احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است

333
احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است

احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است

احتمال بارداری در دوران پریود : احتمالا درباره مشکلات باردار شدن شنیده اید. باردار شدن نیاز به زمان بندی دارد . باید زمان درست پریودی خود را بدانید . بنابراین می تواند زمان مناسب که بدن آمادگی لازم برای باردار شدن را دارد بفهمید . احتمالا سوالات زیادی درباره باردار شدن، زمان مناسب، زمان نزدیکی و… داشته باشید .

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم درباره احتمال بارداری در دوران پریودی صحبت کنیم . لطفا همراه ما باشید .

 

احتمال بارداری در زمان پریودی

احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است
احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است

شمارش چرخه پریودی برای جلوگیری از بارداری کاری خطرناک است زیرا بارداری در زمان پریودی نیز امکان دارد اتفاق بیفتد . اگر چه پریودی زمانی است که بدن در کم بارورترین حالت خود در ماه قرار دارد اما احتمال باردار شدن وجود دارد .

تخمدان در طول تخمک گذاری، تخمکی را به داخل لوله های رحم می فرستد که تخمک به مدت ۲۴ ساعت در آن جا زنده می ماند . تخمک در داخل لوله منتظر می ماند . در این میان، رحم پوششی برای جنین می سازد . اگر تخمک اسپرم را در طول تخمک گذاری ملاقات کند و لقاح انجام شود ، تخمک بر روی پوشش رحم کاشته می شود و بارداری اتفاق می افتد . اما در صورتی که لقاح انجام نشود ، تخمک و پوشش داخل رحم از هم می پاشد و به صورت خونریزی از بدن خارج می شوند .

چرخه پریودی معمولا ۲۸ روز طول می کشد اما برخی چرخه ها کوتاه تر هستند و ۲۳ روز طول می کشند . در چرخه کوتاه، روز اول پریودی روز اول چرخه پریودی است و تخمک گذاری شروع تر از قبل شروع می شود . در واقع برای برخی خانم ها، زمان کمتری بین پریودی و تخمک گذاری وجود دارد . اسپرم می تواند به مدت ۲ تا ۵ روز دردستگاه تناسلی زندگی کند . اگر در انتهای دوره پریودی، نزدیکی جنسی داشته باشید ، احتمال دارد ۵-۴ روز بعد از تخمک گذاری باردار شوید .

هنگامی که چرخه پریودی ۳۰-۲۸ روز طول می کشد ، بدن کم کم پوشش رحم را از دست می دهد و تخمدان در حالی که شما خونریزی دارید، تخمک آزاد می کند. در این مرحله شما بارور هستید و می توانید در طول پریودی باردار شوید .

برخی خانم ها نزدیک به تخمک گذاری، خونریزی یا لکه بینی دارند و اگر پریودی شما بی نظم باشد ، احتمال باردار شدن وجود دارد زیرا زمان درست تخمک گذاری را نمی دانید .

احتمال باردار شدن در طول پریودی کم است اما امکان بارداری وجود دارد .

اگر قصد باردار شدن دارید ، زمان دیگری را انتخاب کنید زیرا پریودی زمان مناسبی نیست .

 

احتمال بارداری پس از پریودی

احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است
احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است

بارداری پس از پریودی امری بعید است اما غیر ممکن نیست . در این مرحله شما به سمت دوره باروری پیش می روید . یک چرخه متوسط ۳۰-۲۸ روز طول می کشد و دوره باروری بین روز یازدهم و ۲۱ است . مطالعات نشان می دهد اسپرم می تواند به مدت ۵-۲ روز داخل سیستم تناسلی بماند . اگر زمان خونریزی شما بیش از ۷-۵ روز طول بکشد و شما بلافاصله بعد از آن نزدیکی جنسی داشته باشید ، احتمال بارداری وجود دارد .

اگر پریودی شما روز ششم قطع شود و شما روز هفتم نزدیکی جنسی داشته باشید و تخمک گذاری روز یازدهم انجام شود ، احتمال وجود اسپرم از روز ششم در لوله های رحم وجود دارد .

احتمال بارداری بعد از پریودی ، روز به روز افزایش می یابد. اگر می خواهید باردار شوید، زمان مناسب بعد از پریودی است . همچنین نزدیکی جنسی در ۱۴ روز آینده، شانس مادر شدن شما را افزایش می دهد .

احتمال بارداری پیش از پریودی

احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است
احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است

احتمال باردار شدن پیش از پریودی خیلی کم است . برای خانم هایی که چرخه پریودی آن ها ۳۰-۲۸ روز است و پریودی منظم دارند، تخمک گذاری بین روز یازدهم و ۲۱ اتفاق می افتد. تخمک به مدت ۲۴-۱۲ ساعت زندگی می ماند .

اگر قصد باردار شدن ندارید ، روزهای پیش از پریودی زمان مناسب برای نزدیکی جنسی است . زیرا در طول پریودی، بارداری اتفاق نمی افتد . روزهای امن برای نزدیکی جنسی در چرخه های طولانی افزایش و در چرخه های کوتاه کاهش می یابد.

اگر از دوره تخمک گذاری آگاه هستید، باید ۴۸-۳۶ ساعت صبر کنید. احتمال باردار شدن در این فاز بسیار کم است. هر چقدر از زمان تخمک گذاری فاصله می گیریم احتمال باردار شدن کاهش می یابد. اگر قصد باردار شدن دارید، زمان مناسبی نزدیکی جنسی نیست.

چرخه پریودی برای باردار شدن

احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است
احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است

شما باید چرخه پریودی خود را بدانید تا بتوانید باردار شوید. مطالعات نشان می دهد بسیاری از خانم ها پریودی منظم یا طبیعی را تجربه نمی کنند. چرخه از روز اول که لکه بینی مشاهده می کنید شروع می شود و پیش از شروع چرخه بعدی تمام می شود. طول چرخه از ۲۱ تا ۳۵ روز یا بیشتر می باشد. اگر چرخه بعدی شما چند روز متفاوت باشد، دوره پریودی شما نامنظم است.

 

چند نکته

– شانس باردار شدن یک زن در هر ماه ۲۵-۱۵% می باشد. عوامل مختلفی بر احتمال باردار شدن تاثیر می گذارند.

– در سن سی سالگی احتمال باردار شدن کاهش می یابد. هنگامی که به ۴۰ سال می رسید این کاهش سرعت بیشتری دارد.

– در پریودی نامنظم به سختی می توان زمان تخمک گذاری را مشخص کرد. بینابراین زمان مناسب برای نزدیکی جنسی را نمی توان تعیین کرد.

– اگر یک سال گذشته برای باردار شدن تلاش کرده اید و به نتیجه نرسیده اید، احتمال باردار شدن شما کم است. اگر فکر می کنید مشکل دارید به پزشک مراجعه کنید.

– اگر سابقه بیماری خاصی دارید باید با پزشک مشورت کنید. هر قرص یا مشکل پزشکی می تواند تاثیری شگفت انگیز بر بارداری بگذارد.

احتمال بارداری در دوران پریود چقدر است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 10 =

بررسی

اپلیکیشن Flo دستیار هوشمند خانم ها در تقویم عادت ماهانه

اپلیکیشن Flo دستیار هوشمند خانم ها در تقویم عادت ماهانه یکی ازسختی های زن بودن، عادت های م…