عوارض مصرف خودسرانه قطره اشک مصنوعی

330
اشک مصنوعی

عوارض مصرف خودسرانه قطره اشک مصنوعی

خارش یا سوزش چشم، قرمزی چشم، احساس ماده خارجی مانندشن ریز در چشم، خشکی چشم به احتمال زیاد احساس ناخوشایندی به فرد منتقل کند و موجب شود شخص بیمار بدون مراجعه به چشم پزشک متخصص به استفاده خودسرانه قطره های چشمی مخصوصا اشک مصنوعی روی آورد که این عمل به هیچ عنوان مورد تایید پزشکان متخصص چشم نمی باشد. دراین مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم شما رابا عوارض مصرف خودسرانه قطره اشک مصنوعی آشنا نماییم.

مصرف خودسرانه ازاین قطره موجب مخفی شدن علایم بیماری و تشدید علت زمینه ای می شود به همین علت به افراد مبتلا خشکی چشم پیشنهاد می شود برای حل مشکل به پزشک مراجعه کنند. گرمای هوا، گرد وغبار و وزش باداز جمله عوامل محیطی است که باعث بروز خشکی چشم درافراد می شود.

اشک مصنوعی
اشک مصنوعی

قرار گرفتن بلند مدت درمعرض این عوامل علاوه برخشکی چشم خطر بروز آلرژی وحساسیت چشمی را نیز چندبرابر می کند. خشکی چشم با علایم شایعی همچون سوزش یا خارش چشم و احساس شی خارجی درچشم بروز می یابد. دربعضی موارد نیز خشکی چشم موجب کاهش دید درشخص می شود که این نشانه با پلک زدن برطرف می شود. درپی افزایش دمای هوا استفاده از فن کویل، پنکه وکولر افزایش می یابد به گونه ای که بعضی افراد ساعت ها خود رادر معرض بادخنک این سیستم ها قرار می دهند که این عمل نیز دربرخی اشخاص به خصوص افراد مستعد احتمال بروز خشکی چشم راافزایش می دهد.

درمان نکردن خشکی چشم باعث بروز زخم قرنیه، عفونت قرنیه وحتی دربعضی موارد خاص نابینایی می شود. متخصصان باتاکید براینکه اشخاص برای درمان خشکی چشم باید از استفاده خودسرانه قطره اشک مصنوعی خودداری کنند، عنوان می کنند در برخی موارد دلایل بروز خشکی چشم قابل حل است، به همین خاطر افراد به جای درمان مقطعی باید با مراجعه به پزشک بیماری خود را درمان کنند.

عوارض مصرف خودسرانه قطره اشک مصنوعی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

بررسی

بیماریهایی که منجر به مشکلات چشمی می گردد

بیماریهایی که منجر به مشکلات چشمی می گردد بیماریهایی که منجر به مشکلات چشمی می گردد : چشم …