تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

1,023
تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

تست شاخص های رضایت جنسی : داشتن رابطه جنسی منظم با همسر ، می تواند برای افراد یک امتیاز مهم محسوب شود . خیلی از زوج ها ممکن است با خود بیندیشند که این موضوع آنقدرها هم بزرگ و با اهمیت نیست . داشتن رضایت از رابطه زناشویی تان باعث می شود علاقه و نگرش ما به همسرتان تغییر کند . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم با تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان میزان رضایت در رابطه زناشویی را مورد بررسی قرار دهیم .

چقدر از رابطه زناشویی و عاطفی با همسرتان رضایت دارید ؟

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان
تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

رضایت جنسی دو جزء اصلی دارد : جسمی – عاطفی یا هیجانی

رضایت زناشویی انطباق میان وضعیت موجود و وضعیت مورد انتظار است . طبق این تعریف رضایت زناشویی زمانی محقق می شود که وضعیت موجود در روابط زناشویی با وضعیت مورد انتظار فرد منطبق باشد . ادراک زن و شوهر از میزان، شدت و دامنه مشکلات موجود رابطه نشان دهنده سطح رضایت زناشویی آن هاست .

رضایت بخش بودن روابط میان همسران از طریق علاقه متقابل، میزان مراقبت از همدیگر و پذیرش و تفاهم با یکدیگر سنجیده می شود . در ازدواج بدون توافق زناشویی ، مشکلات موجود میان همسران به حدی زیاد است که آن ها احساس می کنند نیازها و انتظاراتشان برآورده نمی شود .

مطالعات نشان داده است که رضامندی و یا نارضامندی زناشویی، بر بسیاری از ابعاد زندگی فردی و اجتماعی تاثیر می گذارد؛ برای مثال، نتایج مطالعات در محدوده تاثیر جسمانی نشان داد، افراد متاهل که زندگی شان پایدار بوده و استحکام بیشتری داشته، عموما عمر طولانی دارند، از نظر جسمانی سالم ترند. شاد هستند و بیشتر احتمال دارد که از سرطان نجات پیدا کنند . اغلب زوج ها در جایی میان این دو قطب قرار دارند و در مواردی بین آن ها توافق برقرار است و در مواردی نه .

تست شاخص های رضایت جنسی

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان
تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

هدف این پرسشنامه تعیین نقاط قوت روابط زناشویی و رضایت جنسی همسران است .

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان
تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

راهنمای سنجش میزان رضایت از رابطه زناشویی

لطفا هر یک از جملات زیر را به دقت بخوانید و با توجه به رابطه زناشویی خود به آن ها پاسخ دهید. جواب صحیح یا غلط وجود ندارد. سعی کنید حتی الامکان از پاسخ به مورد «نه موافق و نه مخالف» خودداری کنید . فقط وقتی این مورد را علامت بزنید که در موافق یا مخالف بودن خود نسبت به یک جمله کاملا شک و تردید داشته باشید.

نمره گذاری تست

نمره هایی که خط کشیده اید را با هم جمع بزنید . نمره شما باید عددی بین ۱۰ تا ۵۰ باشد .

دو نوع نمره گذاری برای این آزمون انجام می شود و برای نمره گذاری مقیاس رضایت جنسی ، نمره سوال های ۲، ۴، ۶، ۸ و ۱۰ را با یکدیگر جمع کنید تا یک نمره کلی به دست بیاید.

تفسیر تست رابطه زناشویی

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان
تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان

مقیاس رابطه زناشویی

برای نمره گذاری مقیاس ارتباط زناشویی نمره سوال های ۱، ۳، ۵، ۷ و ۹ را با یکدیگر جمع کنید. نمره شما باید بین ۵ تا ۲۵ باشد. این مقیاس، احساسات، اعتقادات و نگرش های شخص نسبت به میزان و چگونگی روابط زناشویی را می سنجد. نمره بالا یعنی نزدیک به ۲۵ نشان دهنده آگاهی زن و شوهر و رضایت از سطح و نوع ارتباط در روابطشان است و نمره پایین یعنی نزدیک به ۵ نشان دهنده فقدان رضایت در ارتباطشان است.

مقیاس رضایت جنسی

برای نمره گذاری مقیاس رضایت جنسی نمره سوال های ۲، ۴، ۶، ۸ و ۱۰ را با یکدیگر جمع کنید تا یک نمره کلی به دست بیاید. نمره شما باید بین ۵ تا ۲۵ باشد. این مقیاس احساسات و نگرانی های فرد را درباره روابط جنسی و صمیمیت عاطفی با همسر ارزیابی می کند. موارد این مقیاس منعکس کننده میزان رضایت از روابط و احساس منعکس کننده میزان رضایت از روابط و احساس راحتی در بحث های مربوط به روابط جنسی است.

نمره بالاتر یعنی نزدیک به ۲۵، نشان دهنده رضایت از ابراز عواطف و نگرش مثبت نسبت به مسائل جنسی در روابط زناشویی یا توافق درباره تصمیمات مربوط به بارداری است. نمره پایین یعنی نزدیک به ۵ هم یعنی در رابطه جنسی با همسرتان مشکل دارید.

تست شاخص های رضایت جنسی در مردان و زنان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

بررسی

عادت های مردانه ای که زنان از آنها متنفر هستند

عادت های مردانه ای که زنان از آنها متنفر هستند درصورتی‌که بخواهیم با آقایانی که این مطلب ر…