علاقه کودکان به آرایش کردن و راه های حل این مشکل

392
علاقه کودکان به آرایش کردن

علاقه کودکان به آرایش کردن و راه های حل این مشکل

کافی‌ست تنها چند دقیقه از کودک تان غافل شوید و او را در اتاق‌ خواب تان تنها بگذارید تا با صحنه‌ای آشنا برای بیشتر مادران مواجه شوید! کیف آرایش‌تان به طور کامل بهم‌ریخته و صورت فرزندتان پر است مواد آرایشی. در یک دستش ریمل و در دست دیگر رژ لب گرفته و با هیجان تلاش دارد خودش را آرایش کند. در این مطلب از مجله اینترنتی بیر کلیک به بررسی علاقه کودکان به آرایش کردن و راه های حل این مشکل می پردازیم. با ما همراه باشید!

اغلب همه بچه ها، به ویژه دختربچه‌ها تمایل بسیار زیادی به لوازم‌ آرایشی دارند. البته رنگ‌بندی‌ جذاب و بسته‌بندی‌ها‌ی متنوع لوازم‌ آرایش در‌این حس کنجکاوی بی‌تاثیر نیست. همچنین نباید فراموش کنیم الگوبرداری از شخصیت‌های کارتونی، خانواده و مهم‌تر از همه خودتان، عامل اصلی کشیده‌شدن کودکان پای لوازم آرایش شماست.

علاقه کودکان به آرایش کردن
علاقه کودکان به آرایش کردن

منطقی باشید

برای فرزندتان توضیح بدهید که استفاده از اقلام آرایشی برای سن آن‌ها به هیچ وجه مناسب نیست. زیرا که اغلب افرادی از این وسایل استفاده می‌کنند که مشکل و‌ نقصی روی صورت‌شان دارند یا قصد دارند جوان‌تر به‌نظر برسند. او را قانع کنید که کودکان به قدری بی‌نقص و زیبا هستند که احتیاجی به استفاده از این مواد ندارند. آن‌ها باید یاد بگیرند پوست لطیف‌شان در اثر استفاده از اقلام آرایشی آسیب می‌بیند.

جایگزین مناسب پیدا کنید

چه ایرادی دارد که دخترناز شما بخواهد خوشگلتر باشد؟ برای او گل‌سر، تاج، سنجاق‌سر و تل‌های خوش رنگ بخرید و شیوه های گوناگون بستن مو را به‌او یاد دهید و نشان‌دهید که این‌ وسایل بخشی از لوازم‌ آرایش متناسب سن اوست.

از گذشته خود بگویید

حتما شما هم یک روز بد را به‌خاطر می آورید که پوست لطیفتان در اثر یک شیطنت کوچک زخم برداشته بود. آن‌ تجربه ها را به او گوشزد کنید تا بداند زخم یا خراش یا مشکلات پوستی آزاردهنده هستند. به‌ او یاد دهید که استفاده زیاد از لوازم آرایش موجب آسیب به پوست حساس و لطیف او خواهد شد.

الگوی فرزندتان باشید

در این مرحله شما باید تغییراتی در خود ایجاد کنید. باید تلاش کنید جلوی چشم فرزندتان کمتر آرایش کنید. آن‌ها شما را الگوی خود می‌دانند و هرچه از شما ببینند الگو برداری می‌کنند. برای آرایش کردن به محلی بروید که در دید فرزندتان نباشید.

علاقه کودکان به آرایش کردن
علاقه کودکان به آرایش کردن

اقلام آرایشی را در دسترس نگذارید

کودکان اغلب رژ لب، لاک و رژگونه را بیشتر از سایر وسایل شخصی شما دوست‌ دارند. سعی کنید محل مخصوص و دور‌ از‌دسترس برای این اقلام هوس انگیز در نظر بگیرید.

اقلام آرایشی ویژه کودکان

این‌بار که دارید برای خودتان لوازم آرایشی خرید می کنید از فروشنده، لوازم‌آرایش ویژه کودکان بخواهید. این محصولات جدید ضد‌حساسیت هستند و آسیب خیلی کمتری به پوست حساس کودکان وارد می‌کنند. اگر شیوه تربیتی و آموزشی شما با این مسئله مغایرت ندارد می‌توانید با توجه به شرایط فرزندانتان برایش لاک یا رژ مخصوص بخرید.

علاقه کودکان به آرایش کردن و راه های حل این مشکل نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 10 =

بررسی

فواید خوردن خیار در فصل گرما و پیشگیری از گرمازدگی

فواید خوردن خیار در فصل گرما و پیشگیری از گرمازدگی خیار متشکل از ۹۵ درصد آب است که در حفظ …