خواص روغن شترمرغ برای زیبایی و جوانسازی پوست

371
خواص روغن شترمرغ

خواص روغن شترمرغ برای زیبایی و جوانسازی پوست

پژوهش ها و مطالعات بر روی روغن شترمرغ نشان داده است که این روغن جهت کاستن التهاب،درد،جوانسازی و بازسازی پوست بسیار سودمند است. روغن شتر مرغ به خاطر داشتن اسیدهای چرب ضروری امگا ۳و۶و۹ که مورد نیاز بدن انسان است و بدن انسان توانایی ساختن این اسید های چرب ضروری نداردو باید به طور مداوم از بیرون بدن تامین شود. این اسید های چرب برای تکسیر ،بهبود و رشد سلولی پوست لازم است. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه باشید تا شما را بیشتر با خواص روغن شترمرغ آشنا نماییم.

روغن شترمرغ یکی از ناب ترین روغن های جهان است که به دلیل ریز مولکول بودن تقریبا شبیه اسیدهای چرب در بدن انسان است و همچنین به خاطر دمای ذوب پایین با سرعت شگفت انگیزی بدون چربی دادن به پوست ،جذب پوست می شود و منافذ پوست را مسدود نمی کند. توجه داشته باشید که روغن شتر مرغ سرشاراز اکسیژن است و به همین دلیل است که در ناحیه مورد استفاده و یا صدمه دیده موجب افزایش گردش جریان خون می شود.

خواص روغن شترمرغ
خواص روغن شترمرغ

به طور خلاصه می توان گفت روغن شتر مرغ رازی از رازهای آفرینش است زیرا که تنها روغن ریزمولکولی است که هم در آرامش و تسکین درد و هم در بهبود و بازسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. تأثیر روغن شتر مرغ وابسته به عوامل مختلفی از جمله سن،وزن واحتیاج بیمار دارد.

جوان سازی و زیبایی پوست

همانطور که اطلاع دارید به طور معمول هیچ راهکار قطعی برای بیماریهای پوستی شناخته شده ازجمله اگزما و پسوریازیس وجود ندارد ولی این امراض می توانند با استفاده مداوم روغن شتر مرغ بهتر کنترل شوند و بادرنظر داشتن سه عامل سن، وزن و احتیاجات بیمار تأثیر روغن جهت ترمیم پوست و نفوذ عمقی در بین سطوح مختلف پوست که هر کدام وظیفه ای ویژه ای به شرح زیر به عهده دارند. برای مشاهده و لمس تغییرات تقریبا ۸۰ روز زمان احتیاج است و باید با در نظر داشتن ۳ عامل مهم فوق هر کسی دوز مصرف خود را مشخص کند.

خواص روغن شترمرغ
خواص روغن شترمرغ

به اشخاصی که از خشکی شدید پوست رنج می برند و پس از استحمام مشکل خارش پوست دارند پیشنهاد میشود بعداز هر بار استحمام صورت و دست های خود را با روغن شترمرغ به طورکامل چرب کنند.

  • برای از برطرف کردن جوش های صورت به مدت ۳-۲هفته روزی یک مرتبه بعداز شست و شو با شوینده های غیر محرک، روغن شترمرغ به طورکامل در حدود یک دقیقه در ناحیه مورد نظر مالیده شود. لکه های پوستی مدت زمان بیشتری برای ترمیم احتیاج دارند.
  • برای رفع ترک های پاشنه و کف پا روزی دومرتبه (حتما یک مرتبه قبل از خواب) روغن شترمرغ به طورکامل مالش داده شود. نهایتا در طی سه روز آثار ان قابل لمس خواهد بود.
  • مصرف روغن شترمرغ بر روی آسیب دیدگی ها و زخم های پوستی و سوختگی ها روزی سه مرتبه در طی یک هفته تاثیر شگفت انگیزی در بهبود زخم داشته و اثر زخم بسیار کمتری به جا می ماند.
  • برای جلوگیری از اثرات مخرب انواع محصولات آرایشی که اکثرا از مواد مصنوعی و حتی حساسیت زا تولید شده اند پیشنهاد می شود پیش از خواب و بعد از شست و شوی صورت، روغن شترمرغ به طورکامل روی صورت مالیده شود.
  • اشخاصی که از درد در ناحیه مچ دست رنج می برند، مانند کارگرانی که کارهای سنگین با دست انجام می دهند و یا کاربران کامپیوتر و تایپیست ها و بیماران مبتلا به روماتیسم و مشکلات مبوط به کمر و زانو روزانه سه مرتبه روغن شترمرغ را هر بار به مدت دو دقیقه روی ناحیه درد به طورکامل مالش دهند. آثار التیامی در طی سه تا هفت روز بسته به شدت درد مشخص خواهد شد.
  • ورزشکاران و اشخاصی که مشکل کوفتگی و کشیدگی ماهیچه ای و یا کشیدگی و التهاب تاندون ها و لیگامنت ها شده اند بجهت بهبود درد روزی دو بار باید قسمت درد را به طورکامل و حداقل به مدت پنج دقیقه با روغن شترمرغ ماساژ دهند و این کار را تا حدود ده روز ادامه دهند. انجام این کار شب هنگام و پیش از خواب و بستن ناحیه مذکور با باند کشی نتایج موثرتری در پی دارد.
خواص روغن شترمرغ برای زیبایی و جوانسازی پوست نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 2 =

بررسی

خواص توت فرنگی برای زیبایی و سلامت پوست

خواص توت فرنگی برای زیبایی و سلامت پوست همه ما می دانیم که مصرف میوه جات برای سلاتی بدن ضر…