است . وقتی که پشه‌ای شما را می­ گزد، پروتئینی زیر پوستتان تزریق میکند که مانع لخته شدن خون می­ شود . این پروتئین باعث خارش پوست تان می­شود اما اثر آن با حرارت ایجاد شده از قاشق گرم‌ از بین میرود . البته بسته به حساسیت پوستتان ممکن است برجستگی ناشی از گزیدگی چند روز باقی بماند اما خارش آن خیلی زود خوب می­شود .

اگر پس از گزش پشه، علایمی مانند درد و تب به همراه ورم شدید پوست را داشتید، حتما به پزشک مراجعه کنید. ممکن است حساسیت شدیدی به آن نوع پشه داشته باشید که باید تحت نظر پزشک بهبود یابد .

درمان پشه گزیدگی با روش های خانگی و سریع نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هشت =

بررسی

درمان نیش پشه با ۶ روش طبیعی و خانگی

درمان نیش پشه با ۶ روش طبیعی و خانگی درمان نیش پشه و خارش جای نیش آن به صورت طبیعی با استف…