جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن

694
جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن

جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن

جوان جلوه دادن چهره آقایان : روزگار گرد پیری را بر سر و صورت تمامی افراد خواهد ریخت ، از طرف دیگر مشغله‌های کاری زیادی نیز برای آقایان وجود دارد که مجالی برای رسیدگی به پوست سر و صورت باقی نمی‌گذارد ،‌ در این بین آقایان زیادی را می‌شناسیم که با استفاده از شیوه‌های مختلف برای جوان تر جلوه دادن چهره خود کمک می‌گیرند .

جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن
جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن

حتما آدم‌هایی را که سن‌شان به‌نظر خیلی بیشتر یا کمتر از سن شناسنامه‌ای‌شان به‌نظر می‌رسد دیده اید . آنها خیلی جوان‌تر یا خیلی‌مسن‌تر از سن واقعی‌شان به‌نظر می‌رسند . هیچ فکر کرده‌اید که رمز این جوان ماندن یا پیر شدن بی‌حساب‌وکتاب در چیست؟

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن را مورد بررسی قرار دهیم . لطفا همراه ما باشید .

جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن
جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن

۱ – خواب خوب

کمبود خواب باعث می‌شود تا پوست شما حالتی خسته و افتاده به خود بگیرد و زیر چشم‌ها نیز تیره شود، افرادی که شب‌ها به اندازه کافی نمی‌خوابند، روز بعد چهره‌ای پف کرده دارند، دلیل این امر هم باقی ماندن مایعات در بدن است. در حین خوابِ شب، فرآیند تولید هورمون‌ رشد و تستسترون نیز در بدن بیشتر می‌شود.

۲ – روزه گرفتن

روزه‌ گرفتن کاهش وزن را در پی دارد و باعث سوختن کالری‌ انباشته در بدن می‌شود ، در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم به غیر از ماه مبارک رمضان، اگر از تجمع چربی‌ها در قسمت شکم رنج می‌برید، در هر ماه، چند روزی را روزه بگیرید. جالب است بدانید در حین روزه گرفتن، اولین منبع چربی که بدن از آن استفاده می‌کند، چربی‌‌های انباشته در ناحیه شکم است. اگر هم از آن دسته آقایانی هستید که داشتن عضله‌ و تناسب اندام برایشان مهم است، باید به این نکته اشاره کنیم که روزه گرفتن باعث از بین رفتن عضله‌ها نمی‌شود. به این ترتیب بهتر است دو روز هفته را روزه بگیرید و در این دو روز مواد غذایی میل کنید که حدود ۵۰۰ کالری داشته باشند.

۳ – کوتاه نگه داشتن مو

از آرایشگر خود بخواهید موهای شما را همیشه کوتاه اصلاح کند. اگر هم قسمتی از سر شما موی کمتری دارد، نیازی نیست این قسمت را با موهای بلند سایر قسمت‌ها پوشش دهید، موی کوتاه و کم پشت نیز زیبایی خاص خود را دارد. اگر موهای کم پشتی دارید و قسمتی از موهای شما خالی‌تر از بقیه قسمت‌های سر است، بلند نگه داشتن قسمت‌های دیگر باعث می‌شود تا ظاهری پیر و فرسوده پیدا کنید در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن ظاهری جوان، همیشه موهای خود را کوتاه نگه دارید.

جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن
جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن

۴ – استفاده از عطر و ادکلن‌های جدید

اگر از آن دسته آقایانی هستید که عادت به استفاده از رایحه‌های جدید در عطر و ادکلن خود ندارند، پیشنهاد می‌کنیم تغییر عادت دهید و با استفاده از رایحه‌های جدید و امروزی، حس و حال جوان‌تری به خود ببخشید.

۵ –  زردچوبه را فراموش نکنید

همان‌‌گونه که در ابتدا هم اشاره کردیم، پوست انسان در اثر گذشت زمان فرسوده و پیر می‌شود، التهاب‌های پوستی و اکسیداسیون نیز به پیر شدن سریع‌تر پوست منجر می‌شود. جالب است بدانید زردچوبه در کاهش التهاب‌های پوستی و اکسیداسیون پوست تاثیر بسیار زیادی دارد.

زردچوبه به کاهش عوارض بیماری‌هایی که در حال وخامت بیشتری هستند کمک می‌کند و جلوی پیر شدن اعضای بدن، پوست و سلول‌ها را می‌گیرد. تمامی این موارد دست به دست هم داده‌اند تا زردچوبه در میان ۱۵۰ خوراکی سالم دنیا قرار بگیرد.

به این ترتیب پیشنهاد می‌کنیم در حین مصرف تخم‌‌مرغ و سبزیجات، زردچوبه را نیز به عنوان ادویه استفاده کنید. حتی در ساخت اسموتی هم می‌توان از زردچوبه کمک گرفت.

