از بین بردن لکه زرد عرق از روی لباس های سفید

590
از بین بردن لکه زرد عرق

از بین بردن لکه زرد عرق از روی لباس های سفید

درایام گرم تابستان بیش ازگذشته شاهدلکه های زرد در زیربغل لباس سفیدمورد علاقه تان خواهید بود. تعریق برای حفظ سلامت بدن احتیاج است اما باقی ماندن اثرآن بر روی لباس به هیچ وجه خوش آیند نیست. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک شما را با سه روش از بین بردن لکه زرد عرق از روی لباس های سفید آشنا می نماییم. باماهمراه باشید!

لکه زرد عرق از کجا می آید

علت به وجودآمدن لکه زردعرق روی لباس سفیدفقط عرق کردن نیست، بلکه بیشتر به دلیل وجود دئودورانت است. درحقیقت این لکه‌های زردبه خاطر ادغام شدن نمک موجود در عرق بدن با آلومینیوم موجوددر دئودورانت یا ضدعرقی که مصرف می‌کنید، ایجاد می‌شود. درنتیجه این لکه بزرگ و خجالت آور فقط به دلیل عرق بدن شما نیست بلکه به دلیل عدم همخوانی نمک و آلومینیوم است.

از بین بردن لکه زرد عرق

موادمورد احتیاج برای از بین بردن لکه زرد عرق را می توان به سه قسمت تقسیم کرد: سفیدکننده‌های طبیعی، اسیدهای خنثی کننده وپودرهای جاذب.

اسیدها و سفیدکننده‌ها در محافظت از رنگ سفید لباس بسیار موثر هستند، پودرهای جاذب وظیفه این رادارند که باکتری ها را از بین ببرند. باتوجه به این که چه مقدار لکه وجود دارد، می توانید از همه این تکنیک ها با هم استفاده کنید. تا جایی که ممکن است از سفیدکننده های طبیعی استفاده کنید، برای لکه های خاصی می توانیداز آبلیمو یا پرواکسید هیدروژن بهره ببرید.

از بین بردن لکه زرد عرق
از بین بردن لکه زرد عرق

 

یک ماده شوینده رابه طول یک شب بر روی لکه عرق بگذارید درمرحله بعدآن را آب بکشید و قبل از شستشو به آن آبلیمو بزنید. درمورد اسیدهای خنثی کننده، می‌توانید به آرامی چند قطره سرکه بر روی لکه موردنظر بریزید یاکمی آسپرین را که حاوی اسیدسالیسیلیک است، با آب سردترکیب کرده و مایع خمیری ایجاد کنید وبر روی لکه بزنیدسپس با موادشوینده شستشو دهید.

برای استفاده ازشوینده‌های جاذب نیز می‌توانید لکه عرق را نم کنید، به آرامی نمک راروی پارچه ماساژ دهید، آبکشی کنیدو سپس اجازه دهیدیک شب درآب وجوش شیرین بماند. پیش از آنکه لباس را به روش عادی بشویید آن را خوب چنگ بزنید تاآثار جوش شیرین کاملااز بین برود و سپس آبکشی کنید.

راهکاردوم این است که لباس را در یک ظرف سرکه با دو فنجان آب گرم حداقل برای تفریبا ۲۰ دقیقه بگذارید خیس بخورددرمرحله بعدبا خمیری متشکل از جوش شیرین، نمک و پرواکسید هیدروژن لکه را ماساژدهید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه دیگر بماند. سپس شستشوی عادی خود را انجام دهید.

از بین بردن لکه زرد عرق
از بین بردن لکه زرد عرق

 

راهکارسوم تاثیر شگفت انگیزی در ازبین بردن لکه عرق دارد، استفاده ازصابون، پرواکسیدهیدروژن، جوش شیرین باکمک یک برس است. صابون و پرواکسید هیدروژن راترکیب کنید، آن را روی لکه ماساژدهید، مقداری جوش شیرین به آن بیفزایید، درمرحله بعدبرس شستشو را روی آن بزنید. اجازه دهیدیک ساعت بماند وسپس بشویید.

از بین بردن لکه زرد عرق از روی لباس های سفید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 6 =

بررسی

تمیز کردن لکه های فرش بدون نیاز به قالیشویی

تمیز کردن لکه های فرش بدون نیاز به قالیشویی چندین و چند بار پیش آمده است که خوراکی از دستم…