آموزش ساخت خمیر بازی خانگی برای کودک دلبندتان

528
خمیر بازی خانگی

آموزش ساخت خمیر بازی خانگی برای کودک دلبندتان

خمیر بازی یک سرگرمی ایده آل، آموزنده وارزان برای همه سنین است، شما والدین عزیز به جای خرید نمونه‌های صنعتی که بعضا از مواد شیمیایی غیراستاندارد درآنها استفاده می شود می‌توانید این محصول رابه راحتی درخانه باحداقل مواد اولیه تهیه و از بازی کودکان باآن لذت ببرید. دراین مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک شما را با مراحل ساخت خمیر بازی خانگی آشنا می نماییم.

مواد لازم برای تهیه خمیر بازی خانگی

مواد لازم مقدار
آرد گندم یک پیمانه
آب یک چهارم فنجان
نمک یک سوم فنجان
روغن نباتی یک قاشق غذاخوری
رنگ های خوراکی مجاز به مقدار لازم
پتاسیم بی تارتارات دو قاشق غذاخوری
گلیسیرین یک چهارم فنجان

طرز تهیه خمیر بازی خانگی

در گام اول ترکیبات خشک ازجمله آرد ونمک را دریک کاسه باهم مخلوط کنید تا یکدست شود، درصورتی که کودکتان تمایل به خوردن خمیر بازی دارد می‌توانید مقداری زاج به ترکیب اضافه کنید تامزه خمیر راتغییر داده و باعث شود تاکودکتان علاقه ای به خوردن این ماده پیدا نکنند. زاج علاوه بر تغییر مزه خمیر به عنوان یک نگهدارنده عمل می‌کند واجازه رشد سریع باکتری درخمیر را نمی‌دهد وسلامت کودکان به خطر نمی‌افتد.

خمیر بازی خانگی
خمیر بازی خانگی

برای افزایش قابلیت کشسانی خمیر بازی دو قاشق غذاخوری ماده شیمیایی پتاسیم بی تارتارات به آن بیافزایید برای انجام این کار ظرفی را برروی اجاق قرارداده پتاسیم بی تارتارات، آب، رنگ مجاز خوراکی مورد علاقه کودکتان و گلیسیرین را به آن اضافه کرده وبه آرامی به هم بزنید درمرحله بعد مواد خشک حاوی آرد ونمک رابه ترکیب اضافه کرده روی حرارت ملایم به هم بزنید و درصورت احتیاج به آن آرد یا آب اضافه کنید تاحالت غیر چسبنده و قابلیت شکل پذیری داشته باشد.

خمیر بازی خانگی
خمیر بازی خانگی
خمیر بازی خانگی
خمیر بازی خانگی

علت استفاده ازگلیسیرین ایجاد درخشندگی در خمیر بازی و ظاهر روغنی آن است. بعداز اتمام ترکیب مواد خمیر را از روی حرارت برداشته، خمیر را ورز دهید تا شکل اصلی خود رابگیرد سپس اجازه دهید تا خمیر سرد شود، دراین زمان خمیر شما آماده است وکودک می‌تواند اشکال مورد علاقه اش راتوسط خمیر درست کند.

آموزش ساخت خمیر بازی خانگی برای کودک دلبندتان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هفت =