نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی

441
نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی

نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی

بطور حتم روز عروسی از بهترین و مهمترین روزهای زندگی هر فرد است و تقریبا تمام جوانان آروزی داشتن یک مراسم عروسی زیبا را در ذهن خود مرور میکنند . اما براستی برگزاری یک مراسم عروسی چه نکات ریزی میتواند داشته باشد ؟ ما در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم به این سوال پاسخ داده و نکات مهمی را در مورد برگزاری تشریفات عروسی متذکر شویم به این امید که تمام جوانان سرزمین عزیزمان بتوانند خاطرات خوبی از این روز بیاد داشته باشند لطفا همراه ما باشید .

نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی
نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی

برگزاری تشریفات عروسی

در این مقاله فرض یر اینست که شما آقا یا خانم محترم قصد برگزاری مراسم عروسی را دارید . در ابتدا باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که شما به عنوان عروس یا داماد در طول مراسم عروسی در مرکز توجه همگان قرار دارید لذا بایستی از قبل خود را برای چنین شرایطی آماده ساخته و از قبل برنامه ریزی داشته باشید . به هیچ عنوان استرسی نداشته باشید و فقط سعی کنید از این دوران زیبا نهایت لذت را ببرید . بخاطر داشته باشید که عروسی شما دلیل زیبایی برای جمع شدن تمام اعضای فامیل است و این با هم بودن در فرهنگ زیبای ایرانی جایگاه ویژه ای دارد . حال اگر کمی برنامه ریزی کرده و تدارکات لازم را مهیا کنیم زیبایی مراسم عروسی دو چندان خواهد شد .

نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی
نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی

تاریخ دقیق عروسی

اولین قدم برای آمادگی در جهت برگزاری مراسم عروسی انتخاب تاریخ دقیق مراسم است . شما بایستی تاریخ دقیقی را متناسب با وضعیت خود انتخاب کنید تا بتوانید در فرصت باقیمانده نسبت به آماده سازی شرایط اقدام کنید . کارهای مهمی مثل انتخاب سالن برگزاری مراسم ، آرایشگاه عروس و داماد ، رزرو غذاخوری و .. نیازمند روشن شدن تاریخ دقیق مراسم است . پس یک کاغذ و قلم برداشته و چند روز مناسب را برای برگزاری مراسم انتخاب کنید . انتخاب شما به شرایط شما بستگی دارد شاید بخواهید اعیاد مذهبی را برای برگزاری مراسم انتخاب کنید یا تاریخ تولد یا روز آشنایی یا حتی سالگرد مراسم عقد . لازم به یادآوری است که هزینه تالار عروسی در برخی از اعیاد و روزهای تعطیل بیشتر است همچنین ممکن است در برخی از اعیاد ، ترافیک خیابان های نزدیک منزل شما دچار تغییراتی شده و مشکلاتی را بوجود آورد لذا بهتر است همه این موارد را درنظر داشته باشید .

نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی
نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی

مشخص کردن لیست مهمان ها

بعد از انتخاب تاریخ دقیق مراسم ، شما بایستی لیست دقیقی از مهمانان مراسم را تهیه کنید چرا که میزان و حجم تدارکات عروسی شما باید روشن شود . نباید به حدس و گمان خود اعتماد کنید چرا که شما را دچار مشکلات میکند . این لیست مبنایی خواهد بود برای حجم برگزاری مراسم پس سعی کنید این کار را با حوصله و کمک خانواده انجام دهید تا لیست کامل و بدون اشتباهی داشته باشید . به احتمال زیاد ممکن است در مورد تعداد دقیق افرادی که ممکن است در جشن شما حضور پیدا کنند شک داشته باشید مثلا نمی دانید که آیا خانواده ای که در شهر دیگری زندگی می کنند برای عروسی شما خواهند آمد یا خیر . در این حالت از تکنیک تخمین سه نقطه ای استفاده کنید . ابتدا تعداد کسانی را که مطمئن هستید به جشن شما خواهند آمد محاسبه کنید . بعد از آن تعداد کل مهمانان را با فرض اینکه همه و همه به جشن شما خواهند آمد محاسبه کنید . حال میانگین این دو عدد را به دست آورید و مبنای محاسبات خود قرار دهید .

نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی
نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی

تعیین مخارج مراسم

بعد از مشخص شدن تاریخ و همچنین تعداد مهمانان ، شما باید میان برنامه های خود و بودجه ای که دارید به یک تعادل برسید . بهترین کار استفاده از تجربیات دوستان و آشنایانی است که اخیرا جشن عروسی برگزار کرده اند . آنهخا قبل از شما این مسیر را طی کرده اند پس مطمئن باشید توصیه های خوبی برای شما خواهند داشت . ابتدا یک لیست از هزینه های خود از قبیل تالار عروسی ، لباس عروس ، آرایشگاه ، ماشین عروس ، غذاخوری و … تهیه کنید تا هزینه مراسم مشخص شود . لازم به ذکر است که میتوانید با کمی تحقیق و پرس و جو ، به قیمت های پایین تری نیز برسید .