۶ –  آراستگی ریش‌ و سبیل

جالب است بدانید وجود ریش و سبیل باعث می‌شود چهره شما چندین سال بیشتر از آنچه هستید نمایان شود. با این حساب اصلاح و کوتاه کردن ریش و سبیل تاثیر زیادی در جوان‌تر جلوه دادن چهره شما خواهد داشت. اگر هم از آن دسته آقایانی هستید که طرفدار پروپاقرص ریش و سبیل هستند و ریش‌های بلندی دارید، پیشنهاد می‌کنیم همیشه ریش و سبیل خود را مرتب نگه دارید. استفاده از روغن ریش نیز باعث می‌شود ریش راحت‌تر حالت گرفته و عطرآگین شود.
ریش و سبیل با بالارفتن سن شما، ضخیم‌تر می‌شود و در نتیجه روغن ریش به نرم‌ شدن تارهای ریش و سبیل کمک زیادی می‌کند. از طرف دیگر باعث می‌شود تا ریش و سبیل مرطوب نگه داشته شود.

جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن
جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن

۷ – مرتب نگه داشتن ابروها 

ابروان بلند باعث می‌شود تا چهره شما خسته و شکسته به نظر برسد. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم هر از گاهی ابروها را مرتب کنید. برای اینکار ابروها را با شانه به سمت بالا نگه داشته و با یک قیچی کوچک، تارهای اضافی ابرو را کوتاه کنید.

۸ – کوتاه کردن موهای گوش و بینی

جالب است بدانید زمانی که پا به سن می‌گذارید، موهای گوش و بینی بلند‌تر می‌شود، دلیل این امر ممکن است کاهش تستسترون در بدن آقایان باشد. اما نکته‌ای که برای ما مهم است، جلوه نامناسب موهای بینی و گوش است، در نتیجه با استفاده از قیچی یا ابزارهایی که برای کوتاه کردن موهای بینی و گوش وجود دارد، از شر این موها خلاص شوید.

جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن
جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن

۹ – کرم ضد‌‌ آفتاب را فراموش نکنید

بیشتر بانوان به خوبی با خطرهایی که نور آفتاب پوست آنها را تهدید می‌کنند آشنا هستند و همیشه در کیف خود یک کرم ضدآفتاب دارند، اما تجربه نشان داده است آقایان زیاد به این موارد اهمیت نمی‌دهند، از طرف دیگر آقایان نسبت به خانم‌ها بیشتر در معرض نور خورشید هستند و قسمت‌های بیشتری از پوست بدن آقایان در برابر نور مستقیم آفتاب قرار می‌گیرد.

در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم استفاده از کرم ضدآفتاب را جدی بگیرید، کرم‌های ضدآفتاب با میزان SPF 30 که خاصیت مرطوب کنندگی دارند گزینه مناسبی برای شما خواهند بود.

۱۰ – عدم مصرف دخانیات

هر کسی که در طول زندگی سیگار می‌کشد ، چهره تکیده‌تری دارد و در اطراف چشمان و لب‌هایش خطوط ریزی شکل گرفته است و صورت‌اش پر از چین و چروک است و در کل پیرتر از خواهر و یا برادر خود به نظر می‌رسد .

دانشمندان می‌گویند سیگار کشیدن باعث تنگی عروق زیر پوست صورت می‌شود و خون نمی‌تواند به راحتی به سلول‌های صورت برسد و این باعث می‌شود که سلول‌ها و بافت صورت زودتر آسیب ببینند و چروک بخورند. سیگار کشیدن باعث می‌شود پوست رطوبت‌اش را خیلی آسان از دست بدهد و خشک‌تر به نظر برسد.

۱۱ – استرس را حذف کنید

استرس هم متهم است که تاثیر زیادی بر پیری زودرس دارد حتما شما هم شنیده‌اید که فلانی پس از طلاق‌اش خیلی پیر شده است البته دانشمندان با مردم عادی هم‌عقیده‌اند. آنها می‌گویند استرس و فشار روحی در زندگی مثل طلاق و یا مرگ همسر و مشکلات مالی در خانواده می‌تواند انسان‌ها را زودتر پیر ‌کند. استرس می‌تواند باعث چروک خوردن پوست و به وجود آمدن حلقه‌های سیاه اطراف چشم شود.

۱۲ – لباس‌هایی نه تنگ و نه گشاد

بهترین پیشرفتی كه می‌توانید برای ظاهرتان ایجاد كنید داشتن یك انتخاب هوشمندانه و با دقت است، انتخاب لباس‌هایی كه كاملا اندازه‌تان هستند. بیشتر آقایان، به‌خصوص آقا پسرها، لباس‌هایی می‌پوشند كه برای‌شان گشاد یا حتی خیلی گشاد هستند! مطمئن شوید كه لباس‌تان درست هم سایز خود شماست و نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. لباس‌های خیلی گشاد یا خیلی تنگ تبدیل به یك بیماری مسری شده‌اند! مراقب باشید!

 

جوان جلوه دادن چهره آقایان با ساده ترین روشهای ممکن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 9 =

بررسی

کفاره روزه سال ۹۷ چه مقدار اعلام شده است

کفاره روزه سال ۹۷ چه مقدار اعلام شده است اگر شخصی به هر دلیلی از جمله بیماری، مسافرت وR…