افزایش سریع وزن از دیدگاه طب سنتی با مصرف ارده و شیر

424
افزایش سریع وزن از دیدگاه طب سنتی

افزایش سریع وزن از دیدگاه طب سنتی با مصرف ارده و شیر

ارده ماده غذایی است که از دانه‌های کنجد تفت داده شده وکوبیده شده حاصل می شود وخود به تنهایی یک ماده غذایی کامل برای هروعده غذایی مخصوصا صبحانه به حساب می آید. در این مطلب از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با تأثیر مصرف ارده و شیر در افزایش سریع وزن از دیدگاه طب سنتی آشنا نماییم.

ارده را به روش های متعددی می‌توان استفاده کرد ازجمله می‌توان آن را به‌شکل خالص وبدون هیچگونه افزودنی بانان استفاده کرد یامواد شیرینی همچون عسل، شیره اعم از شیره نبات، خرما، انگور ومربا به آن افزوده و استفاده کرد و مقدار افزودنی بسته به ذائقه افراد متفاوت است. تابستان دارای مزاج گرم وخشک است به همین خاطر افرادی که دارای طبع صفراوی هستند دراین فصل به شدت دچاربحران جسمی وروحی می‌شوند؛ افراد صفراوی مزاج‌ تحمل گرمای تابستان راندارند واین اشخاص درتابستان نبایدمواد غذایی گرم و خشک مصرف نمایند و توصیه میشود از خوراکی هایی با طبع سرد وتر بیشتر استفاده کنند تا به زبان عامیانه جگر فرد خنک شود.

افزایش سریع وزن از دیدگاه طب سنتی
افزایش سریع وزن از دیدگاه طب سنتی

فصل زمستان، فصل سرد وتر است و اغلب اشخاصی که بلغمی مزاج هستند ودارای طبع سرد وتر هستند دراین مقطع از سال احساس سرمای بیشتری می‌کنند که میبایست ازمواد غذایی گرم همچون عسل، ارده و شیره بهره ببرند. ارده و شیره یک چاق‌کننده و افزایش دهنده نیروی جنسی بوده ودیر هضم است؛ منضج دمل‌ها وزخم‌های چرکی وتسکین دهنده درد، گرمی و خشکی عضو است، مزاج گرم وتر دارد و مصلح آن سرکه وعسل است؛ ارده وشیره هردو گرمی وآب روی آتش برای رهایی ازرطوبت سردی‌ خوردن هستند.

از کنجد وارده در درمان اختلالات کبد وکلیه استفاده می‌شود وبرای درمان درداستخوان و درد مفاصل هم مفید است؛ به علت تحرک بالای کودکان، استفاده از ارده و حلوا در وعده صبحانه، علاوه بررساندن انرژی لازم به آنها، موجب تقویت حافظه‌شان هم می‌شود، شیره انگور هم دقیقا مانندخود انگور مقدار قابل توجهی ویتامین «آ»، «ب» و «ث» دارد و در ضمن ضد نفخ هم هست.

افزایش سریع وزن از دیدگاه طب سنتی با مصرف ارده و شیر نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

بررسی

خواص نبات از دیدگاه طب سنتی

خواص نبات از دیدگاه طب سنتی نبات از گذشته های دور تا به امروز برای درمان سردی مزاج مورد اس…