انجام رزروها

بعد از روشن شدن برنامه دقیق مراسم و مطمئن شدن از بودجه خود ، به سراغ رزرو کردن تالار عروسی بروید . انتخاب تالار عروسی بر اساس امکانات آن و همچنین تعداد مهمانان شما خواهد بود البته اگر تاریخ خاصی مانند اعیاد شعبانیه را درنظر داشته باشید باید کمی سرعت عمل به خرج دهید چرا که این تاریخ ها زودتر رزرو میشوند . همچنین علاوه بر تالار عروسی باید آتلیه عروسی ، غذاخوری ، آرایشگاه و موارد این چنینی را نیز رزرو نمایید .

نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی
نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی

کیفیت پذیرائی ها

مهمانان شما انتظار دارند در بزرگترین شب زندگی شما ، خوب پذیرایی شوند لذا کترینگ و تهیه شام ، مهمترین قسمت تشریفات عروسی شماست . کیفیت غذا می بایست مناسب باشد و در کنار آن دسر و نوشیدنی های مناسب نیز مهم هستند . اگر کمی از گوشه و کنار منوی غذا و مخلفات آن برای صرفه جویی در هزینه ها ، بزنید اشکالی ندارد در عوض می توانید مطمئن باشید که غذای اصلی از کیفیت مناسبی برخوردار است . اگر تشریفات شام عروسی را به صورت سلف سرویس برگزار می کنید، مطمئن شوید که برای هر ۵۰ میهمان، یک میز شام وجود دارد . این نکته مهمی است . اگر ۳۵۰ میهمان باید سر یک میز شام پذیرایی شوند، دو ساعت طول می کشد تا تمام مهمانان شام بخورند. چراکه باید صبر کنند یک گروه شام خود را صرف کند و سپس گروه بعدی شام بخوردند و این یک فاجعه در برگزاری عروسی است .

ماشین عروس

انتخاب ماشین عروس به موقعیت خانوادگی ، شغلی و یا نظر شخصی عروس و داماد دارد . اکثر زوج ها به دنبال بهترین ماشین برای مراسم عروسی خود هستند . امروزه شرکت هایی هستند که اتومبیل های مدل بالا را برای مراسم عروسی کرایه میدهند و شما میتوانید از آن ها استفاده کنید اما اگر بودجه یا علاقه این کار را ندارید بهتر است از ماشین خود یا خانواده استفاه کرده و از هزینه های اضافی خودداری نمایید . تزئین ماشین عروس نیز اهمیت زیادی دارد . بهتر است به چند گل فروشی مراجعه کرده و کاتالوگ های آنان را ملاحظه کنید تا طرح مود دلخواه خود را بیابید .

نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی
نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی

هماهنگ باشید

قبل از مراسم حتما بین آتلیه و گروه فیلمبرداری با تالار و غذاخوری هماهنگی های لازم را انجام دهید . فیلمبرداری و عکاسی مراسم شما یکی از مهمترین ارکان برگزاری مراسم عروسی شماست چون یادگاری با ارزشمندی است که برای آینده بجای می ماند و در صورتیکه خدای نکرده حتی یک درصد این گروه در کار خود سر سوزنی سهل انگاری کند دیگر قابل جبران و برگشت نخواهد بود به همین دلیل بهتر است ابتدا در انتخاب آتلیه دقت داشته و آتلیه ای را انتخاب کنید که از کیفیت کارش مطمئن باشید ثانیا هماهنگی های لازم را انجام دهید . شاید بارها شاهد بوده اید که علی رغم حضور میهمان ها در مراسم ، عروس و داماد با تاخیر و خسته و کوفته و سرشار از استرس ، به مراسم عروسی خود میرسند صرفا بخاطر اینکه گروه فیلمبرداری برای گرفتن چند عکس بیشتر اصرار داشته و یا استفاده از باغی که بابت عکاسی انتخاب نموده است و عدم محاسبه دقیق مکان ، ترافیک و مسافت باغ تا محل برگزاری عروسی و … توسط گروه فیلمبرداری تاخیر بوجود آمده است .

 

نکات مهم برای برگزاری تشریفات عروسی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 17 =

بررسی

۴ لباس مناسب زنانه برای عروسی در فصل زمستان

۴ لباس مناسب زنانه برای عروسی در فصل زمستان عروسی در فصل زمستان : عروسی‌هایی که درزمستان ب…